Thriller Tělo na tělo - preview

30. 9. 2008 - 8:42 | Téma | red

Thriller Tělo na tělo - preview Placeholder | zdroj: tisková zpráva

Smrtící hra mezinárodní špionáže, tajná válka mezi špičkovými tajnými agenty o moc, informace a bezpečnost světa - to jsou prvky akčního dobrodružství, které jako svůj americký debut natočil thajský režisér Wych Kaosayananda (Kaos) podle scénáře Alana McElroye. Film, jehož původní házev je Ballistic: Ecks vs. Seve, vznikl v produkci USA a Německa, natočen byl v Kanadě. Nástin děje: Jeremiah Ecks ( Antonio Banderas) je bývalý špičkový agent, který opustil řady FBI, když jeho manželka ( Talisa Soto) zahynula při explozi

Telo_na_telo
Nástin děje: Jeremiah Ecks (Antonio Banderas) je bývalý špičkový agent, který opustil řady FBI, když jeho manželka (Talisa Soto) zahynula při explozi. Od té doby pustne a jeho život ztrácí smysl. Od bývalého šéfa Julia Martina (Miguel Sandoval) se však jednoho dne dozví, že jeho žena není mrtvá: má novou identitu a žije ve Vancouveru jako manželka bohatého a vlivného Roberta Ganta (Gregg Henry). Ten vyvinul miniaturní zařízení, které se dá oběti vpravit do těla, aby ji v potřebném okamžiku zlikvidovalo. Ecks se vrací do akce. Jeho úkol je jasný: zlikvidovat Ganta. Chce však také samozřejmě zjistit, co se vlastně stalo s jeho vlastním manželstvím. Na to se však musí spojit s agentkou s přezdívkou Sever (Lucy Liu) z DIA (Department Intelligence Agency), která byla dlouhá léta jeho nenáviděnou protivnicí a konkurentkou. Také Sever patří ve svém oboru ke špičce. A také ona v srdci skrývá bolestné trauma: kdysi přišla o dítě... Dávní nepřátelé na život a na smrt se bok po boku vydávají do vražedně nebezpečné akce, aby našli svou minulost.

Telo_na_telo
Dramatická zápletka snímku vychází z existence nejnovější miniaturní superzbraně. Důležitá je ale i minulost a budoucnost obou špičkových agentů Sever a Ecks byli vycvičeni a dlouhá léta utvrzováni ve vzájemném nepřátelství.Nyní se musejí naučit myslet a jednat společně, což jim ještě komplikuje skutečnost, že oba ve své minulosti tají bolestné trauma. V nové akci dostanou příležitost se temných stínů zbavit a začít - možná - žít nový život. U Antonia Banderase role agenta Eckse vybavuje v myslích diváků jistě souvislost s komicky pojatou rolí Gregoria Corteze z filmové série Spy Kids (chystá se již třetí díl), má však vážnější podobu. Ve filmu se i objeví v jedné z rolí i Ray Park známý jako Darth Maul z galaktického dobrodružství Star Wars: Epizoda I - Skrytá hrozba. Výraznou roli hraje ve filmu i asijské bojové umění. Banderas spolu s Rayem Parkem, který je specialistou na bojová umění, a Lucy Liu předvádějí ve filmu akční scény plné nejdivočejších a nejnepředvídatelnějších kousků. V těchto choreograficky náročných bojových scénách užívají nejrůznějších zbraní a kombinují asijská bojová umění a volný "pouliční" styl. Hudba Dona Davise, který napsal hudební doprovod např. k trilogii Matrix, je výrazná, ve stylu předvedených akčních dobrodružství.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Vesmír, magnety a vzkříšení Hana, taková je nová ukázka na Rychle a zběsile 9

Vesmír, magnety a vzkříšení Hana, taková je nová ukázka na Rychle a zběsile 9

15. 4. 2021 | Trailery | Adam Homola

Další díl Rychle a zběsile měl být sice dávno za námi, ale z loňské premiéry kvůli covidu sešlo a filmu se tak dočkáme letos.
Armáda mrtvých: Bautistovi stojí v cestě ke 200 milionům dolarů horda zombíků

Armáda mrtvých: Bautistovi stojí v cestě ke 200 milionům dolarů horda zombíků

14. 4. 2021 | Trailery | Adam Homola

Las Vegas je plné peněz i zombíků a Dave Bautista se s tím pokusí něco udělat.
Jednu ze záporných postav si v novém Shazam zahraje Lucy Liu

Jednu ze záporných postav si v novém Shazam zahraje Lucy Liu

13. 4. 2021 | Novinky | Adam Homola

Do připravovaného pokračování komiksárny Shazam! se přidává Lucy Liu.
Indiana Jones 5 přidává Phoebe Waller-Bridge

Indiana Jones 5 přidává Phoebe Waller-Bridge

12. 4. 2021 | Novinky | Adam Homola

Po celé řadě odkladů a komplikací se nový Indiana Jones začne natáčet v červenci, tentokrát už snad doopravdy.