The Grudge 2 - preview

3. 7. 2008 - 14:15 | Téma | red

The Grudge 2 - preview zdroj: tisková zpráva

V letošním hororovém soutěžení je zatím (bohužel) hlavní metou obsazení co nejhororovějšího data premiéry

V letošním hororovém soutěžení je zatím (bohužel) hlavní metou obsazení co nejhororovějšího data premiéry. Mezi Satan přichází a jeho výstavní 6.6.6. a Saw III a jeho Halloween se (alespoň v USA) vměstná Shimizova The Grudge 2 (film ještě nemá oficiální český název, ale předpokládám Nenávist 2).

The Grudge 2 SYNOPSE:
The Grudge 2 se, tak jako jeho předchůdci, odehrává v Tokiu. Přijíždí sem Aubrey Davisová (Amber Tamblyn), aby se pokusila vypátrat, co se stalo s její sestrou Karen (Sarah Michelle Gellar). Karen byla hrdinkou první Nenávisti a takto se stala i obětí ďábelské přízračnice Kayako. Aubrey se v Japonsku brzy setkává s mladým novinářem Easonem (Edison Chen), který právě pátrá po záhadě nenávisti a prokletého domu, kde se „nakazila“ i Karen. Nadpřirozená Kayačina kletba potom svede Audrey dohromady s dalšími neznámými lidmi, kteří se snaží bledé figuře uniknout.

The Grudge 2 INSPIRACE:
Nenávist je hororový fenomén, jehož je Takashi Shimizu duchovním a jediným otcem. Na začátku byly videofilmy Ju-On 1 + 2. Po jejich úspěchu přišly remaky s drobným face-liftem Ju-on: The Grudge 1 + 2. Po jejich úspěchu přišla v produkci Sama Raimiho anglicky mluvená verze Nenávist (The Grudge), která s drobnými odchylkami kopírovala příběh Ju-on: The Grudge. K výrobě The Grudge 2 dalo potom studio pokyn již po třech dnech od uvedení Nenávisti, kterou přijalo obecenstvo víc, než srdečně. Zároveň už se mluví o třetím dílu, jenž by se snad měl odehrávat na americké půde. Mimo to Shimizu už chystá japonský Ju-on: The Grudge 3.

The Grudge 2 K synopsi The Grudge 2 režisér pro magazín Horror.com poznamenává: „V The Grudge 2 jsem se chtěl věnovat záhadě, kterou jsme v jedničce neodkryli – Kayačino dětství skrývá tajemství, to je jedna velká záhada. A ta druhá je, že nenávist nikdy nepřestane, bude se šířit. A jak? To je další záhada.“ Je tedy jasné, že The Grudge 2 opouští linii věčné recyklace a pouští se na alespoň trošku neprobádanou půdu, což je určitě dobrá zpráva. O něco chladněji lze naopak přijmout záměr producentů natočit film tak, aby dostal razítko jen „do 12 let nevhodné“.

UPOUTÁVKA:
Trailer The Grudge 2 patří k těm upoutávkám, které vcelku bez vytáček exponují děj svého filmu. Stylově čisté záběry autoři rozrušují stroboskopickými efekty, které snad mají vyvolat děs… mnohem víc mě ale nebaví častá přítomnost Kayako a jejího synka Toshia. Přiznám se, že v pozdějších pasážích upoutávky jsem si na toho nahého bílého kloučka nejen zvykl, ale začal mě zajímat mnohem víc, než ukřičená Aubrey.

The Grudge 2 OBSAZENÍ:
Sarah Michelle Gellar si zopakuje roli Karen, i když tentokrát půjde o epizodní úlohu. Účinkováním v původní Nenávisti se Gellarové podařilo vymanit se z TV produkce, a v následujících letech budeme potkávat především v kině. Nejblíže jako Krystu Now v L.A. – 4. července. Amber Tamblynovou jsme mohli vidět v „konkurenčním Kruhu. Edison Chen platí ve východoasijských filmech za horké zboží, ztvárnil například jednu z hlavních rolí v „Rychle a zběsile z Východu“ Tau man ji D. Z dalších protagonistů The Grudge 2 zaujme Jennifer Beals, známá z Flashdance a ze seriálu The L Word, nebo mladá kráska Arielle Kebbel jako Allison. Kayako popáté v kariéře ztvární Takako Fuji.

TVŮRCI:
Scénář je dílem Stephena Susca, který měl na triku i Nenávist. Shimizu kromě série Nenávist natočil i další pozoruhodné horory, jako Marebito, nebo Grinne. Kameru The Grudge 2 Shimizu svěřil Katsumimu Yanagishimovi , jenž se podílel na nezapomenutelných Kitanových Dolls, anebo Samurajovi. Střihač Jeff Betancourt a skladatel Christopher Young pracovali už na Nenávisti.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Trailer na Thor: Láska jako hrom tahá esa z rukávu: Christian Bale, Russell Crowe a další

Trailer na Thor: Láska jako hrom tahá esa z rukávu: Christian Bale, Russell Crowe a další

24. 5. 2022 | Trailery | Adam Homola

Zároveň tu ale nechybí ani osudovost, důraz na vztahy, nebo Natalie Portman jako ženský Thor.
Z teaseru na novou Mission: Impossible se vám bude tajit dech

Z teaseru na novou Mission: Impossible se vám bude tajit dech

23. 5. 2022 | Trailery | Adam Homola

Tak tohle je paráda. Cruisovi je skoro šedesát, ale to, co předvádí v nové Mission Impossible, se jen tak nevidí.
Momoa chystá zbrusu novou akční komedii pro celou rodinu

Momoa chystá zbrusu novou akční komedii pro celou rodinu

23. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Jason Momoa se nefláká a skáče z jednoho projektu do druhého. Vedle nového Aquamana totiž chystá i novou rodinnou akční komedii.
She-Hulk představuje velkého zeleného obra v ženském podání

She-Hulk představuje velkého zeleného obra v ženském podání

19. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Bruce Banner, respektive jeho Hulk, je jedna z nejoblíbenějších postav Marvelu. Teď se ale seznámíme s jeho sestřenicí...