The Fountain - preview

11. 7. 2008 - 14:17 | Téma | red

The Fountain - preview zdroj: tisková zpráva

Už 6 let uplynulo od strhující adaptace masorománu Rekviem za sen Darrena Aronofského. Od té doby se režisér snažil do výroby protlačit sci-fi drama The Fountain

Už 6 let uplynulo od strhující adaptace masorománu Rekviem za sen Darrena Aronofského. Od té doby se režisér snažil do výroby protlačit sci-fi drama The Fountain. A čekání je u konce.

The Fountain SYNOPSE:
The Fountain je výpravka o muži, který se po tisíc let snaží zachránit ženu, jíž miluje. V 16.století je Tom Verde (Hugh Jackman) conquistadorem v mayské džungli. V dnešní době je vědcem, který pracuje na léku proti rakovině, na níž umírá jeho žena Izzi (Rachel Weisz). A konečně ve 26.století je Tom kosmonautem na cestě za tajemstvím věčného života. Darren Aronofsky k ději v rozhovoru pro JoBlo.Com poznamenává: „Je to post-matrixovská, metafyzická sci-fi, která je na hony vzdálená všemu, co jste viděli. Říkám post-matrixovská, protože Matrix změnil sci-fi stejně, jako Star Wars, nebo 2001.“

The Fountain INSPIRACE:
Snímek měl mít, ještě pod názvem The Last Man premiéru již v roce 2002. Do hlavních rolí byli tehdy vybráni Brad Pitt a Cate Blanchett. Jenže pak se natáčení odsunulo kvůli hereččině těhotenství a dodělávkám na scénáři až k podzimu 2002. A tehdy vycouval Pitt, který jednak vzal roli v Tróje a především se s Aronofským na novém textu neshodl. Následně daly od projektu ruce pryč studia, již vyrobené kulisy byly odprodány do restaurací a začínalo se od nuly. A s třetinovým rozpočtem. „Je to přesně stejný film, jako dřív. Je tam jenom jiná energie. Je to zajímavé, protože ten film je o znovuzrození. (…) A on musel vlastně zemřít, aby mohl znovu ožít.“

The Fountain UPOUTÁVKA:
Důraz na rytmus a frázování, závratná kamera. Rachel Weisz v barokní róbě, Hugh Jackman v energetické kouli na cestě vesmírem. Časové roviny jsou tak odlišně (a přitom krásně) výtvarně ztvárněné, že The Fountain vypadá na filmový remix par excellence.

OBSAZENÍ:
Hugh Jackman je známý především jako Logan/Wolverine z dobrodružné sci-fi série X-Men, jejíhož třetího dílu se snad dočkáme napřesrok. Předloni potom Jackman natáčel v ČR upírskou fantasy Van Helsing. Trojpostava Toma Verdea však doufám dá herci možnost ukázat své skutečné kvality, tak jako kdysi v Erskineville Kings. Trojroli si jako Izzi zahrála i Rachel Weiszová (brzy k vidění ve špionážce Nepohodlný (The Constant Gardener). V dalších úlohách se potom objeví Ellen Burstynová a Aronofského oblíbenec Sean Gullette.

The Fountain TVŮRCI:
Darren Aronofsky patří k největším talentům současné americké kinematografie. V roce 1998 debutoval úžasnou černobílou thrillerovou sci-fi Pi o paranoidním matematikovi, o dva roky později uvedl shora zmíněnou adaptaci feťáckého románu Huberta Selbyho Rekviem za sen. Smyslem pro schýzu, těkavost a živelnou atmosféru má Aronofsky blízko svému londýnskému vrstevníkovi Christopheru Nolanovi. Podobné jsou i kariéry obou tvůrců. Ještě před The Fountain měl Aronofsky s Warner Bros rozjednanou adaptaci Millerova Batman: Year One, život Temného rytíře nakonec ale restartoval právě Nolanův Batman začíná. Dalším plánovaným projektem Darrena Aronofského je adaptace slavné mangy Kazuo Koikeho Lone Wolf and Cub.

Ve štábu k The Fountain se Aronofsky spolehl na své stálé spolupracovníky, kameramana Libatiquea, střihače Rabinowitze a skladatele Mansella. K The Fountain již také vyšla stejnojmenná komiksová novela. Vedle Aronofského a spoluautora námětu Ariho Handela se na ní podílel výtvarník Kent Williams.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Jednu ze záporných postav si v novém Shazam zahraje Lucy Liu

Jednu ze záporných postav si v novém Shazam zahraje Lucy Liu

13. 4. 2021 | Novinky | Adam Homola

Do připravovaného pokračování komiksárny Shazam! se přidává Lucy Liu.
Indiana Jones 5 přidává Phoebe Waller-Bridge

Indiana Jones 5 přidává Phoebe Waller-Bridge

12. 4. 2021 | Novinky | Adam Homola

Po celé řadě odkladů a komplikací se nový Indiana Jones začne natáčet v červenci, tentokrát už snad doopravdy.
Amy Adams trpí v novém thrilleru Žena v okně na agorafobii

Amy Adams trpí v novém thrilleru Žena v okně na agorafobii

9. 4. 2021 | Trailery | Adam Homola

Nový thriller Netflixu Žena v okně s Amy Adams v hlavní roli se blíží a novým trailerem připomíná brzké vydání.
Kdo mi jde po krku postaví Angelinu Jolie proti zabijákům a lesnímu požáru

Kdo mi jde po krku postaví Angelinu Jolie proti zabijákům a lesnímu požáru

8. 4. 2021 | Trailery | Adam Homola

Warner Bros představují první trailer na nadcházející thriller Kdo mi jde po krku s Angelinou Jolie v hlavní roli.