The Devil Wears Prada - preview

11. 7. 2008 - 13:06 | Téma | red

The Devil Wears Prada - preview zdroj: tisková zpráva

Komedie Davida Frankela z prostředí haute couture, glamouru a módy vůbec The Devil Wears Prada (tedy Ďábel nosí Pradu) se rýsuje jako jeden z mírných vrchůlků hollywoodské komediální produkce, která k nám ještě letos dorazí

Komedie Davida Frankela z prostředí haute couture, glamouru a módy vůbec The Devil Wears Prada (tedy Ďábel nosí Pradu) se rýsuje jako jeden z mírných vrchůlků hollywoodské komediální produkce, která k nám ještě letos dorazí. A to především díky Meryl Streepové v hlavní roli.

The Devil Wears Prada SYNOPSE:
Andy Sachsová (Anne Hathaway) právě dostudovala univerzitu a hledá si v New Yorku zaměstnání. Andy by ráda zkusila novinařinu, ale v branži je těsno. Nakonec jí vezmou na pohovor v Runwayi, což je nejprominentnější módní časopis široko daleko. Andy, milá holka ze Středozápadu, to ale zjevně vůbec netuší. Stejně tak Andy dosud nikdy neslyšela o Mirandě Priestlyové (Meryl Streep), obávané šéfredaktorce Runwaye, která rozhoduje o stylu a trendech příští sezóny. A nejspíš právě proto dostane Andy místo její asistentky, místo kvůli němuž by stovky jiných holek zabíjely. Vysněná židle má jenom jednu drobnou vadu – Miranda Priestly je ďábelská šéfová. O jejích krutých, přehlíživých a diktátorských manýrách se vypráví u skleniček Cristalu od Manhattanu po Paříž.

The Devil Wears Prada INSPIRACE:
The Devil Wears Prada je adaptací stejnojmenného románu Lauren Weisbergerové. Spisovatelka jím debutovala v šestadvaceti letech v roce 2003 poté, co pracovala jako asistentka šéfredaktorky módního magazínu Vogue.

UPOUTÁVKA:
Oficiální trailer k The Devil Wears Prada zaujme už tím, že je to klip, ukázka a nikoli obvyklý sestřih toho nejlepšího, co film nabízí. Jde o scénu, v níž se Andy uchází o práci v Runwayi. Můžeme si všimnout komiky odvozené od výrazné mimiky, jak ji známe z televizních seriálů jako Přátelé nebo přiléhavěji Sex ve městě. Hlavně je tu ale úžasná Meryl Streep, která vládne obrazu a zvuku, akci i humoru a už jenom její přítomnost na plátně je důvodem, proč se na The Devil Wears Prada těšit.

The Devil Wears Prada OBSAZENÍ:
Meryl Streep, držitelka desítek cen a nominací, od Oscara po Zlatý glóbus a canneskou palmu, je stálicí stříbrného plátna od konce sedmdesátých let. Mezi její nedávné velké role patří Adaptace a Hodiny, oboje z roku 2002. Letos Streepovou kromě The Devil Wears Prada uvidíme ještě v Altmanově ansámblové komedii Zítra nehrajeme!. Pro roli platinové Mirandy Priestlyové se herečka nechala inspirovat drsným Harrym Callahanem Clinta Eastwooda: strach a hrůzu mezi svými podřízenými v Runwayi pak rozsévá s ledovým klidem, bez emocí a gest. Naivní a hektická Andy Anne Hathawayové je pak Mirandiným přesným protikladem. První filmovou rolí Hathawayové byl Deník princezny, loni zahrála ve Zkrocené hoře. Annina přítele Natea ztvárnil Adrian Grenier Cokoliv, zatímco šarméra z vyšších kruhů Christiana Thompsona obsadil Australan Simon Baker (Kruh 2). Nigela, módního ředitele Runwaye, si zahrál herec a režisér Stanley Tucci (Žranice, Terminál) a Andyninu konkurentku Emily dostala Emily Blunt (Moje léto lásky) .

The Devil Wears Prada TVŮRCI:
The Devil Wears Prada pro plátno adaptovala Aline Brosh McKenna (Zákon přitažlivosti). Režisérem je David Frankel Rapsodie v Miami, který za sebou má zejména několik epizod Sexu ve městě a dalších televizních seriálů. Kamera je dílem Floriana Ballhause (Tajemný let), výpravu vedl Jess Gonchor (Capote). Exkluzivní prostředí opravdu vysoké a elegantní módy pak filmu dodává kostýmní návrhářka Patricia Field, držitelka ceny Emmy za kostýmy ve zde již několikrát zmíněném seriálu Sex ve městě.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Armáda mrtvých: Bautistovi stojí v cestě ke 200 milionům dolarů horda zombíků

Armáda mrtvých: Bautistovi stojí v cestě ke 200 milionům dolarů horda zombíků

14. 4. 2021 | Trailery | Adam Homola

Las Vegas je plné peněz i zombíků a Dave Bautista se s tím pokusí něco udělat.
Jednu ze záporných postav si v novém Shazam zahraje Lucy Liu

Jednu ze záporných postav si v novém Shazam zahraje Lucy Liu

13. 4. 2021 | Novinky | Adam Homola

Do připravovaného pokračování komiksárny Shazam! se přidává Lucy Liu.
Indiana Jones 5 přidává Phoebe Waller-Bridge

Indiana Jones 5 přidává Phoebe Waller-Bridge

12. 4. 2021 | Novinky | Adam Homola

Po celé řadě odkladů a komplikací se nový Indiana Jones začne natáčet v červenci, tentokrát už snad doopravdy.
Amy Adams trpí v novém thrilleru Žena v okně na agorafobii

Amy Adams trpí v novém thrilleru Žena v okně na agorafobii

9. 4. 2021 | Trailery | Adam Homola

Nový thriller Netflixu Žena v okně s Amy Adams v hlavní roli se blíží a novým trailerem připomíná brzké vydání.