The Bad Bears News

15. 3. 2005 - 0:41 | Téma | red

The Bad Bears News zdroj: tisková zpráva

Billy Bob Thornton jako trenér lůzrovského baseballového družstva. Remake 30 let staré komedie s Walterem Matthauem od Richarda Linklatera (TEMNÝ OBRAZ) a scénáristů SANTA JE ÚCHYL! se do kin chystá již toto léto. +Fotogalerie. Vedle úzkoprofilového ambiciózního thrilleru Temný obraz (A Scanner Darkly) dokončuje v současné době kultovní americký režisér Richard Linklater také téměř všem přístupnou komedii ze sportovního prostředí The Bad News Bears

Vedle úzkoprofilového ambiciózního thrilleru Temný obraz (A Scanner Darkly) dokončuje v současné době kultovní americký režisér Richard Linklater také téměř všem přístupnou komedii ze sportovního prostředí The Bad News Bears.

The Bad News Bears je remakem stejnojmenné komedie Michaela Ritchieho z roku 1976. Walter Matthau tehdy hrál věčně připitého čističe bazénů Morrise Buttermakera, který se dostane k trénování nejhoršího dětského baseballového mančaftu v okolí. S pomocí dcerky své bývalé přítelkyně a mladého motorkáře se nakonec Buttermakerovi podaří tým vycepovat tak, že se může s otevřeným hledím postavit odvěkým rivalům, týmu Yankees.
The Bad News Bears slavila ve své době velký úspěch a dočkala se dvou volných pokračování.
The Bad News Bears V nové verzi se hrdina Buttermaker okolo baseballu pohybuje celý život, ale jeho základní charakteristika zůstává stejná.

Už od prvního momentu se zdá, že postava Morrise Buttermakera je pro Billyho Boba Thorntona jako stvořená a upoutávka mě v tomhle pohledu jenom utvrzuje. S ránem bez žiletek, v propoceném tričku a s plechovkou suchých hlášek po ruce, Billy Bob víceméně prohlubuje charakter svérázného Santa Clause Willieho z předloňské komedie Santa je úchyl! (Bad Santa) Terryho Zwigoffa. Prostředí sportovního týmu lůzrů lehce asociuje i loňskou komedii Dodgeball.
Scénář k nové verzi The Bad News Bears psala dvojka Glenn Ficarra - John Requa, která stojí za základem textu Santa je úchyl!.
The Bad News Bears A právě scénáristé byli pro Thorntona určitou zárukou a jednou z příčin, proč roli vzal.
Pro Filmfocus.Co.Uk k tomu herec poznamenává: „Normálně mě remaky nebaví, ale tohle se mi docela zamlouvalo. A když řekli, že to píšou ti chlápci, kteří napsali , zamlouvalo se mi to ještě víc.“
K míře humoru Thornton tamtéž řekl: „Na svou dobu to byl hodně řízný film, předběhl dobu. Tragické je, že dneska nemůžeme říct tolik, jako tehdy. (…) Dneska to musí být politicky korektní a tak, takže chceme PG-13 (ekvivalent ‚do 12 nevhodné‘), ale ty možnosti PG-13 využijeme jak to jenom půjde.“
The Bad News Bears Výstavní rolí Billyho Boba Thorntona zatím je Muž, který nebyl (The Man Who Wasn't There). Herec od té doby sice podává vyrovnané výkony, do českých kin se sice jeho poslední díla nedostala – historický propadák Alamo minout lze stejně jako příběh o odpuštění Chrystal - svým způsobem Muž, který zabil II., absence fotbalového dramatu Friday Night Lights je pak o něco zásadnější.

Remake je novým polem působnosti i pro režiséra Richarda Linklatera (Slacker, Před soumrakem (Before Sunset), Temný obraz). The Bad Bears News by měl navazovat na veleúspěšnou taškařici Škola ro(c)ku (The School of Rock). A i když téma samo tentokrát asi nebude tak univerzální, Thornton v hlavní roli a Linklaterův styl humoru dávají naději, že by z The Bad Bears News mohla být jedna z těch komedií roku, které stojí za zapamatování.

Premiéra v USA: 10.06.2005.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Vesmír, magnety a vzkříšení Hana, taková je nová ukázka na Rychle a zběsile 9

Vesmír, magnety a vzkříšení Hana, taková je nová ukázka na Rychle a zběsile 9

15. 4. 2021 | Trailery | Adam Homola

Další díl Rychle a zběsile měl být sice dávno za námi, ale z loňské premiéry kvůli covidu sešlo a filmu se tak dočkáme letos.
Armáda mrtvých: Bautistovi stojí v cestě ke 200 milionům dolarů horda zombíků

Armáda mrtvých: Bautistovi stojí v cestě ke 200 milionům dolarů horda zombíků

14. 4. 2021 | Trailery | Adam Homola

Las Vegas je plné peněz i zombíků a Dave Bautista se s tím pokusí něco udělat.
Jednu ze záporných postav si v novém Shazam zahraje Lucy Liu

Jednu ze záporných postav si v novém Shazam zahraje Lucy Liu

13. 4. 2021 | Novinky | Adam Homola

Do připravovaného pokračování komiksárny Shazam! se přidává Lucy Liu.
Indiana Jones 5 přidává Phoebe Waller-Bridge

Indiana Jones 5 přidává Phoebe Waller-Bridge

12. 4. 2021 | Novinky | Adam Homola

Po celé řadě odkladů a komplikací se nový Indiana Jones začne natáčet v červenci, tentokrát už snad doopravdy.