The Amityville Horror

17. 5. 2005 - 13:49 | Téma | red

The Amityville Horror zdroj: tisková zpráva

Mladá rodina se nastěhuje do domu snů, ten ale ovládá neposedný ďábel. Ryan Reynolds, Melissa George a Philip Baker Hall v remaku horroru od Andrewa Douglase v produkci Michaela Baye. +Fotogalerie. Takže jsou tu zase. Malé holčičky s dlouhými černými vlasy a napudrovaným ksichtíkem, po kterých zbude na posteli jenom loužička

Takže jsou tu zase. Malé holčičky s dlouhými černými vlasy a napudrovaným ksichtíkem, po kterých zbude na posteli jenom loužička. Stíny v zrcadle. Okna, která se sama otvírají. Šrouby, které se samy odšroubují. Proudy vody. Roje much. Sekyra významně mlčící ve špalku. A konečně osamělá nemovitost, kde snad i záchodová mísa má tvar kříže, který ve vhodný okamžik změní orientaci.

The Amityville Horror George a Kathy Lutzovi (Ryan Reynolds a Melissa Goerge) plus jejich tři děti se nastěhují do zaručeně „nejkrásnějšího domu na světě“ v Amityville na pobřeží Long Islandu. Před rokem byl ale dům svědkem několikanásobné vraždy a nálada teroru zde přetrvává… schválně, jestli noví nájemníci vydrží alespoň měsíc.
George s Kathy se obrátí na rodinného kněze, který se pokusí démony z nemovitosti vyhnat, ale oni se nenechají. Hrdinové si pak na pomoc přiberou dalšího kněze i detektiva, duchové se ale chystají sami zaútočit na George.

The Amityville Horror Nový The Amityville Horror Andrewa Douglase je remakem snímku z roku 1979 od Stuarta Rosenberga. Základem scénáře je ovšem v obou případech stejnojmenný román Jaye Ansona.

Ryan Reynolds je v současnosti k vidění v akční popcornovce Blade: Trinity, určitý věhlas získal už v komedii Van Wilder Walta Beckera.
Melissa George se hraje po boku Jennifer Garnerové v televizní sérii Alias, menší role dostala v Soderberghově Angličanovi (The Limey), nebo v Mulholland Drive Davida Lynche. Otce McNamaru ztvárňuje Philip Baker Hall, jehož často obsazuje Paul Thomas Anderson (Magnolia, Boogie Nights, Sydney).

The Amityville Horror The Amityville Horror vzniká v produkci Michaela Baye, který je už podepsaný pod horrorem Texaský masakr motorovou pilou (The Texas Chainsaw Massacre). Odtud také pochází scénárista Scott Kosar, jinak autor Mechanika (The Machinist).
Režisér Andrew Douglas v celovečerním ranku debutuje, před dvěma lety však natočil dokument Searching for The Wrong-Eyed Jesus, se kterým vyhrál na festivalu v Seattle.

Upoutávka k The Amityville Horror exceluje v zobrazování všech klasických horrorových klišé. Nedaří se jí generovat originální napětí, na druhou stranu jí zajímavě ozvláštňují retro prvky. Bay s Douglasem využívají současný zájem o horrory: Hideo Nakata chystá Kruh 2 (The Ring Two), Walter Salles dokončuje remake Nakatových Temných vod (Dark Water), Jaume Serra finišuje s remakem Dům voskových figurín (House of Wax)… mezi všemi těmi předělávkami pak vyniká původní Wolf Creek Grega McLeana.

Premiéra v USA: 15.04.2005.
Česká premiéra: xxx.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

V zajetí démonů 3 se inspiruje skutečným případem vymítání ďábla

V zajetí démonů 3 se inspiruje skutečným případem vymítání ďábla

23. 4. 2021 | Trailery | Adam Homola

První trailer na V zajetí démonů 3 je tady a vrací se v něm všichni staří známí.
Mortal Kombat možná dostane hned několik pokračování

Mortal Kombat možná dostane hned několik pokračování

22. 4. 2021 | Novinky | Adam Homola

Studio Warner Bros má s Mortal Kombatem velké plány a pokud se něco nepokazí, u prvního dílu jen tak neskončí.
Vin Diesel versus roboti: akční hrdina se pustí do zfilmování jedné hračky

Vin Diesel versus roboti: akční hrdina se pustí do zfilmování jedné hračky

20. 4. 2021 | Novinky | Adam Homola

Vin Diesel si zahraje a rovnou bude i produkovat hranou verzi stolní hry Rock 'Em Sock 'Em Robots.
Seznamte se s novým hrdinou Marvelu, kung-fu mistrem Shang-Chi

Seznamte se s novým hrdinou Marvelu, kung-fu mistrem Shang-Chi

19. 4. 2021 | Trailery | Adam Homola

Koronavirus posunul plány všech velkých filmových studií, Marvel nevyjímaje. Velký odklad se týká i Shang-Chi, který dorazí v září a teď se představuje prvním teaserem.