Těsně vedle

16. 10. 2007 - 9:06 | Téma | red

Těsně vedle zdroj: tisková zpráva

Eddie Cantrow ( Ben Stiller) je čtyřicetiletý muž, který nedokáže vydržet v žádném vztahu

Eddie Cantrow (Ben Stiller) je čtyřicetiletý muž, který nedokáže vydržet v žádném vztahu. Jeho přátelé jsou ženatí, otec (Jerry Stiller) zklamán nedostatkem jeho sexuálních výbojů. Při společenských událostech ho i děti podezírají z homosexuality. Jde po ulici a vrazí do chlapa, který ukradl kabelku krasavici úžasně podobné Cameron Diazové. Potká ji a ztratí ji, ale Lila (Malin Akermanová) si ho najde sama. Po několika týdenní známosti ho Lila poinformuje, že ji její podnik posíla do Rotterdamu. Eddie, postrčen otcem, ji požádá o ruku. Vezmou se. A najednou ho na ní všechno rozčiluje. Ještě ke všemu potká ženu svých snů v Mexiku, kde je na líbánkách s Lilou. A tak si Eddie začne románek s Mirandou (Michelle Monaghanová)...

Pokud to zní nějak známě, pak vězte, že je to nová verze komedie natočené v roce 1972 v režii Elaine May, původní scénář napsal Neil Simon. Nynější verze se od původní dost liší, tehdy šlo o o židovského muže se společenskými ambicemi, který si vzal nemožnou ženu a na svatební cestě se setká s krasavicí z vyšší společnosti. Tady je Lila zprvu chytrá, milá, ctnostná žena. Po svatbě se změní na přisprostlou, žravou, nevkusnou ženskou s podivnými sexuálními zvyky. Je manželství pro ženy skutečně tak nebezpečné? Nebo je to autorovo vidění žen, ve kterém: “smysl pro humor má pouze mužský gen“?

Tlustá Lilina matka je použita jako předobraz její budoucnosti ,což ochladí Eddiho vášně. Eddiho otec se vyznačuje sprostými řečmi, oranžovým příčeskem a tráví své dny s přitroublými, plasticky vybavenými děvami. Je-li otec Eddiho budoucností, pak by měla Lila okamžitě zmizet. Při bližším pohledu na jeho charakter, zvlášť ke konci filmu, nestojí Eddie za nic. Proč se Eddie žení, je vlastně nejasné…

Ben Stiller jako Edie je líně stejný jako vždy, nic překvapivého. Miranda Michelle Monaghanové je chápavá, mluví, chodí a chová se jako kluk a trénuje sport, prostě kamarád v těle modelky. To je opravdu rozdíl od původní verze. Mexico je krásné a některé záběry se opravdu povedly, bohužel jsou hned zapomenuty, stejně jako občasný humor. Spadl pod hromadu hrubostí, občas i oplzlostí a všechny ty slapstikové triky.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Rudolfinum se otřese pod vesmírnými loděmi i dinosaury

Rudolfinum se otřese pod vesmírnými loděmi i dinosaury

24. 5. 2022 | Komerční sdělení / PR | Inzerce

Spock, dinosauři, Neo, Darth Vader a E. T. v Rudolfinu - to bude koncert Filmové filharmonie, na kterém zazní hudba ze sci-fi filmů jako Star Trek, Matrix, Jurský park, E. T. Mimozemšťan, Star Wars a mnoha dalších. Orchestr tak 4. června uzavře sezonu jedním z nejpopulárnějších koncertních témat, která má ve svém repertoáru.
Trailer na Thor: Láska jako hrom tahá esa z rukávu: Christian Bale, Russell Crowe a další

Trailer na Thor: Láska jako hrom tahá esa z rukávu: Christian Bale, Russell Crowe a další

24. 5. 2022 | Trailery | Adam Homola

Zároveň tu ale nechybí ani osudovost, důraz na vztahy, nebo Natalie Portman jako ženský Thor.
Z teaseru na novou Mission: Impossible se vám bude tajit dech

Z teaseru na novou Mission: Impossible se vám bude tajit dech

23. 5. 2022 | Trailery | Adam Homola

Tak tohle je paráda. Cruisovi je skoro šedesát, ale to, co předvádí v nové Mission Impossible, se jen tak nevidí.
Momoa chystá zbrusu novou akční komedii pro celou rodinu

Momoa chystá zbrusu novou akční komedii pro celou rodinu

23. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Jason Momoa se nefláká a skáče z jednoho projektu do druhého. Vedle nového Aquamana totiž chystá i novou rodinnou akční komedii.