Těsně vedle

16. 10. 2007 - 9:06 | Téma | red

Těsně vedle zdroj: tisková zpráva

Eddie Cantrow ( Ben Stiller) je čtyřicetiletý muž, který nedokáže vydržet v žádném vztahu

Eddie Cantrow (Ben Stiller) je čtyřicetiletý muž, který nedokáže vydržet v žádném vztahu. Jeho přátelé jsou ženatí, otec (Jerry Stiller) zklamán nedostatkem jeho sexuálních výbojů. Při společenských událostech ho i děti podezírají z homosexuality. Jde po ulici a vrazí do chlapa, který ukradl kabelku krasavici úžasně podobné Cameron Diazové. Potká ji a ztratí ji, ale Lila (Malin Akermanová) si ho najde sama. Po několika týdenní známosti ho Lila poinformuje, že ji její podnik posíla do Rotterdamu. Eddie, postrčen otcem, ji požádá o ruku. Vezmou se. A najednou ho na ní všechno rozčiluje. Ještě ke všemu potká ženu svých snů v Mexiku, kde je na líbánkách s Lilou. A tak si Eddie začne románek s Mirandou (Michelle Monaghanová)...

Pokud to zní nějak známě, pak vězte, že je to nová verze komedie natočené v roce 1972 v režii Elaine May, původní scénář napsal Neil Simon. Nynější verze se od původní dost liší, tehdy šlo o o židovského muže se společenskými ambicemi, který si vzal nemožnou ženu a na svatební cestě se setká s krasavicí z vyšší společnosti. Tady je Lila zprvu chytrá, milá, ctnostná žena. Po svatbě se změní na přisprostlou, žravou, nevkusnou ženskou s podivnými sexuálními zvyky. Je manželství pro ženy skutečně tak nebezpečné? Nebo je to autorovo vidění žen, ve kterém: “smysl pro humor má pouze mužský gen“?

Tlustá Lilina matka je použita jako předobraz její budoucnosti ,což ochladí Eddiho vášně. Eddiho otec se vyznačuje sprostými řečmi, oranžovým příčeskem a tráví své dny s přitroublými, plasticky vybavenými děvami. Je-li otec Eddiho budoucností, pak by měla Lila okamžitě zmizet. Při bližším pohledu na jeho charakter, zvlášť ke konci filmu, nestojí Eddie za nic. Proč se Eddie žení, je vlastně nejasné…

Ben Stiller jako Edie je líně stejný jako vždy, nic překvapivého. Miranda Michelle Monaghanové je chápavá, mluví, chodí a chová se jako kluk a trénuje sport, prostě kamarád v těle modelky. To je opravdu rozdíl od původní verze. Mexico je krásné a některé záběry se opravdu povedly, bohužel jsou hned zapomenuty, stejně jako občasný humor. Spadl pod hromadu hrubostí, občas i oplzlostí a všechny ty slapstikové triky.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Seznamte se s novým hrdinou Marvelu, kung-fu mistrem Shang-Chi

Seznamte se s novým hrdinou Marvelu, kung-fu mistrem Shang-Chi

19. 4. 2021 | Trailery | Adam Homola

Koronavirus posunul plány všech velkých filmových studií, Marvel nevyjímaje. Velký odklad se týká i Shang-Chi, který dorazí v září a teď se představuje prvním teaserem.
Madds Mikkelsen si zahraje v Indiana Jones 5

Madds Mikkelsen si zahraje v Indiana Jones 5

19. 4. 2021 | Novinky | Adam Homola

Casting nového Indyho pokračuje a po oblíbené a nesmírně talentované Phoebe Waller-Bridge se k filmu přidává další skvělé jméno.
Liam Neeson si zahraje zabijáka trpícího ztrátou paměti

Liam Neeson si zahraje zabijáka trpícího ztrátou paměti

16. 4. 2021 | Novinky | Adam Homola

Liam Neeson se akčních thrillerů nevzdává, ostatně proč taky. Je to žánr, ve kterém se na stará kolena našel.
Vesmír, magnety a vzkříšení Hana, taková je nová ukázka na Rychle a zběsile 9

Vesmír, magnety a vzkříšení Hana, taková je nová ukázka na Rychle a zběsile 9

15. 4. 2021 | Trailery | Adam Homola

Další díl Rychle a zběsile měl být sice dávno za námi, ale z loňské premiéry kvůli covidu sešlo a filmu se tak dočkáme letos.