Tankový prapor - DVD

23. 2. 2009 - 13:41 | Téma | red

Tankový prapor - DVD Placeholder | zdroj: tisková zpráva

Režie: Vít Olmer Hrají: Lukáš Vaculík, Roman Skamene, Vítězslav Jandák, Miroslav Donutil, Simona Chytrová, Martin Zounar Region: 2 Délka: 77 min

dvd_tankovy
Režie: Vít Olmer
Hrají: Lukáš Vaculík, Roman Skamene, Vítězslav Jandák, Miroslav Donutil, Simona Chytrová, Martin Zounar
Region: 2
Délka: 77 min.
Verze: TV (4:3)
Zvuk/jazyk: kdo ví (čeština)
Titulky: nejsou

Děj

Možná, že se dnes skoro pozapomnělo, že Tankový prapor byl prvním českým "kapitalistickým" filmem. A ačkoli to určitě není ten nejtřpytivější klenot naší polistopadové kinematografie, to smrtonosné kladivo v podobě ještě větších blbostí, než jsme doufali na nás mělo teprve dopadnout. V této adaptaci stejnojmenné knihy Josefa Škvoreckého se také poprvé příjemně blýsknul Lukáš Vaculík. Zde překročil svůj stín loutkového dívčího idolu a z rozverného kamaráda do deště se z něj stal slušný herec. V Tankovém praporu si zahrál Škvoreckého alter ego Dannyho Smiřického (Prima sezóna, Zbabělci...), v průběhu jeho vojančení počátkem nelehkých 50. let. Neobyčejně příhodně jsou zde vyobrazeni důstojníci naší lidově-demokratické armády v podání klasicky výborného Donutila a solidního Skamene. Až vás z toho lechtá na bránici nebo mrazí v zádech nebo obojí - to podle osobních zkušeností. Pro režiséra Olmera je to nepochybně poslední film jenž natočil ještě před totální ztrátou dobrého vkusu.

Obraz a zvuk
Prvních několik minut je oboje na hranici akceptovatelnosti. Špinavý obraz, zvuk praská jako u táboráku. Postupem času se oboje zvolna vylepší na přijatelnou míru, ale z technického hlediska na tom není recenzovaný titul nijak slavně. Na obalu je uvedeno, že "zvuk je upraven ve formátu Dolby Digital 5.1/ stereo (AC3 2/0 - stereo)", ale vzhledem k tomu, že tutéž větu najdeme i na jiných titulech od Digital Media Production (Lucie, Báječná léta pod psa), můžeme ji s klidným svědomím ignorovat. Zvuk rozhodně není ani v surroundu a dokonce bych se přel i o to prosté stereo. Nevím, v jakém formátu byl film natočen, nicméně na disku je prezentován ve 4:3. Snímku by určitě slušelo lepší zpracování.

Výbava
Amatérský přístup podtrhuje i nulová výbava, která sestává toliko z volby kapitol. Vzhled přebalu je zbytečné komentovat.

Hodnocení

dvd_recenze
Film 3/5 - Poslední slušný film režiséra Olmera.

dvd_recenze
DVD 0/5 - Až budete hledat ve slovníku slovo "holý", bude tam tohle DVD.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Disney opatrně připravuje nové Piráty z Karibiku s Margot Robbie a zároveň bez ní

Disney opatrně připravuje nové Piráty z Karibiku s Margot Robbie a zároveň bez ní

17. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Hollywoodský superproducent Jerry Bruckheimer prozradil, že ve vývoji jsou hned dvě verze Pirátů z Karibiku 6.
V Praze natáčený The Gray Man tu ještě není a už se chystají další dva díly

V Praze natáčený The Gray Man tu ještě není a už se chystají další dva díly

16. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Že z The Gray Mana nebude jen jediný, jednorázový film, víme už úplně od počátku projektu. A teď se chystá jak pokračování, tak prequel.
Druhá Duna našla svého císaře, zahraje si ho Christopher Walken

Druhá Duna našla svého císaře, zahraje si ho Christopher Walken

13. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Natáčet by se mělo začít letos na podzim a s premiérou se pak počítá na říjen příštího roku.
Avatar 2 ještě není v kinech a už atakuje rekordy

Avatar 2 ještě není v kinech a už atakuje rekordy

12. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Před pár dny jsme tu měli první ukázku na Avatar 2, která se hned zařadila k těm vůbec nesledovanějším upoutávkám v historii.