Svinský život (En la puta vida)

3. 7. 2008 - 11:26 | Téma | red

Svinský život (En la puta vida) Placeholder | zdroj: tisková zpráva

[Statistické údaje:] - Scénář: Beatriz Flores Silva, János J. Kovacsi. Režie: Beatriz Flores Silva. Hrají: Mariana Santangelo Silvestre, Josep Linuesa, Andrea Fantoni, Marta Gularte. Kamera: Francisco Gozou. Střih: Marie-Heléne Dozo, Daniel Marquez. Hudba: Carlos da Silveira. Výroba: Saga Film. Produkce: Beatriz Flores Silva, Hubert Toint, Stefan Schritz. Barevný, 97 min. Uruguay 2001. Uvedeno na 37. ročníku MFF v Karlových Varech. Tragikomedie Svinský život je příběhem svérázné sedmadvacetileté Elisy, hledající štěstí, lásku a nezávislost

mffkv02_recenze
Tragikomedie Svinský život je příběhem svérázné sedmadvacetileté Elisy, hledající štěstí, lásku a nezávislost. Jejím snem je vlastnit kadeřnický salon v uruguayském Montevideu. Přitom se musí starat o výchovu dvou synů různých otců. Protože se ocitne bez práce i střechy nad hlavou, přijme práci hostesky a nakonec nepohrdne ani nejstarším řemeslem. Díky své neobvyklé kráse a osobitosti se stává velmi úspěšnou prostitutkou.

Při "práci" se seznámí s pohledným Placidem a bezhlavě se do něj zamiluje. Spolu s ním a kamarádkou Loulou odletí do španělské Barcelony vydělat rychleji a snáze peníze potřebné ke splnění snu. Placido, ze kterého se vyklube pasák lehkých dam, Elise ukazuje v Barceloně "lepší" společnost a zdá se, že život naší hrdince ukazuje pro změnu svou přívětivější tvář.

Imigrantský život dvou prostitutek a pasáka ale není podporován španělskou policií ani "konkurencí" – brazilskými transvestity. Zásadní zlom do Elisina pohledu na Placida vnese smrt Loulou, která je zavražděna přímo na ulici. Elise se Placido ukáže jako bezohledný grázl. Končí tak její důvěra i loajalita vůči němu.

Tvrdá realita "lehké holky" bez dokladů a bez opory kohokoliv blízkého ji přiměje ke spolupráci s policií, respektive s policistou. Pohledným, vnímavým a mocným.

Beatriz Flores Silvaová připravovala Svinský život coby scenáristka, režisérka a producentka od roku 1998. Děj filmu zasadila do místa svého rodiště – uruguayského Montevidea.

Části filmu lze opoznámkovat přídavky: scénář – vtipný, děj – svižný, konec – šťastný a film – doporučeníhodný. Do běžné distribuce však tato komedie zakoupena nebyla.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Vesmír, magnety a vzkříšení Hana, taková je nová ukázka na Rychle a zběsile 9

Vesmír, magnety a vzkříšení Hana, taková je nová ukázka na Rychle a zběsile 9

15. 4. 2021 | Trailery | Adam Homola

Další díl Rychle a zběsile měl být sice dávno za námi, ale z loňské premiéry kvůli covidu sešlo a filmu se tak dočkáme letos.
Armáda mrtvých: Bautistovi stojí v cestě ke 200 milionům dolarů horda zombíků

Armáda mrtvých: Bautistovi stojí v cestě ke 200 milionům dolarů horda zombíků

14. 4. 2021 | Trailery | Adam Homola

Las Vegas je plné peněz i zombíků a Dave Bautista se s tím pokusí něco udělat.
Jednu ze záporných postav si v novém Shazam zahraje Lucy Liu

Jednu ze záporných postav si v novém Shazam zahraje Lucy Liu

13. 4. 2021 | Novinky | Adam Homola

Do připravovaného pokračování komiksárny Shazam! se přidává Lucy Liu.
Indiana Jones 5 přidává Phoebe Waller-Bridge

Indiana Jones 5 přidává Phoebe Waller-Bridge

12. 4. 2021 | Novinky | Adam Homola

Po celé řadě odkladů a komplikací se nový Indiana Jones začne natáčet v červenci, tentokrát už snad doopravdy.