Světová invaze

7. 3. 2011 13:30 - Téma | Autor: red

Světová invaze Zdroj: Archiv

Ve filmu Světová invaze se Země ocitá pod útokem neznámých agresorů. Po řadu let byla hlášena pozorování UFO, ale všechna taková pozorování byla oficiálními místy vyvrácena a popřena. Například v noci z 24. na 25. února 1942, kdy byla Amerika v pohotovosti po útoku na Pearl Harbor, byli obyvatelé Los Angeles probuzeni sirénami. 37. pobřežní dělostřelecká brigáda pálila protiletadlovými střelami na létající objekty nad Santa Monicou – některé z nich se pohybovaly velice pomalu, u jiných bylo odhadnuto, že se pohybovaly rychlostmi přes 320 km/h.

Střely stroje nikterak nepoškodily, pouze město samotné. Ačkoliv posléze proběhlo několik oficiálních vyšetřování celé události a řada vysvětlení o tom, co se vlastně té noci v Los Angeles odehrálo, objevily se náznaky, že existují tajné vládní dokumenty, které odhalují, že názory vojenských odborníků jsou rozporuplné. „Líbí se mi, jak nějaká skutečná událost dodává atmosféru celému filmu,“ říká producent Ori Marmur. „V případě filmu jsme se rozhodli pro verzi, že všechna předchozí pozorování UFO včetně tohoto byly ve skutečnosti výzvědné mise...které hromadily informace k nadcházející invazi.“

„Světová invaze je přesně tím filmem, na které moc rád chodím do kina a o jehož režírování jsem snil,“ přiznává Jonathan Liebesman, který se ujal režie příběhu malé skupinky lidí, čelících nepředstavitelnému protivníkovi.

Světová invaze

Scenárista Chris Bertolini říká, že když ho poprvé napadl zárodek příběhu, ze kterého se později stala Světová invaze, snažil se v něm spojit své dva oblíbené náměty. „Chtěl jsem mít příběh, ve kterém se na Zemi objevují neobvyklá stvoření, a příběh o jednotlivcích, ve kterém vidíte bitvu očima pěšáků,“ popisuje. „Dostal jsem nápad, že příběh bude sledovat malou skupinku lidí a diváci budou všechno prožívat s nimi.“

Hlavního postavu rotmistra Nantze ztvárnil Aaron Eckhart. Nantz je podle jeho slov „na pokraji vyhoření“. Těsně předtím, než z armády odejde, je nucen vrátit se do služby. „Vede partu mladých mariňáků do bitvy s mimozemšťany v Los Angeles. Nedělá to zrovna s nadšením, ale právě takové hrdiny rád ve filmech vidím.“, říká Eckhark.

Světová invaze

Michelle Rodriguez představuje Elenu Santos, která se stane klíčovým pomocníkem Nantze a jeho čety. „Na radarech vidí, jak všechno mizí,“ popisuje herečka. Když je četa nucena bojovat s neznámými útočníky, „je na místě mezi prvními a snaží se je vystopovat a zjistit, co jsou zač a oč tu přesně jde.“ Herecký tým dále doplňují Ramon Rodriguez, Bridget Moynahan, držitel Grammy Ne-Yo a Michael Peña.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Mizerové vydělávají peníze a Sony začíná připravovat čtyřku

Mizerové vydělávají peníze a Sony začíná připravovat čtyřku

20. 1. 2020 | Novinky | Adam Homola

Will Smith a Martin Lawrence se vrátí ještě jednou. V aktuálním Mizerové navždy se sice chvástají klasickou filmovou hláškou, že to tentokrát bude už fakt naposledy, ale dobře víme, že něco takového nezastavilo ani Vina Diesela.
Velké návraty velkých hvězd, od Forda až po Smithe

Velké návraty velkých hvězd, od Forda až po Smithe

17. 1. 2020 | Téma | Matěj Svoboda

Do kin se vrátili Will Smith a Martin Lawrence. Jejich Mizerové začali svou filmovou kariéru v roce 1995, dvojka vznikla o osm let později, ale na trojku se čekalo až do letošního roku. Celých sedmnáct let!
Taika Waititi prý jedná s Disney o natáčení Star Wars

Taika Waititi prý jedná s Disney o natáčení Star Wars

17. 1. 2020 | Novinky | Adam Homola

Režisér Taika Waititi prý začíná vyjednávat s Disney o natočení filmu z univerza Star Wars.
Guns Akimbo vypadá z prvního traileru tak trochu jako Crank

Guns Akimbo vypadá z prvního traileru tak trochu jako Crank

16. 1. 2020 | Trailery | Adam Homola

Daniel Radcliffe se po Harry Potterovi neupsal jedné velké značce za druhou a nebojí se toho. Umí si vybírat hodně zajímavé role v menších a často i odvážných produkcích, které na masy rozhodně necílí. A podobně to bude i v novince Guns Akimbo.