Svatý (Saint) - DVD

23. 2. 2009 - 13:43 | Téma | red

Svatý (Saint) - DVD Placeholder | zdroj: tisková zpráva

Režie: Phillip Noyce Hrají: Val Kilmer Region: 2 Délka: 111 min. Verze: widescreen (2,35:1) Zvuk/jazyk: Dolby Digital 5

dvd_svaty
Režie: Phillip Noyce
Hrají: Val Kilmer
Region: 2
Délka: 111 min.
Verze: widescreen (2,35:1)
Zvuk/jazyk: Dolby Digital 5.1 (angličtina, němčina), Dolby Surround (čeština)
Titulky: anglické, arabské, bulharské, dánské, holandské, finské, německé, islandské, norské, polské, švédské, turecké, anglické pro neslyšící

Děj
Není nic neobvyklého, když vznikne celovečerní film na motivy úspěšného seriálu. To je také případ série Saint, kterou natočili v Británii v šedesátých letech. Pro nás na ní může být zajímavé, že hlavního hrdinu v něm ztvárnil jeden z populárních představitelů agenta 007 - Roger Moore. Ve filmu se role charismatického zloděje Simona Templara ujal Val Kilmer, a to může být pro ženskou část populace důvod si film pořídit. Dialogy jsou velmi málo uvěřitelné, takže čtenářky Harleqina se mohou spokojeně vznést do oblak a nenechat se zbytečně svazovat hořkou realitou zpoceného pivaře v nátělníku, sedícího vedle v pokoji. Pro všechny případy bude ale dobré, nepočítat s nějak výrazně strhujícím příběhem a zápletkou. Děj se poměrně vláčně převaluje až do poloviny, než konečně začne jakžtakž o něco jít.

Simon Templar slíbí ruským mafiánům nebo politikům (je v tom rozdíl?) uloupit vzorec, jenž by umožnil výrobu levné energie. Autorkou formule je však pohledná (jak jinak?) vědkyně, která chce darovat svůj objev strádajícímu světu. Simon se tedy musí rozhodnout: chce peníze, nebo lásku?

Obraz a zvuk
Zpracování obrazu je excelentní. Pokud Svatého znáte a líbil se vám třeba na videokazetě z půjčovny, na dévédéčku vás omámí. Perfektní obraz umocní i dokonalý zvuk. Jestli to zvládnete, doporučuji vypnout český dabing. Jednak je originál v daleko lepší kvalitě a jednak nepřijdete o to, jak Val Kilmer parádně mění s převleky i přízvuky.

Výbava
DVD je celkem prázdné, takže režisérův komentář tam působí jako pěst na oko. Když už si u Paramountu dali tu práci s vlastností, na níž jsme zvyklí hlavně u dobře vybavených titulů, mohli disk skutečně napěchovat pořádně. Perfektní je, že komentář je otitulkován, byť jen anglicky a německy. Vedle toho zde najdeme už jen klasickou filmovou upoutávku.

Hodnocení

dvd_svaty
dvd_svaty
Film 2/5 - Děj se převaluje a převaluje...

DVD 2/5 - Pouze režisérův komentář

Koupit na Vltavě

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

She-Hulk představuje velkého zeleného obra v ženském podání

She-Hulk představuje velkého zeleného obra v ženském podání

19. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Bruce Banner, respektive jeho Hulk, je jedna z nejoblíbenějších postav Marvelu. Teď se ale seznámíme s jeho sestřenicí...
Indiánský Predátor se představuje v první ukázce, v kinech ho neuvidíte

Indiánský Predátor se představuje v první ukázce, v kinech ho neuvidíte

18. 5. 2022 | Trailery | Adam Homola

První trailer na nového Predátora je tady a ukazuje, že tentokrát dostaneme něco nejspíš výrazně jiného, než co nám tahle série doposud nabízela.
Disney opatrně připravuje nové Piráty z Karibiku s Margot Robbie a zároveň bez ní

Disney opatrně připravuje nové Piráty z Karibiku s Margot Robbie a zároveň bez ní

17. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Hollywoodský superproducent Jerry Bruckheimer prozradil, že ve vývoji jsou hned dvě verze Pirátů z Karibiku 6.
V Praze natáčený The Gray Man tu ještě není a už se chystají další dva díly

V Praze natáčený The Gray Man tu ještě není a už se chystají další dva díly

16. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Že z The Gray Mana nebude jen jediný, jednorázový film, víme už úplně od počátku projektu. A teď se chystá jak pokračování, tak prequel.