Super Bad

23. 2. 2009 - 15:00 | Téma | red

Super Bad zdroj: tisková zpráva

Klasická screwball komedie pro mladé o mladých je plná hormonů . Klasická screwball komedie pro mladé o mladých je plná hormonů a hrdinů s malou životní zkušeností a velkým talentem dostávat se do problémů

Klasická screwball komedie pro mladé o mladých je plná hormonů a hrdinů s malou životní zkušeností a velkým talentem dostávat se do problémů. Téměř každá generace takovou kultovní komedii má (z původní American Pie se nakonec stala celá série).

Je konec školního roku a nová generace se chystá opustit domovské školní třídy a vyměnit je za lavice vysokých škol. Bude poslední školní party. Obtloustlý a ukecaný Seth (Jonah Hill), klidnější a atraktivnější Evan (Michael Cera) a nováček Fogell (Christopher Mintz-Plasse) prožívají obvyklé bolesti dospívání. Trpí pocity méněcennosti, ale hlavně jsou zvědavi na sex. Zatím mnoho úspěchu v životě nezažili a mají pocit, že jim uniká šance na letní romanci.

Kráska Becca (Martha MacIsaacová) zve Setha na party a on slíbí obstarat alkohol (všichni jsou mladiství a nesmí jej kupovat). Fogell obstará falešnou občanku, která jej dělá zletilým, a vydá se na nákup. Prodavačka mu láhev prodá, ale obchod je přepaden a Fogell dostane po hlavě. Venku kamarádi s děsem sledují příchod policistů. Chtějí se ztratit a Seth vběhne málem pod auto.Vyděšený řidič nabídne, že alkohol obstará, a pak je vezme na svou party. Fogellovi nabízí policie odvoz. Tak se mladíci dostanou do situací, které rozhodně nečekali. Když konečně dorazí na studentský večírek, čekají je další překvapení.

Na rozdíl od American Pie stála výroba tohoto filmu málo a je to vidět na obraze i na střihu. Herci jsou patřičně mladiství, přirození, ale nad průměr nevynikají. Vůbec je tu všechno průměrné. Snad krom jazyka: v záplavě „penisů“ lze utonou.

Divácké pohodě překáží přílišná oslava mužství, která protéká filmem jak špatná whisky. Součástí Fogellova dospívání je střelba z policejní pistole, o které policista prohlašuje, že mít pistoli je jako mít dva ---, a z jednoho se střílí. A to není nijak moc vtipné, ani situačně komické.

Scenárista Seth Rogen napsal první verzi jako mladistvý student. A publiku této věkové kategorie se film bude líbit. Pokud vaši přátelé nemilují opravdu velmi hrubozrnný humor, velmi hrubozrnné popisy a tužby hormony posedlé mládeže, jděte na to sami.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Fantastická zvířata: Brumbálova tajemství dorazí v dubnu

Fantastická zvířata: Brumbálova tajemství dorazí v dubnu

24. 9. 2021 | Novinky | Adam Homola

Třetí díl spinoffu Harryho Pottera jménem Fantastická zvířata má datum premiéry i nový název.
Stříhala původní Star Wars, teď kritizuje nové: „Otřesné“

Stříhala původní Star Wars, teď kritizuje nové: „Otřesné“

23. 9. 2021 | Novinky | Adam Homola

Nová trilogie Star Wars je všechno, jen je jednomyslně opěvovaná. A teď se do ní pustila i editorka původní trilogie.
Ewan McGregor si pochvaluje natáčení seriálu Obi-Wan Kenobi

Ewan McGregor si pochvaluje natáčení seriálu Obi-Wan Kenobi

22. 9. 2021 | Novinky | Adam Homola

Ewan McGregor si šel pro svoji první cenu Emmy za hlavní roli v seriálu Halston a při té příležitosti zmínil i svůj aktuálně nejočekávanější projekt.
Režisér Hellboye pošle do Uličky přízraků Bradleyho Coopera a Cate Blanchett

Režisér Hellboye pošle do Uličky přízraků Bradleyho Coopera a Cate Blanchett

21. 9. 2021 | Trailery | Adam Homola

Oscarový režisér Guillermo del Toro se vrací a zase to bude o monstrech, jen o těch trochu jiných.