Super Bad

23. 2. 2009 - 15:00 | Téma | red

Super Bad zdroj: tisková zpráva

Klasická screwball komedie pro mladé o mladých je plná hormonů . Klasická screwball komedie pro mladé o mladých je plná hormonů a hrdinů s malou životní zkušeností a velkým talentem dostávat se do problémů

Klasická screwball komedie pro mladé o mladých je plná hormonů a hrdinů s malou životní zkušeností a velkým talentem dostávat se do problémů. Téměř každá generace takovou kultovní komedii má (z původní American Pie se nakonec stala celá série).

Je konec školního roku a nová generace se chystá opustit domovské školní třídy a vyměnit je za lavice vysokých škol. Bude poslední školní party. Obtloustlý a ukecaný Seth (Jonah Hill), klidnější a atraktivnější Evan (Michael Cera) a nováček Fogell (Christopher Mintz-Plasse) prožívají obvyklé bolesti dospívání. Trpí pocity méněcennosti, ale hlavně jsou zvědavi na sex. Zatím mnoho úspěchu v životě nezažili a mají pocit, že jim uniká šance na letní romanci.

Kráska Becca (Martha MacIsaacová) zve Setha na party a on slíbí obstarat alkohol (všichni jsou mladiství a nesmí jej kupovat). Fogell obstará falešnou občanku, která jej dělá zletilým, a vydá se na nákup. Prodavačka mu láhev prodá, ale obchod je přepaden a Fogell dostane po hlavě. Venku kamarádi s děsem sledují příchod policistů. Chtějí se ztratit a Seth vběhne málem pod auto.Vyděšený řidič nabídne, že alkohol obstará, a pak je vezme na svou party. Fogellovi nabízí policie odvoz. Tak se mladíci dostanou do situací, které rozhodně nečekali. Když konečně dorazí na studentský večírek, čekají je další překvapení.

Na rozdíl od American Pie stála výroba tohoto filmu málo a je to vidět na obraze i na střihu. Herci jsou patřičně mladiství, přirození, ale nad průměr nevynikají. Vůbec je tu všechno průměrné. Snad krom jazyka: v záplavě „penisů“ lze utonou.

Divácké pohodě překáží přílišná oslava mužství, která protéká filmem jak špatná whisky. Součástí Fogellova dospívání je střelba z policejní pistole, o které policista prohlašuje, že mít pistoli je jako mít dva ---, a z jednoho se střílí. A to není nijak moc vtipné, ani situačně komické.

Scenárista Seth Rogen napsal první verzi jako mladistvý student. A publiku této věkové kategorie se film bude líbit. Pokud vaši přátelé nemilují opravdu velmi hrubozrnný humor, velmi hrubozrnné popisy a tužby hormony posedlé mládeže, jděte na to sami.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Liam Neeson si zahraje zabijáka trpícího ztrátou paměti

Liam Neeson si zahraje zabijáka trpícího ztrátou paměti

16. 4. 2021 | Novinky | Adam Homola

Liam Neeson se akčních thrillerů nevzdává, ostatně proč taky. Je to žánr, ve kterém se na stará kolena našel.
Vesmír, magnety a vzkříšení Hana, taková je nová ukázka na Rychle a zběsile 9

Vesmír, magnety a vzkříšení Hana, taková je nová ukázka na Rychle a zběsile 9

15. 4. 2021 | Trailery | Adam Homola

Další díl Rychle a zběsile měl být sice dávno za námi, ale z loňské premiéry kvůli covidu sešlo a filmu se tak dočkáme letos.
Armáda mrtvých: Bautistovi stojí v cestě ke 200 milionům dolarů horda zombíků

Armáda mrtvých: Bautistovi stojí v cestě ke 200 milionům dolarů horda zombíků

14. 4. 2021 | Trailery | Adam Homola

Las Vegas je plné peněz i zombíků a Dave Bautista se s tím pokusí něco udělat.
Jednu ze záporných postav si v novém Shazam zahraje Lucy Liu

Jednu ze záporných postav si v novém Shazam zahraje Lucy Liu

13. 4. 2021 | Novinky | Adam Homola

Do připravovaného pokračování komiksárny Shazam! se přidává Lucy Liu.