Super Bad

23. 2. 2009 - 15:00 | Téma | red

Super Bad zdroj: tisková zpráva

Klasická screwball komedie pro mladé o mladých je plná hormonů . Klasická screwball komedie pro mladé o mladých je plná hormonů a hrdinů s malou životní zkušeností a velkým talentem dostávat se do problémů

Klasická screwball komedie pro mladé o mladých je plná hormonů a hrdinů s malou životní zkušeností a velkým talentem dostávat se do problémů. Téměř každá generace takovou kultovní komedii má (z původní American Pie se nakonec stala celá série).

Je konec školního roku a nová generace se chystá opustit domovské školní třídy a vyměnit je za lavice vysokých škol. Bude poslední školní party. Obtloustlý a ukecaný Seth (Jonah Hill), klidnější a atraktivnější Evan (Michael Cera) a nováček Fogell (Christopher Mintz-Plasse) prožívají obvyklé bolesti dospívání. Trpí pocity méněcennosti, ale hlavně jsou zvědavi na sex. Zatím mnoho úspěchu v životě nezažili a mají pocit, že jim uniká šance na letní romanci.

Kráska Becca (Martha MacIsaacová) zve Setha na party a on slíbí obstarat alkohol (všichni jsou mladiství a nesmí jej kupovat). Fogell obstará falešnou občanku, která jej dělá zletilým, a vydá se na nákup. Prodavačka mu láhev prodá, ale obchod je přepaden a Fogell dostane po hlavě. Venku kamarádi s děsem sledují příchod policistů. Chtějí se ztratit a Seth vběhne málem pod auto.Vyděšený řidič nabídne, že alkohol obstará, a pak je vezme na svou party. Fogellovi nabízí policie odvoz. Tak se mladíci dostanou do situací, které rozhodně nečekali. Když konečně dorazí na studentský večírek, čekají je další překvapení.

Na rozdíl od American Pie stála výroba tohoto filmu málo a je to vidět na obraze i na střihu. Herci jsou patřičně mladiství, přirození, ale nad průměr nevynikají. Vůbec je tu všechno průměrné. Snad krom jazyka: v záplavě „penisů“ lze utonou.

Divácké pohodě překáží přílišná oslava mužství, která protéká filmem jak špatná whisky. Součástí Fogellova dospívání je střelba z policejní pistole, o které policista prohlašuje, že mít pistoli je jako mít dva ---, a z jednoho se střílí. A to není nijak moc vtipné, ani situačně komické.

Scenárista Seth Rogen napsal první verzi jako mladistvý student. A publiku této věkové kategorie se film bude líbit. Pokud vaši přátelé nemilují opravdu velmi hrubozrnný humor, velmi hrubozrnné popisy a tužby hormony posedlé mládeže, jděte na to sami.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

She-Hulk představuje velkého zeleného obra v ženském podání

She-Hulk představuje velkého zeleného obra v ženském podání

19. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Bruce Banner, respektive jeho Hulk, je jedna z nejoblíbenějších postav Marvelu. Teď se ale seznámíme s jeho sestřenicí...
Indiánský Predátor se představuje v první ukázce, v kinech ho neuvidíte

Indiánský Predátor se představuje v první ukázce, v kinech ho neuvidíte

18. 5. 2022 | Trailery | Adam Homola

První trailer na nového Predátora je tady a ukazuje, že tentokrát dostaneme něco nejspíš výrazně jiného, než co nám tahle série doposud nabízela.
Disney opatrně připravuje nové Piráty z Karibiku s Margot Robbie a zároveň bez ní

Disney opatrně připravuje nové Piráty z Karibiku s Margot Robbie a zároveň bez ní

17. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Hollywoodský superproducent Jerry Bruckheimer prozradil, že ve vývoji jsou hned dvě verze Pirátů z Karibiku 6.
V Praze natáčený The Gray Man tu ještě není a už se chystají další dva díly

V Praze natáčený The Gray Man tu ještě není a už se chystají další dva díly

16. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Že z The Gray Mana nebude jen jediný, jednorázový film, víme už úplně od počátku projektu. A teď se chystá jak pokračování, tak prequel.