Studio Warner Bros připravuje natáčení nového Supermana

- Téma autor: red

Filmové studio Warner Bros oznámilo, že se chystá nový film o Supermanovi, ve kterém si hlavní roli zahraje brit Henry Cavill. Přestože ještě snímek nemá konečný název, předběžne se hovoří o titulu Superman: Man of Steel.

Režie se ujme Američan Zack Snyder, který natočil například filmy 300: Bitva u Thermopyl z roku 2006, Úsvit mrtvých z roku 2004 nebo Legenda o sovích strážcích z roku 2010.

Henry Cavill byl prý i mezi kandidáty na Batmana, Jamese Bonda a předchozí verzi Supermana. Můžeme ho znát ze snímků Laguna (2001), Užívej si, co to jde (2009), Tristan a Isolda (2006) či v televizním seriálu Tudorovci (2007) .

V posledním supermanovském filmu v režii Bryana Singera ztvárnil hlavní roli herec Brandon Routh. Za nejslavnějšího představitele Supermana je dodnes označován Christopher Reeve, který zářil v supermanovských filmech ze 70. a 80. let.

Termín předpokládaného uvedení Snyderova Supermana do kin je prosinec 2012.

Zdroje: ČTK

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.