Střelec v ohrožení

23. 2. 2009 - 14:43 | Téma | red

Střelec v ohrožení zdroj: tisková zpráva

Wesley Snipes se už dávno dobrovolně vzdal účinkování v první lize. Wesley Snipes se už dávno dobrovolně vzdal účinkování v první lize a vydal se ztéci území okupované Stevenem Seagalem, Van Dammem a Dolphem Lundgrenem

Wesley Snipes se už dávno dobrovolně vzdal účinkování v první lize a vydal se ztéci území okupované Stevenem Seagalem, Van Dammem a Dolphem Lundgrenem. Toto území se nachází na Balkáně a každý, kdo má zdravý rozum, se mu zdaleka vyhne. Není z něj návratu. Jakmile má jednou herec na čele velkou žlutou nálepku s velkým B, je s ním konec. Nicméně Snipesovi se podařilo sehnat peníze a natočit film, který je na úroveň, na kterou dnes klesl, výjimečně dobrý. Sice je teď švorc a má vážné problémy s americkým berňákem (hrozil mu žalář), ale třeba to znamená, že se nám konečně vrací ten starý dobrý akční hrdina.

Střelec v ohrožení je povedený thriller. Není ani pitomý, ani levný, a přestože je určen pro distribuci toliko na DVD, má poměrně slušnou produkci. Nevznikal celý v Bulharsku, natáčelo se i v Británii. A právě britské obsazení je tím klíčovým faktorem, který rozhodl, že film nepůjde rovnou do stoupy, ale zaslouží si slušnější zacházení. Herci v důležitých rolích bez výjimky dobře hrají a je radost je sledovat (v původním znění). Ze známějších jmen je třeba zmínit především Lenu Headeyovou (300: Bitva u Thermopyl), Gemmu Jonesovou (Deník Bridget Jonesové) a Charlese Dance (Tmavomodrý svět, Vetřelec 3).

Námět je téměř šakalí. Snajpr Snipes dostane za úkol zlikvidovat hledaného teroristu, který mu už jednou proklouzl mezi prsty. Vypraví se tedy za ním do Londýna, sejme ho a s velkými obtížemi z místa činu zmizí. Protože je zraněný a jde po něm nejen anglická policie, ale i zlý křivák z CIA, schová se v konspiračním bytě svého místního kumpána, který při přestřelce zahynul. CIA se chce zbavit jediného svědka a vykroutit se z celé teď už mezinárodní šlamastyky, Britové zase nestojí o to být místem, kde si Američani vyřizují účty se svými nepřáteli. Pro Snipese je to jasně smrtelná kombinace. Jeho jediným spojencem v cizím městě je dvanáctiletá Emily ze sousedství, výborně hraná Elizou Bennettovou (Kouzelná chůva Nanny McPhee). Bude to stačit, aby se dokázal z problémů vysekat...?

Film působí jako moderně natočený thriller ze staré školy. Snipesův hrdina připomíná smutné a opuštěné hrdiny Silvestera Stalloneho (dokonce se tak pořád tváří, oční víčka na půl žerdi), kterým vraždění nečiní pražádnou radost, ale když na to přijde a okolnosti je k tomu donutí, začnou být cool a všechny rozsekají na hadry. Naprosto stalloneovská je závěrečná scéna, která by byla za jiných okolností kýčovitá, ale sem prostě patří a bez ní by to zkrátka nebylo ono.

–How will you live, John? –Day by day...

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Z teaseru na novou Mission: Impossible se vám bude tajit dech

Z teaseru na novou Mission: Impossible se vám bude tajit dech

23. 5. 2022 | Trailery | Adam Homola

Tak tohle je paráda. Cruisovi je skoro šedesát, ale to, co předvádí v nové Mission Impossible, se jen tak nevidí.
Momoa chystá zbrusu novou akční komedii pro celou rodinu

Momoa chystá zbrusu novou akční komedii pro celou rodinu

23. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Jason Momoa se nefláká a skáče z jednoho projektu do druhého. Vedle nového Aquamana totiž chystá i novou rodinnou akční komedii.
She-Hulk představuje velkého zeleného obra v ženském podání

She-Hulk představuje velkého zeleného obra v ženském podání

19. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Bruce Banner, respektive jeho Hulk, je jedna z nejoblíbenějších postav Marvelu. Teď se ale seznámíme s jeho sestřenicí...
Indiánský Predátor se představuje v první ukázce, v kinech ho neuvidíte

Indiánský Predátor se představuje v první ukázce, v kinech ho neuvidíte

18. 5. 2022 | Trailery | Adam Homola

První trailer na nového Predátora je tady a ukazuje, že tentokrát dostaneme něco nejspíš výrazně jiného, než co nám tahle série doposud nabízela.