Střelec v ohrožení

23. 2. 2009 - 14:43 | Téma | red

Střelec v ohrožení zdroj: tisková zpráva

Wesley Snipes se už dávno dobrovolně vzdal účinkování v první lize. Wesley Snipes se už dávno dobrovolně vzdal účinkování v první lize a vydal se ztéci území okupované Stevenem Seagalem, Van Dammem a Dolphem Lundgrenem

Wesley Snipes se už dávno dobrovolně vzdal účinkování v první lize a vydal se ztéci území okupované Stevenem Seagalem, Van Dammem a Dolphem Lundgrenem. Toto území se nachází na Balkáně a každý, kdo má zdravý rozum, se mu zdaleka vyhne. Není z něj návratu. Jakmile má jednou herec na čele velkou žlutou nálepku s velkým B, je s ním konec. Nicméně Snipesovi se podařilo sehnat peníze a natočit film, který je na úroveň, na kterou dnes klesl, výjimečně dobrý. Sice je teď švorc a má vážné problémy s americkým berňákem (hrozil mu žalář), ale třeba to znamená, že se nám konečně vrací ten starý dobrý akční hrdina.

Střelec v ohrožení je povedený thriller. Není ani pitomý, ani levný, a přestože je určen pro distribuci toliko na DVD, má poměrně slušnou produkci. Nevznikal celý v Bulharsku, natáčelo se i v Británii. A právě britské obsazení je tím klíčovým faktorem, který rozhodl, že film nepůjde rovnou do stoupy, ale zaslouží si slušnější zacházení. Herci v důležitých rolích bez výjimky dobře hrají a je radost je sledovat (v původním znění). Ze známějších jmen je třeba zmínit především Lenu Headeyovou (300: Bitva u Thermopyl), Gemmu Jonesovou (Deník Bridget Jonesové) a Charlese Dance (Tmavomodrý svět, Vetřelec 3).

Námět je téměř šakalí. Snajpr Snipes dostane za úkol zlikvidovat hledaného teroristu, který mu už jednou proklouzl mezi prsty. Vypraví se tedy za ním do Londýna, sejme ho a s velkými obtížemi z místa činu zmizí. Protože je zraněný a jde po něm nejen anglická policie, ale i zlý křivák z CIA, schová se v konspiračním bytě svého místního kumpána, který při přestřelce zahynul. CIA se chce zbavit jediného svědka a vykroutit se z celé teď už mezinárodní šlamastyky, Britové zase nestojí o to být místem, kde si Američani vyřizují účty se svými nepřáteli. Pro Snipese je to jasně smrtelná kombinace. Jeho jediným spojencem v cizím městě je dvanáctiletá Emily ze sousedství, výborně hraná Elizou Bennettovou (Kouzelná chůva Nanny McPhee). Bude to stačit, aby se dokázal z problémů vysekat...?

Film působí jako moderně natočený thriller ze staré školy. Snipesův hrdina připomíná smutné a opuštěné hrdiny Silvestera Stalloneho (dokonce se tak pořád tváří, oční víčka na půl žerdi), kterým vraždění nečiní pražádnou radost, ale když na to přijde a okolnosti je k tomu donutí, začnou být cool a všechny rozsekají na hadry. Naprosto stalloneovská je závěrečná scéna, která by byla za jiných okolností kýčovitá, ale sem prostě patří a bez ní by to zkrátka nebylo ono.

–How will you live, John? –Day by day...

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Amy Adams trpí v novém thrilleru Žena v okně na agorafobii

Amy Adams trpí v novém thrilleru Žena v okně na agorafobii

9. 4. 2021 | Trailery | Adam Homola

Nový thriller Netflixu Žena v okně s Amy Adams v hlavní roli se blíží a novým trailerem připomíná brzké vydání.
Kdo mi jde po krku postaví Angelinu Jolie proti zabijákům a lesnímu požáru

Kdo mi jde po krku postaví Angelinu Jolie proti zabijákům a lesnímu požáru

8. 4. 2021 | Trailery | Adam Homola

Warner Bros představují první trailer na nadcházející thriller Kdo mi jde po krku s Angelinou Jolie v hlavní roli.
Potvrzeno: Sylvester Stallone už v Creed III nebude

Potvrzeno: Sylvester Stallone už v Creed III nebude

7. 4. 2021 | Novinky | Adam Homola

Boxerské drama Creed bylo výborné a Stallonovi přihrálo nominaci na Oscara. Jenže teď se svou nejslavnější rolí asi definitivně končí.
Space Jam: Nový začátek posouvá věci do digitálního světa

Space Jam: Nový začátek posouvá věci do digitálního světa

6. 4. 2021 | Trailery | Adam Homola

Warner Bros toho budou mít letos docela dost, ale vedle všech těch Matrixů a Dun by neměl zapadnout ani nový Space Jam.