Spider-Man 3 - preview

29. 9. 2008 - 12:52 | Téma | red

Spider-Man 3 - preview zdroj: tisková zpráva

Natáčení netrpělivě očekávaného Spider-Mana 3 Sama Raimiho se na začátku léta nachýlilo do poslední etapy a objevil se také první teaser

Natáčení netrpělivě očekávaného Spider-Mana 3 Sama Raimiho se na začátku léta nachýlilo do poslední etapy a objevil se také první teaser.

Spider-Man 3 SYNOPSE:
Syn J. Jonaha Jamesona (J. K. Simmons) John (Daniel Gillies) se vrací z vesmírné mise se zajímavým nálezem, který se dostane k Peterovi Parkerovi aka Spider-Manovi (Tobey Maguire). Je to symbiont, který hrdinovi poskytne nový temný úbor a netušené schopnosti, které ovšem mají i jisté vedlejší účinky. Nově vybaven se Spidey utkává s Harrym Osbornem alias Goblinem (James Franco), jenž Parkerovo alter ego odhalil. Harry se proti Spider-Manovi spojí s ozářeným Flintem Markem, který mutuje v písčitého obra Sandmana (Thomas Haden Church). Peter Parker mezitím potkává dceru policejního náčelníka Gwen Stacyovou (Bryce Dallas Howardová), která se do hrdiny zamiluje a znesnadní tak Peterův návrat k Mary Jane (Kirsten Dunstová). A aby toho nebylo málo, je tu ještě novinář Eddie Brock (Topher Grace), který se cítí Spider-Manem pokořen a znenávidí si ho. Když se později k Eddiemu dostane mimozemský symbiont, netrvá dlouho aby se stal obávaným Venomem, temným Spider-Manem.

Dnes již bývalý šéf Marvel Studios Avi Arad naznačuje, že kromě Venoma, Goblina a Sandmana by ve Spider-Manovi 3 měl být ještě čtvrtý nepřítel. Pokud nejde o falešnou stopu, mohlo by snad jít o Lizarda. V teaseru je pár oken, kdy Spidey prchá před proudem vody, za nímž jako kdyby byl ještěří ocas…

INSPIRACE:
Spider-Man 3 Spider-Man 3 je logickým pokračováním Spider-Mana 2, který byl pokračováním Spider-Mana, a stane se zároveň předchůdcem Spider-Mana 4 (když Bůh a diváci dají). Spider-Man vznikl jako produkt mutace, kdy studenta Petera Parkera na exkurzi kousnul radioaktivní pavouk a kluk získal pavoučí schopnosti. Zrod pavoučího super hrdiny z vydavetelské stáje Marvel spadá do počátku šedesátých let. Vytvořili ho Stan Lee a Steve Ditko, přičemž o zásluhy na Pavoučím muži se hlásí také Jack Kirby a Joe Simon. V osmdesátých letech Spider-Manovu vizáž zásadně proměnil Todd McFarlane: zvětšil mu oči, protáhl údy a Spidey celkově zpavoučtěl. Spider-Man byl první komiks, který v roce 1971 prolomil striktní pravidla komiksového kodexu, když zobrazil negativní účinky drog (ani to se nesmělo).

UPOUTÁVKA:
Temné ocelové tónování je příjemné jako stín ve letním parnu a dodává ději bouřkové dramatičnosti. Akce nemá hranic a efekty vypadají velkolepě. Co na tom, že úvodní grafická prezentace zabírá dobrou třetinu upoutávky! Prostřední část je smrští napjatého očekávání i sloganů, což dobře podkreslují rázné perkuse. Následuje závratně výbušný akční segment, během něhož můžeme postřehnout Spider-Manovy nepřátele. Samotné finále je zase naopak až vetřelecky výhružné a klidné. Očekávání, která první teaser Spider-Mana 3 poutá, jsou obrovská. Jedinou vážnou vadou klipu je, že film má premiéru až za deset měsíců.

OBSAZENÍ:
Obsazení hlavních protagonistů je totožné s minulými díly: Petera Parkera hraje Tobey Maguire, který si mezi natáčením pavoučí dvojky a trojky našel čas pouze na účinkování v Soderberghově poválečném thrilleru The Good German. Mary Jane podává mnohem pilnější Kirsten Dunstová (Marie Antoinette, Elizabethtown). Harry Osborn je kořistí Jamese Franca, který nedávno ztvárnil Tristana v Tristanovi a Isoldě. Nováčky v sérii jsou Thomas Haden Church (Bokovka) jako Flint Marko aka Sandman, Bryce Dallas Howardová (Manderlay) v roli Gwen Stacyové a Topher Grace (Wimbledon) coby Eddie Brock/Venom.

TVŮRCI:
Štáb zůstal oproti Spider-Manovi 2 téměř nezměněn. Režie snímku s rozpočtem okolo 300 miliónů dolarů byla svěřena Samu Raimimu, scénář napsal Alvin Sargent, kameramanem je Bill Pope (Matrix) a stříhá Bob Murawski. Místo Dannyho Elfmana ovšem hudbu komponuje horrorový specialista Christopher Young (Nenávist) a vizuální efekty tentokrát nevznikají pod dohledem Johna Dykstry (Oscar za vizuální efekty na Spider-Manovi 2), ale Scotta Stokdyka, který ovšem na minulých Spider-Manech také pracoval.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Rudolfinum se otřese pod vesmírnými loděmi i dinosaury

Rudolfinum se otřese pod vesmírnými loděmi i dinosaury

24. 5. 2022 | Komerční sdělení / PR | Inzerce

Spock, dinosauři, Neo, Darth Vader a E. T. v Rudolfinu - to bude koncert Filmové filharmonie, na kterém zazní hudba ze sci-fi filmů jako Star Trek, Matrix, Jurský park, E. T. Mimozemšťan, Star Wars a mnoha dalších. Orchestr tak 4. června uzavře sezonu jedním z nejpopulárnějších koncertních témat, která má ve svém repertoáru.
Trailer na Thor: Láska jako hrom tahá esa z rukávu: Christian Bale, Russell Crowe a další

Trailer na Thor: Láska jako hrom tahá esa z rukávu: Christian Bale, Russell Crowe a další

24. 5. 2022 | Trailery | Adam Homola

Zároveň tu ale nechybí ani osudovost, důraz na vztahy, nebo Natalie Portman jako ženský Thor.
Z teaseru na novou Mission: Impossible se vám bude tajit dech

Z teaseru na novou Mission: Impossible se vám bude tajit dech

23. 5. 2022 | Trailery | Adam Homola

Tak tohle je paráda. Cruisovi je skoro šedesát, ale to, co předvádí v nové Mission Impossible, se jen tak nevidí.
Momoa chystá zbrusu novou akční komedii pro celou rodinu

Momoa chystá zbrusu novou akční komedii pro celou rodinu

23. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Jason Momoa se nefláká a skáče z jednoho projektu do druhého. Vedle nového Aquamana totiž chystá i novou rodinnou akční komedii.