Snímek This Is It vyjde 26. ledna na DVD

21. 1. 2010 - 10:00 | Téma | red

Snímek This Is It vyjde 26. ledna na DVD zdroj: tisková zpráva

Od 26. ledna mohou diváci zakoupit film o zesnulém zpěvákovi Michaelu Jacksonovi. This Is It nabízí unikátní pohled do zákulisí i na jeviště připravované Jacksonovy show, řekl Petr Slavík ze společnosti Bontonfilm. Přípravy probíhaly v londýnské O2 Aréně, kde měla být v červnu 2009 zahájena série koncertů pokračující až do letošního března.

Padesátiletý zpěvák zemřel 25. června na předávkování léky. V USA  vydělal film přes 70 milionů dolarů (asi 1,2 miliardy korun). I v českých kinech měl snímek obrovský úspěch. Shlédlo ho téměř 300 tisíc diváků

Film bude dostupný na DVD a Blu-ray discích. This Is It mapuje období od dubna do června 2009, bylo použito více než sto hodin záběrů, zachycujích Michaela při nácviku pěveckých výstupů pro svou show. Jacksona zde uvidíme v mnoha "rolích", představí se jako zpěvák, tanečník, filmař, architekt a především jako tvůrčí génius a skvělý umělec. Veškeré své úsilí a talent vložil do dokonalé podoby londýnských koncertů. Ty se měly stát závěrečným vrcholem jeho kariéry.

Skladby, které ve filmu zazní, mapují celou jeho uměleckou dráhu. Od hitů skupiny Jackson 5 přes písničky k albům Thriller a Bad až k nejnovějším hitům. Na obou nosičích naleznou zájemci podstatně více. "DVD Michael Jackson's This Is It vyjde jako standardní jednodiskové za cenu 199 korun) a v limitované dvoudiskové edici za 399 Kč. Ještě více a v dokonalém rozlišení naleznou fanoušci na Blu-ray disku s doporučenou cenou 799 korun," uvedl Slavík.

Jednodiskové DVD obsahuje vedle filmu také záznam zkoušek, Michaelovi vzpomínky, krátký film Muž v rukavičkách a ukázky z konkurzů, při nichž hledali nejlepší světové tanečníky. Limitovaná dvoudisková edice je navíc rozšířená o filmy, které vedle Michaela představují tanečníky, hudebníky a vokalisty. Všechny bonusy jsou opatřeny českými titulky.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Fantastická zvířata: Brumbálova tajemství dorazí v dubnu

Fantastická zvířata: Brumbálova tajemství dorazí v dubnu

24. 9. 2021 | Novinky | Adam Homola

Třetí díl spinoffu Harryho Pottera jménem Fantastická zvířata má datum premiéry i nový název.
Stříhala původní Star Wars, teď kritizuje nové: „Otřesné“

Stříhala původní Star Wars, teď kritizuje nové: „Otřesné“

23. 9. 2021 | Novinky | Adam Homola

Nová trilogie Star Wars je všechno, jen je jednomyslně opěvovaná. A teď se do ní pustila i editorka původní trilogie.
Ewan McGregor si pochvaluje natáčení seriálu Obi-Wan Kenobi

Ewan McGregor si pochvaluje natáčení seriálu Obi-Wan Kenobi

22. 9. 2021 | Novinky | Adam Homola

Ewan McGregor si šel pro svoji první cenu Emmy za hlavní roli v seriálu Halston a při té příležitosti zmínil i svůj aktuálně nejočekávanější projekt.
Režisér Hellboye pošle do Uličky přízraků Bradleyho Coopera a Cate Blanchett

Režisér Hellboye pošle do Uličky přízraků Bradleyho Coopera a Cate Blanchett

21. 9. 2021 | Trailery | Adam Homola

Oscarový režisér Guillermo del Toro se vrací a zase to bude o monstrech, jen o těch trochu jiných.