Snímek This Is It vyjde 26. ledna na DVD

21. 1. 2010 - 10:00 | Téma | red

Snímek This Is It vyjde 26. ledna na DVD zdroj: tisková zpráva

Od 26. ledna mohou diváci zakoupit film o zesnulém zpěvákovi Michaelu Jacksonovi. This Is It nabízí unikátní pohled do zákulisí i na jeviště připravované Jacksonovy show, řekl Petr Slavík ze společnosti Bontonfilm. Přípravy probíhaly v londýnské O2 Aréně, kde měla být v červnu 2009 zahájena série koncertů pokračující až do letošního března.

Padesátiletý zpěvák zemřel 25. června na předávkování léky. V USA  vydělal film přes 70 milionů dolarů (asi 1,2 miliardy korun). I v českých kinech měl snímek obrovský úspěch. Shlédlo ho téměř 300 tisíc diváků

Film bude dostupný na DVD a Blu-ray discích. This Is It mapuje období od dubna do června 2009, bylo použito více než sto hodin záběrů, zachycujích Michaela při nácviku pěveckých výstupů pro svou show. Jacksona zde uvidíme v mnoha "rolích", představí se jako zpěvák, tanečník, filmař, architekt a především jako tvůrčí génius a skvělý umělec. Veškeré své úsilí a talent vložil do dokonalé podoby londýnských koncertů. Ty se měly stát závěrečným vrcholem jeho kariéry.

Skladby, které ve filmu zazní, mapují celou jeho uměleckou dráhu. Od hitů skupiny Jackson 5 přes písničky k albům Thriller a Bad až k nejnovějším hitům. Na obou nosičích naleznou zájemci podstatně více. "DVD Michael Jackson's This Is It vyjde jako standardní jednodiskové za cenu 199 korun) a v limitované dvoudiskové edici za 399 Kč. Ještě více a v dokonalém rozlišení naleznou fanoušci na Blu-ray disku s doporučenou cenou 799 korun," uvedl Slavík.

Jednodiskové DVD obsahuje vedle filmu také záznam zkoušek, Michaelovi vzpomínky, krátký film Muž v rukavičkách a ukázky z konkurzů, při nichž hledali nejlepší světové tanečníky. Limitovaná dvoudisková edice je navíc rozšířená o filmy, které vedle Michaela představují tanečníky, hudebníky a vokalisty. Všechny bonusy jsou opatřeny českými titulky.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

She-Hulk představuje velkého zeleného obra v ženském podání

She-Hulk představuje velkého zeleného obra v ženském podání

19. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Bruce Banner, respektive jeho Hulk, je jedna z nejoblíbenějších postav Marvelu. Teď se ale seznámíme s jeho sestřenicí...
Indiánský Predátor se představuje v první ukázce, v kinech ho neuvidíte

Indiánský Predátor se představuje v první ukázce, v kinech ho neuvidíte

18. 5. 2022 | Trailery | Adam Homola

První trailer na nového Predátora je tady a ukazuje, že tentokrát dostaneme něco nejspíš výrazně jiného, než co nám tahle série doposud nabízela.
Disney opatrně připravuje nové Piráty z Karibiku s Margot Robbie a zároveň bez ní

Disney opatrně připravuje nové Piráty z Karibiku s Margot Robbie a zároveň bez ní

17. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Hollywoodský superproducent Jerry Bruckheimer prozradil, že ve vývoji jsou hned dvě verze Pirátů z Karibiku 6.
V Praze natáčený The Gray Man tu ještě není a už se chystají další dva díly

V Praze natáčený The Gray Man tu ještě není a už se chystají další dva díly

16. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Že z The Gray Mana nebude jen jediný, jednorázový film, víme už úplně od počátku projektu. A teď se chystá jak pokračování, tak prequel.