Snakes on a Plane - preview

11. 7. 2008 - 13:28 | Téma | red

Snakes on a Plane - preview zdroj: tisková zpráva

David R. Ellis režíruje akční thriller Snakes on a Plane (čili „Hadi v letadle“), jenž mezi zapálenými filmovými fanoušky patří k nejočekávanějším dílům roku

David R. Ellis režíruje akční thriller Snakes on a Plane (čili „Hadi v letadle“), jenž mezi zapálenými filmovými fanoušky patří k nejočekávanějším dílům roku. Nejde tu o přepis slavné knihy, nejde tu o kdo ví jak renomovaný štáb nebo ansámbl nabitý hvězdami. Jde tu o nápad.

Snakes on a Plane Snakes on a Plane má název úderný jako rána pěstí mezi oči, a takový se na první pohled zdá být i námět. I díky nebývalé vlně zájmu se od filmu čeká podobný úspěch, jaký měl horror Záhada Blair Witch (The Blair Witch Project), anebo alespoň Otevřené moře (Open Water). Kvůli zájmu fanoušků se v New Line Cinema nedávno rozhodli dotočit několik scén a zvednout cenzorský rating snímku z ‚PG-13‘ (ekvivalent ‚do 12 nevhodné‘) na thrillerově sympatičtější ‚R‘ (do 15 nepřístupné).

SYNOPSE:
Agent FBI Nelville Flynn (Samuel L. Jackson) doprovází důležitého svědka Seana Jonese (Nathan Phillips) na letu z Havaje do Los Angeles, kde se chystá proces s nebezpečným mafiánem. Nicméně už od Bullitova případu (Bullit) víme, že hlídat svědka není sranda. Mafie ovšem tentokrát přichystala vpravdě bizarní plán, jak se nepohodlného svědka zbavit: dopraví na palubu letadla bednu s nebezpečnými hady. Její víko vrah otevře, jakmile se stroj plný nic netušících pasažérů vznese k obloze. A agent Flynn, jeho svědek, jejich nezkušený pilot i stovky cestujících musí napnout všechny síly, aby přežili útok zákeřných tvorů.

Snakes on a Plane INSPIRACE:
Snakes on a Plane spojuje několik atributů akčních thrillerů. Máme tu časový zámek, klaustrofobní prostor z něhož nelze uniknout a skrývající se zabijácké vetřelce. Prostředí civilního letounu je v současné době v módě, což dokazují thrillery typu Noční let (Red Eye) nebo Tajemný let (Flightplan), nebo nejnověji strhující Let číslo 93 (United 93).

UPOUTÁVKA:
Prozatímní teaser ke Snakes on a Plane je gradující akční montáží v níž se v různých pozicích střídají ječící lidé a cenící se nebo právě dekapitovaní plazi. Pro mě osobně tenhle klip trochu chladí dosavadní internetové bláznění okolo filmu.

Snakes on a Plane OBSAZENÍ:
Kromě jedovaté zvěřiny je hlavní hvězdou Snakes on a Plane Samuel L. Jackson. Prosadil se u Spika Leeho v Tropické horečce (Jungle Fever) a díky Tarantinovu Pulp Fiction se stal takřka přes noc kultovním hercem. Řízením náhody má letos kromě Snakes on a Plane hotovou titulku ještě v jednom „hadím“ filmu: v Brewerově bluesovém dramatu Black Snake Moan. Australan Nathan Phillips byl k vidění v horroru Wolf Creek, či ve starším dramatu Australian Rules. Zbytek obsazení Snakes on a Plane tvoří mezinárodně neznámí herci.

Snakes on a Plane TVŮRCI:
Scénář Snakes on a Plane vychází z námětu Davida Dalessandra a Johna Heffernana, který text dokončil spolu se Sebastianem Gutierrezem. Zatímco Heffernan debutuje, Gutierrez napsal průšvihovou Gothiku. Snakes on a Plane měl původně režírovat Ronny Yu, jenž si momentálně zvyšuje kredit kung-fu dramatem Huo Yuan Jia s Jetem Li. Kvůli problémům s rozpočtem a souvisejícím rozdílným tvůrčím názorům ale Yu přepustil režii bývalému kaskadérovi Davidu R. Ellisovi (Cellular). Kameru dostal na starost akční specialista Adam Greenberg, druhdy nominovaný na Oscara za práci na Terminátorovi 2. Speciální efekty produkuje poměrně nová firma CafeFX. Mezi jejími tituly ovšem nechybí Rodriguezovo Sin City, del Torův Hellboy, či Jacksonův King Kong.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Mortal Kombat možná dostane hned několik pokračování

Mortal Kombat možná dostane hned několik pokračování

22. 4. 2021 | Novinky | Adam Homola

Studio Warner Bros má s Mortal Kombatem velké plány a pokud se něco nepokazí, u prvního dílu jen tak neskončí.
Vin Diesel versus roboti: akční hrdina se pustí do zfilmování jedné hračky

Vin Diesel versus roboti: akční hrdina se pustí do zfilmování jedné hračky

20. 4. 2021 | Novinky | Adam Homola

Vin Diesel si zahraje a rovnou bude i produkovat hranou verzi stolní hry Rock 'Em Sock 'Em Robots.
Seznamte se s novým hrdinou Marvelu, kung-fu mistrem Shang-Chi

Seznamte se s novým hrdinou Marvelu, kung-fu mistrem Shang-Chi

19. 4. 2021 | Trailery | Adam Homola

Koronavirus posunul plány všech velkých filmových studií, Marvel nevyjímaje. Velký odklad se týká i Shang-Chi, který dorazí v září a teď se představuje prvním teaserem.
Madds Mikkelsen si zahraje v Indiana Jones 5

Madds Mikkelsen si zahraje v Indiana Jones 5

19. 4. 2021 | Novinky | Adam Homola

Casting nového Indyho pokračuje a po oblíbené a nesmírně talentované Phoebe Waller-Bridge se k filmu přidává další skvělé jméno.