Slepičí úlet (Chicken Run) - DVD

28. 1. 2008 - 15:02 | Téma | red

Slepičí úlet (Chicken Run) - DVD Placeholder | zdroj: tisková zpráva

Režie: Peter Lord a Nick Park Hrají: Mel Gibson Region: 2 Délka: 84 min. Verze: widescreen (1,85:1) Zvuk/jazyk: Dolby Digital 5

chicken_run_dvd
Režie: Peter Lord a Nick Park
Hrají: Mel Gibson
Region: 2
Délka: 84 min.
Verze: widescreen (1,85:1)
Zvuk/jazyk: Dolby Digital 5.1 (angličtina), Dolby Surround (čeština, polština, řečtina, turečtina, maďarština)
Titulky: anglické, turecké

Děj


Dá se říct, že v poslední době si vydobyly slušnou diváckou pozornost animované filmy. Třeba Život brouka, Příšerky, s.r.o., či veleúspěšný Shrek (nejprodávanější DVD loňského roku, porazilo i Episodu I) ukázaly, že není vždy nezbytně nutné jít vyšlapanou cestou klasických hitů studia Walta Disneye. Počítačová animace se dostala na obdivuhodnou úroveň, a tak může působit trochu jako anachronismus, když se dnes někdo pustí do staré dobré animace opravdových figurek. Oskaroví tvůrci postaviček Wallace a Gromit se do ní pustili, a neudělali to vůbec špatně. Vytvořili příjemný filmeček, u něhož se mohou vedle sebe pobavit všechny generace. Děti si užijí napínavý příběh o mluvící drůbeži a dospělí si polechtají bránici některou z mnoha hlášek, o něž není mezi gumovými a plastelínovými herci vůbec nouze. A zvlášť si to celé užijete, jestliže znáte historické válečné filmy, jako byl Great Escape se Steve McQueenem nebo Stalag 17 Billyho Wildera.

Na farmě manželů Tweedyových nemají slepice zrovna na růžích ustláno, a tak sní o svobodě, o lepším životě, a podobně. Cesta za dráty však není snadá, ne-li nemožná. Ovšem jednoho dne z nebe "přiletí" spása - kohout Rocky. A protože se nad farmou začínají stahovat hodně husté mraky, přemluví slípka Ginger hochštaplera Rockyho, aby učil slepice létat. Bohužel času je málo, a slepice jsou velmi nenadaná stvoření...

Obraz a zvuk

Transfer animovaných filmů na DVD nebývá velký problém, a to potvrzuje i perfektní obraz Slepičího úletu. Na solidní úrovni je i zvuk tohoto spíš konverzačního snímku. Výhodou je i kompletní český dabing. Když si jej však pustíte, přijdete o hlas Mela Gibsona, který v originále namluvil kohouta Rockyho.

Výbava

Na disku jsou dva dvacetiminutové filmy o filmu – jeden celkem normální blablabla, druhý dává více nahlédnout do tvůčí kuchyně animátorů, ruchařů, rekvizitářů, dabingu, atd. Hezký – ač neotitulkovaný -, je komentář režisérů, který definitivně stojí za to si pustit. Pak můžete zkouknout už jen jednu televizní a dvě filmové upoutávky. (Pozn.: na obalu DVD jsou v bonusech navíc chybně uvedeny některé další možnosti. Nemluvě o regionu 4, v němž údajně disk je.)

Hodnocení

Film 4/5 – Příjemná inteligentní zábava. Jestliže máte vysloveně rádi animované filmy, přidejte si klidně k hodnocení bod.
DVD 3/5 – Dobrý průměr.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Jednu ze záporných postav si v novém Shazam zahraje Lucy Liu

Jednu ze záporných postav si v novém Shazam zahraje Lucy Liu

13. 4. 2021 | Novinky | Adam Homola

Do připravovaného pokračování komiksárny Shazam! se přidává Lucy Liu.
Indiana Jones 5 přidává Phoebe Waller-Bridge

Indiana Jones 5 přidává Phoebe Waller-Bridge

12. 4. 2021 | Novinky | Adam Homola

Po celé řadě odkladů a komplikací se nový Indiana Jones začne natáčet v červenci, tentokrát už snad doopravdy.
Amy Adams trpí v novém thrilleru Žena v okně na agorafobii

Amy Adams trpí v novém thrilleru Žena v okně na agorafobii

9. 4. 2021 | Trailery | Adam Homola

Nový thriller Netflixu Žena v okně s Amy Adams v hlavní roli se blíží a novým trailerem připomíná brzké vydání.
Kdo mi jde po krku postaví Angelinu Jolie proti zabijákům a lesnímu požáru

Kdo mi jde po krku postaví Angelinu Jolie proti zabijákům a lesnímu požáru

8. 4. 2021 | Trailery | Adam Homola

Warner Bros představují první trailer na nadcházející thriller Kdo mi jde po krku s Angelinou Jolie v hlavní roli.