Skóruj

23. 2. 2009 - 14:52 | Téma | red

Skóruj zdroj: tisková zpráva

Randy Daytona (Dan Fogler) byl dětský zázrak v ping-pongu, náhle však ztratil korunu prohrou s východoněmeckým šampiónem

Randy Daytona (Dan Fogler) byl dětský zázrak v ping-pongu, náhle však ztratil korunu prohrou s východoněmeckým šampiónem. A ještě k tomu udělá špatný disneyovský žert, který ho bude navždy pronásledovat. Po devatenácti letech se Daytona živí pingpongovými triky na odpoledních varieté někde v Nevadě. A i tato šance mizí... Tehdy se objeví agent FBI Ernie Rodriguez (George Lopez), aby Daytonu přesvědčil, že jeho spolupráce s FBI je nutná, protože nemají nikoho jiného, koho by mohli poslat na nelegální celosvětový pingpongový turnaj někde v Střední Americe. Turnaj je pořádaný překupníkem zbraní Fengem (Christopher Walken) a je spojen také s marshal arts turnajem. Donucen okolnostmi se to Daytona rozhodne zkusit. Vyšel ze cviku, ztloustl a zlenivěl, musí tedy trénovat. Tak pozná mistra Wonga (James Hong) a jeho spoře oděnou, štíhlou bojovnici a neteř Maggie (Maggie O). Pro klid v sousedství musí Daytona bojovat s Drakem,místním mistrem ping-pongu (jeden z lepších okamžiků filmu). A pak se všichni vydají na turnaj, kde je čekají mnohá překvapení.

Nejlepší z herců je Christopher Walken v roli Fenga. Je absurdně obsazen do role zlosyna vládnoucího čínské Triádě. Na tuto dráhu se dal poté, co jej Wong vyhodil z pingpongového tréninku. Walken si užívá každou minutu své role a je v ní skvělý. Herec, který dokáže zahrát dialog jako: „Nekoušu… aspoň ne tam, kde je to vidět,“ si zaslouží úctu. Maggie O také není špatná, ba i obtloustlý Fogler se snaží být zklamanou nadějí.

Film si dělá legraci ze sportovních filmů i z akčních honiček, ať jsou americké nebo asijské. Je k zasmání, ale k zamyšlení ne. Komedie to je tak bláznivá, že hraničí s parodií. Plno naivních gagů, pestrobarevných kulis a přehrávání – to bohužel často nevychází dobře. Začátek je velmi rychle nastříhán a evidentně má být k smíchu (není), pak se dostaví děj, ale ztratí se v akci. Počínaje fyzičkou Dana Fogglera až po nezapomenutelného Honga (78 let!) to vibruje energií. Je jí bohužel všude tolik, že si nejste jisti, na co se to vlastně díváte.

Pingpongové míčky ve filmu létají značně rychleji než letadla, trikové studio se má čím chlubit.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Vesmír, magnety a vzkříšení Hana, taková je nová ukázka na Rychle a zběsile 9

Vesmír, magnety a vzkříšení Hana, taková je nová ukázka na Rychle a zběsile 9

15. 4. 2021 | Trailery | Adam Homola

Další díl Rychle a zběsile měl být sice dávno za námi, ale z loňské premiéry kvůli covidu sešlo a filmu se tak dočkáme letos.
Armáda mrtvých: Bautistovi stojí v cestě ke 200 milionům dolarů horda zombíků

Armáda mrtvých: Bautistovi stojí v cestě ke 200 milionům dolarů horda zombíků

14. 4. 2021 | Trailery | Adam Homola

Las Vegas je plné peněz i zombíků a Dave Bautista se s tím pokusí něco udělat.
Jednu ze záporných postav si v novém Shazam zahraje Lucy Liu

Jednu ze záporných postav si v novém Shazam zahraje Lucy Liu

13. 4. 2021 | Novinky | Adam Homola

Do připravovaného pokračování komiksárny Shazam! se přidává Lucy Liu.
Indiana Jones 5 přidává Phoebe Waller-Bridge

Indiana Jones 5 přidává Phoebe Waller-Bridge

12. 4. 2021 | Novinky | Adam Homola

Po celé řadě odkladů a komplikací se nový Indiana Jones začne natáčet v červenci, tentokrát už snad doopravdy.