Skóruj

23. 2. 2009 - 14:52 | Téma | red

Skóruj zdroj: tisková zpráva

Randy Daytona (Dan Fogler) byl dětský zázrak v ping-pongu, náhle však ztratil korunu prohrou s východoněmeckým šampiónem

Randy Daytona (Dan Fogler) byl dětský zázrak v ping-pongu, náhle však ztratil korunu prohrou s východoněmeckým šampiónem. A ještě k tomu udělá špatný disneyovský žert, který ho bude navždy pronásledovat. Po devatenácti letech se Daytona živí pingpongovými triky na odpoledních varieté někde v Nevadě. A i tato šance mizí... Tehdy se objeví agent FBI Ernie Rodriguez (George Lopez), aby Daytonu přesvědčil, že jeho spolupráce s FBI je nutná, protože nemají nikoho jiného, koho by mohli poslat na nelegální celosvětový pingpongový turnaj někde v Střední Americe. Turnaj je pořádaný překupníkem zbraní Fengem (Christopher Walken) a je spojen také s marshal arts turnajem. Donucen okolnostmi se to Daytona rozhodne zkusit. Vyšel ze cviku, ztloustl a zlenivěl, musí tedy trénovat. Tak pozná mistra Wonga (James Hong) a jeho spoře oděnou, štíhlou bojovnici a neteř Maggie (Maggie O). Pro klid v sousedství musí Daytona bojovat s Drakem,místním mistrem ping-pongu (jeden z lepších okamžiků filmu). A pak se všichni vydají na turnaj, kde je čekají mnohá překvapení.

Nejlepší z herců je Christopher Walken v roli Fenga. Je absurdně obsazen do role zlosyna vládnoucího čínské Triádě. Na tuto dráhu se dal poté, co jej Wong vyhodil z pingpongového tréninku. Walken si užívá každou minutu své role a je v ní skvělý. Herec, který dokáže zahrát dialog jako: „Nekoušu… aspoň ne tam, kde je to vidět,“ si zaslouží úctu. Maggie O také není špatná, ba i obtloustlý Fogler se snaží být zklamanou nadějí.

Film si dělá legraci ze sportovních filmů i z akčních honiček, ať jsou americké nebo asijské. Je k zasmání, ale k zamyšlení ne. Komedie to je tak bláznivá, že hraničí s parodií. Plno naivních gagů, pestrobarevných kulis a přehrávání – to bohužel často nevychází dobře. Začátek je velmi rychle nastříhán a evidentně má být k smíchu (není), pak se dostaví děj, ale ztratí se v akci. Počínaje fyzičkou Dana Fogglera až po nezapomenutelného Honga (78 let!) to vibruje energií. Je jí bohužel všude tolik, že si nejste jisti, na co se to vlastně díváte.

Pingpongové míčky ve filmu létají značně rychleji než letadla, trikové studio se má čím chlubit.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Ewan McGregor si pochvaluje natáčení seriálu Obi-Wan Kenobi

Ewan McGregor si pochvaluje natáčení seriálu Obi-Wan Kenobi

22. 9. 2021 | Novinky | Adam Homola

Ewan McGregor si šel pro svoji první cenu Emmy za hlavní roli v seriálu Halston a při té příležitosti zmínil i svůj aktuálně nejočekávanější projekt.
Režisér Hellboye pošle do Uličky přízraků Bradleyho Coopera a Cate Blanchett

Režisér Hellboye pošle do Uličky přízraků Bradleyho Coopera a Cate Blanchett

21. 9. 2021 | Trailery | Adam Homola

Oscarový režisér Guillermo del Toro se vrací a zase to bude o monstrech, jen o těch trochu jiných.
Tom Hanks se vrací k Applu, tentokrát s pejskem a robotem

Tom Hanks se vrací k Applu, tentokrát s pejskem a robotem

21. 9. 2021 | Trailery | Adam Homola

V novém sci-fi dramatu Finch půjde o odhodlání titulního Finche (Hanks), jednoho z posledních lidí na světě, najít nového páníčka pro svého psa Goodyear.
Prequel Šíleného Maxe se odkládá, Furiosy se dočkáme až v roce 2024

Prequel Šíleného Maxe se odkládá, Furiosy se dočkáme až v roce 2024

16. 9. 2021 | Novinky | Adam Homola

Mad Max: Zběsilá cesta patří k tomu nejlepšímu, co na poli akčních filmů vzniklo, a to nejen za posledních deset let.