Skóruj

23. 2. 2009 - 14:52 | Téma | red

Skóruj zdroj: tisková zpráva

Randy Daytona (Dan Fogler) byl dětský zázrak v ping-pongu, náhle však ztratil korunu prohrou s východoněmeckým šampiónem

Randy Daytona (Dan Fogler) byl dětský zázrak v ping-pongu, náhle však ztratil korunu prohrou s východoněmeckým šampiónem. A ještě k tomu udělá špatný disneyovský žert, který ho bude navždy pronásledovat. Po devatenácti letech se Daytona živí pingpongovými triky na odpoledních varieté někde v Nevadě. A i tato šance mizí... Tehdy se objeví agent FBI Ernie Rodriguez (George Lopez), aby Daytonu přesvědčil, že jeho spolupráce s FBI je nutná, protože nemají nikoho jiného, koho by mohli poslat na nelegální celosvětový pingpongový turnaj někde v Střední Americe. Turnaj je pořádaný překupníkem zbraní Fengem (Christopher Walken) a je spojen také s marshal arts turnajem. Donucen okolnostmi se to Daytona rozhodne zkusit. Vyšel ze cviku, ztloustl a zlenivěl, musí tedy trénovat. Tak pozná mistra Wonga (James Hong) a jeho spoře oděnou, štíhlou bojovnici a neteř Maggie (Maggie O). Pro klid v sousedství musí Daytona bojovat s Drakem,místním mistrem ping-pongu (jeden z lepších okamžiků filmu). A pak se všichni vydají na turnaj, kde je čekají mnohá překvapení.

Nejlepší z herců je Christopher Walken v roli Fenga. Je absurdně obsazen do role zlosyna vládnoucího čínské Triádě. Na tuto dráhu se dal poté, co jej Wong vyhodil z pingpongového tréninku. Walken si užívá každou minutu své role a je v ní skvělý. Herec, který dokáže zahrát dialog jako: „Nekoušu… aspoň ne tam, kde je to vidět,“ si zaslouží úctu. Maggie O také není špatná, ba i obtloustlý Fogler se snaží být zklamanou nadějí.

Film si dělá legraci ze sportovních filmů i z akčních honiček, ať jsou americké nebo asijské. Je k zasmání, ale k zamyšlení ne. Komedie to je tak bláznivá, že hraničí s parodií. Plno naivních gagů, pestrobarevných kulis a přehrávání – to bohužel často nevychází dobře. Začátek je velmi rychle nastříhán a evidentně má být k smíchu (není), pak se dostaví děj, ale ztratí se v akci. Počínaje fyzičkou Dana Fogglera až po nezapomenutelného Honga (78 let!) to vibruje energií. Je jí bohužel všude tolik, že si nejste jisti, na co se to vlastně díváte.

Pingpongové míčky ve filmu létají značně rychleji než letadla, trikové studio se má čím chlubit.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

She-Hulk představuje velkého zeleného obra v ženském podání

She-Hulk představuje velkého zeleného obra v ženském podání

19. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Bruce Banner, respektive jeho Hulk, je jedna z nejoblíbenějších postav Marvelu. Teď se ale seznámíme s jeho sestřenicí...
Indiánský Predátor se představuje v první ukázce, v kinech ho neuvidíte

Indiánský Predátor se představuje v první ukázce, v kinech ho neuvidíte

18. 5. 2022 | Trailery | Adam Homola

První trailer na nového Predátora je tady a ukazuje, že tentokrát dostaneme něco nejspíš výrazně jiného, než co nám tahle série doposud nabízela.
Disney opatrně připravuje nové Piráty z Karibiku s Margot Robbie a zároveň bez ní

Disney opatrně připravuje nové Piráty z Karibiku s Margot Robbie a zároveň bez ní

17. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Hollywoodský superproducent Jerry Bruckheimer prozradil, že ve vývoji jsou hned dvě verze Pirátů z Karibiku 6.
V Praze natáčený The Gray Man tu ještě není a už se chystají další dva díly

V Praze natáčený The Gray Man tu ještě není a už se chystají další dva díly

16. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Že z The Gray Mana nebude jen jediný, jednorázový film, víme už úplně od počátku projektu. A teď se chystá jak pokračování, tak prequel.