Šifra Mistra Leonarda - preview

11. 5. 2009 - 9:18 | Téma | red

Šifra Mistra Leonarda - preview zdroj: tisková zpráva

Exkluzivní třetí víkend v květnu má pro rok 2006 rezervován mysteriózní thriller Rona Howarda Šifra Mistra Leonarda (The Da Vinci Code)

Exkluzivní třetí víkend v květnu má pro rok 2006 rezervován mysteriózní thriller Rona Howarda Šifra Mistra Leonarda (The Da Vinci Code). Celosvětově. Film nabitý mezinárodními hvězdami se natáčel v exkluzivních lokacích (Louvre). A když k otmu přičteme světoznámou předlohu a režiséra, který je znám citem pro masové publikum, měla by se Šifra mistra Leonarda stát jedním z kasovních vrcholů roku.


Šifra mistra Leonarda SYNOPSE:
Americký expert přes náboženskou symboliku dr. Robert Langdon (Tom Hanks) je na cestě do Paříže. Má se tu potkat s uznávaným historikem, jenže místo toho se potká s rituálně zavražděnou mrtvolou. Francouzi ho obviní z vraždy a kapitán Bezu Fache (Jean Reno) jde Langdonovi po krku. Prchající hrdina se spojí s francouzskou kryptoložkou Sophie (Audrey Tautouová) a společně se snaží rozluštit řetězec šifer a hádanek. Fache stíhá Langdona přes Louvre do pařížských ulic a odtud až do Anglie. Kromě prastarých kódů a francouzské policie se ovšem Langdom musí popasovat i se skutečnými vrahy a tajnými spiklenci, jimž se svou objevitelskou činností zákonitě ocitá na mušce.

Šifra mistra Leonarda INSPIRACE:
Šifra Mistra Leonarda je adaptací stejnojmenného světově proslulého románu Dana Browna. Zajímavostí je, že předloha nejprve upoutala tvůrce kriminálního seriálu 24, který ji chtěl využít pro třetí část série. Brown práva televizi neprodal, ale producenta Grazera, který s autorem vyjednával, nakonec studio najalo pro práci na Howardově celovečerní verzi.

UPOUTÁVKA:
První upoutávka byla velká nuda a trošku podfuk – byla to v podstatě dvouminutová titulková sekvence na pozadí počítačové animace. Druhý trailer je už naštěstí o něčem jiném. Mezi oběma klipy taky proběhlo natáčení. Foršpan začíná atmosférickým exposé, na jehož konci klepe kosu rituální vražda. Následuje ohňostroj senzací. Největší atrakcí jsou sekvence puštěné pozpátku a nakonec především šifra skrytá v závěrečných titulcích, která odkazuje k jedné tajné webové stránce…
Marketing má tedy Sony zvládnutý velkolepě. Přes nepopiratelně zvládnuté řemeslo, které čiší z každé vteřiny upoutávky, se ale nedokážu ubránit dojmu, že to celé vypadá jenom jako Purpurové řeky 3. V této sérii to byl shodou okolností právě Jean Reno coby komisař Niemans, kdo luštil zapeklité křížovky McKellenův uvozující procítěný monolog mám navíc pořád spjatý s klipy k Pánovi prstenů.

Šifra mistra Leonarda OBSAZENÍ:
V hlavní úloze Roberta Langdona se představuje Tom Hanks. Zatímco loni se na plátně objevil každou chvilku a jednou dokonce v pětiroli, letos nic. Z upoutávky vypadá s delšími vlasy neokoukaně a svěže, stejně jako Audrey Tautou, kterou snad Howard konečně zbavil jejího diblíkovského výrazu. Historika Leigha Teabinga si zahrál Ian McKellen, který se spolu s Jeanem Renem schází i na připravovaném animáku o londýnských krysách Flushed Away. V dalších rolích Šifry Mistra Leonarda podává Paul Bettany blonďatého mnicha Silase a Alfred Molina biskupa Aringarosu.

TVŮRCI:
Ron Howard je autorem oscarové Čisté duše, letos na tato ocenění kandiduje s boxerským dramatem Těžká váha. Oba kusy vznikly podle scénářů Akivy Goldsmana, který adaptoval i Šifru Mistra Leonarda. Howard není tvůrcem spektakulárních obrazů, anebo odvážných gest. Soustředí se na vztahy, které generují silné emoce. Jednodušeji: na Howardovi si člověk popláče. Režisér v posledních letech střídá dvě polohy – akčnější thriller a melodrama. Šifra Mistra Leonarda bude patřit do té první kategorie.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Z teaseru na novou Mission: Impossible se vám bude tajit dech

Z teaseru na novou Mission: Impossible se vám bude tajit dech

23. 5. 2022 | Trailery | Adam Homola

Tak tohle je paráda. Cruisovi je skoro šedesát, ale to, co předvádí v nové Mission Impossible, se jen tak nevidí.
Momoa chystá zbrusu novou akční komedii pro celou rodinu

Momoa chystá zbrusu novou akční komedii pro celou rodinu

23. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Jason Momoa se nefláká a skáče z jednoho projektu do druhého. Vedle nového Aquamana totiž chystá i novou rodinnou akční komedii.
She-Hulk představuje velkého zeleného obra v ženském podání

She-Hulk představuje velkého zeleného obra v ženském podání

19. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Bruce Banner, respektive jeho Hulk, je jedna z nejoblíbenějších postav Marvelu. Teď se ale seznámíme s jeho sestřenicí...
Indiánský Predátor se představuje v první ukázce, v kinech ho neuvidíte

Indiánský Predátor se představuje v první ukázce, v kinech ho neuvidíte

18. 5. 2022 | Trailery | Adam Homola

První trailer na nového Predátora je tady a ukazuje, že tentokrát dostaneme něco nejspíš výrazně jiného, než co nám tahle série doposud nabízela.