Sebevražda Lucy Gordonové

3. 7. 2009 - 7:46 | Téma | red

Sebevražda Lucy Gordonové zdroj: tisková zpráva

Zabila se v Paříži. Ruský herec Oleg Jankovskij zemřel v Moskvě. Herečka z třetího dílu Spider-Mana se zabila v Paříži, Oleg Jankovskij zemřel v Moskvě. Paříž 21

Herečka z třetího dílu Spider-Mana se zabila v Paříži, Oleg Jankovskij zemřel v Moskvě.

Lucy Gorgonová Paříž 21. května (ČTK/Tiscali) – Britská filmová herečka Lucy Gordonová, známá například z filmu Spider-Man 3, byla ve svém pařížském bytě nalezena mrtvá. Oznámila to dnes francouzská policie, podle níž herečka zřejmě spáchala sebevraždu. Gordonová by v pátek oslavila 29. narozeniny. Příčinu smrti určí podle nejmenovaného policejního zdroje pitva. Policie nesdělila podrobnosti o způsobu údajné sebevraždy. Gordonová hrála počínaje rokem 2001 asi v deseti filmech, například ve snímcích Lásce na stopě, Čtyři pírka - zkouška cti a Erasmus 2. Teď má přijít do kin životopisný film o francouzském umělci Serge Gainsbourgovi, ve kterém hraje jeho partnerku, britskou zpěvačku a herečku Jane Birkinovou.

Oleg Jankovskij Moskva 20. května (ČTK/Tiscali)Oleg Jankovskij, charismatický a všestranný herec, který patřil mezi nejmilovanější ruské hvězdy stříbrného plátna i divadelního jeviště, zemřel dnes ve věku 65 let po boji s rakovinou. Oznámily to tiskové agentury s odvoláním na Julii Kosarevovou, mluvčí moskevského divadla Lenkom, v němž Jankovskij po několik desetiletí hrál. Jankovského filmová kariéra trvala pět desetiletí a zahrnovala hlavní role v mnoha filmech, z nichž se staly divácké trvalky pro miliony lidí v bývalém Sovětském svazu i současném Rusku. Řadu hlavních rolí ztvárnil ve filmech ruského režiséra Andreje Tarkovského včetně jeho snímků Zrcadlo (1975) a Nostalgie (1983, natáčen v Itálii). Režisér Emil Loteanu ho v roce 1978 obsadil do filmu Drama na lovu. Jednou z jeho posledních rolí byl náboženský vůdce a nepřítel Ivana Hrozného ve filmu Car ruského režiséra Pavla Lungina, který se tento měsíc promítal na filmovém festivalu v Cannes. "Oleg Jankovskij byl mimořádný fenomén – neuvěřitelně silný a talentovaný herec," řekl novinářům umělecký ředitel divadla Lenkom Mark Zacharov, který rovněž Jankovského režíroval v několika filmech.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

She-Hulk představuje velkého zeleného obra v ženském podání

She-Hulk představuje velkého zeleného obra v ženském podání

19. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Bruce Banner, respektive jeho Hulk, je jedna z nejoblíbenějších postav Marvelu. Teď se ale seznámíme s jeho sestřenicí...
Indiánský Predátor se představuje v první ukázce, v kinech ho neuvidíte

Indiánský Predátor se představuje v první ukázce, v kinech ho neuvidíte

18. 5. 2022 | Trailery | Adam Homola

První trailer na nového Predátora je tady a ukazuje, že tentokrát dostaneme něco nejspíš výrazně jiného, než co nám tahle série doposud nabízela.
Disney opatrně připravuje nové Piráty z Karibiku s Margot Robbie a zároveň bez ní

Disney opatrně připravuje nové Piráty z Karibiku s Margot Robbie a zároveň bez ní

17. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Hollywoodský superproducent Jerry Bruckheimer prozradil, že ve vývoji jsou hned dvě verze Pirátů z Karibiku 6.
V Praze natáčený The Gray Man tu ještě není a už se chystají další dva díly

V Praze natáčený The Gray Man tu ještě není a už se chystají další dva díly

16. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Že z The Gray Mana nebude jen jediný, jednorázový film, víme už úplně od počátku projektu. A teď se chystá jak pokračování, tak prequel.