Scooby Doo 2: Monster Unleashed – soundtrack

25. 1. 2008 - 16:06 | Téma | red

Scooby Doo 2: Monster Unleashed – soundtrack zdroj: tisková zpráva

Bude líbit vašim mladším sourozencům nebo dětem... První díl hrané verze kultovního animovaného seriálu Scooby Doo se hudebně vezl na vlně rhythm & blues a hip hopu, druhý díl už je ale žánrově pestřejší

První díl hrané verze kultovního animovaného seriálu Scooby Doo se hudebně vezl na vlně rhythm & blues a hip hopu, druhý díl už je ale žánrově pestřejší. Jeho tvůrci tentokrát vsadili především na kytarové kapely, ale vedle nich tu je k nalezení i špetka elektroniky, mrtvého euro-trancu, raggae nebo ska.

Co se týče kytarovek, hlavní slovo zde zaujímají mladé neopunkové a power popové kapely jako Simple Plan (o pár stupňů popovější Blink 182 nebo Jimmy Eat World), New Radicals (inspirace v U2 je nepopiratelná), Bowling Four Soup nebo B-52´s (kytarový old school a lá Sique Sigue Sputnik). Z větší částí nepřesahují stín průměru. Mezi nimi krásně vyniká hit Flagpole Sitta od Harvey Danger, kteří se pohybují na hranici retra a novodobé kytarovky. Jejich výsledná podoba je velmi příjemná, stěží oposlouchatelná a plná melodického optimismu. Tento song dříve výrazně zazněl mj. ve snímku Prci, prci, prcičky...

Z dalších žánrů tu máme raggae Apache Indian nebo ska Bad Manners, obojí v tak podivné a s popem namíchané podobě, až mám pocit, že tak bylo učiněno proto, aby částečná alternativa těchto žánrů nikomu neublížila (tak proč tu tedy musely být?!).

Euro-tranceový 2 Unlimited působí v dnešní době už celkem legračně, a to nejen proto, že jejich žánr upadl v zapomnění stejně rychle jako dobyl vrcholy hitparád. Zde zastoupený song Get Ready For This se objevil už v tolika filmech a reklamách, až je k nepochopení, proč ho po tolika letech stále ještě někdo vytahuje na světlo.

Podobným případem je i Fatboy Slim a The Rockafeller Skank z jeho debutového alba You've Come A Long Way, Baby, který už také prošuměl lecčíms. Ale narozdíl od 2 Unlimited jsou jeho kvality podstatně trvalejší. Raději než ty 2 Unlimited si poslechnu trošku r´n´b (Ruben Studdard) nebo černošského funky (Wild Cherry).

Na závěr jedna lahůdka: dívčí japonské duo Puffy AmiYumi, které svoji kariéru postavilo na dělání cover verzí sólovek Johna Lennona a Paula McCartneyho. Ty kytarové a synťákové plochy jsou vystavěny celkem dobře (určitě to odněkud obšlehli), ale pokud někoho nesloží ten nepříjemný vokál (vlastně dva), má můj obdiv...

Verdikt: Možná se to bude líbit vašim mladším sourozencům nebo dětem...

Seznam skladeb:

01. Don't Wanna Think About You - Simple Plan
02. You Get What You Give - New Radicals
03. Boom Shack-A-Lack - Apache Indian
04. The Rockafeller Skank - Fatboy Slim
05. Wooly Bully - Bad Manners
06. Shining Star - Ruben Studdard
07. Flagpole Sitta - Harvey Danger
08. Get Ready For This - 2 Unlimited
09. Play That Funky Music - Wild Cherry
10. Here We Go - Bowling For Soup
11. Love Shack - B-52's
12. Friends Forever - Puffy AmiYumi

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Rudolfinum se otřese pod vesmírnými loděmi i dinosaury

Rudolfinum se otřese pod vesmírnými loděmi i dinosaury

24. 5. 2022 | Komerční sdělení / PR | Inzerce

Spock, dinosauři, Neo, Darth Vader a E. T. v Rudolfinu - to bude koncert Filmové filharmonie, na kterém zazní hudba ze sci-fi filmů jako Star Trek, Matrix, Jurský park, E. T. Mimozemšťan, Star Wars a mnoha dalších. Orchestr tak 4. června uzavře sezonu jedním z nejpopulárnějších koncertních témat, která má ve svém repertoáru.
Trailer na Thor: Láska jako hrom tahá esa z rukávu: Christian Bale, Russell Crowe a další

Trailer na Thor: Láska jako hrom tahá esa z rukávu: Christian Bale, Russell Crowe a další

24. 5. 2022 | Trailery | Adam Homola

Zároveň tu ale nechybí ani osudovost, důraz na vztahy, nebo Natalie Portman jako ženský Thor.
Z teaseru na novou Mission: Impossible se vám bude tajit dech

Z teaseru na novou Mission: Impossible se vám bude tajit dech

23. 5. 2022 | Trailery | Adam Homola

Tak tohle je paráda. Cruisovi je skoro šedesát, ale to, co předvádí v nové Mission Impossible, se jen tak nevidí.
Momoa chystá zbrusu novou akční komedii pro celou rodinu

Momoa chystá zbrusu novou akční komedii pro celou rodinu

23. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Jason Momoa se nefláká a skáče z jednoho projektu do druhého. Vedle nového Aquamana totiž chystá i novou rodinnou akční komedii.