Saw III - preview

3. 7. 2008 - 14:16 | Téma | red

Saw III - preview zdroj: tisková zpráva

Blíží se Halloween. Potřetí za sebou jej budeme moci strávit ve společnosti zhůvěřilého vraha Jigsawa a sadistického představení jménem Saw

Blíží se Halloween. Potřetí za sebou jej budeme moci strávit ve společnosti zhůvěřilého vraha Jigsawa a sadistického představení jménem Saw. Pokračování s lakonickým názvem Saw III režíruje autor druhého dílu Darren Lynn Bousman a na scénáři se podílí oba tvůrci originálu.

Saw III SYNOPSE:
Kruťák Jigsaw (Tobin Bell) i jeho pilná žačka Amanda (Shawnee Smith) opět o vlásek unikl zatčení. Vystrašil občany a zmátl policii. Zmizel. A zatímco se ho detektivové marně pokoušejí vystopovat, doktorka Lynn Denlonová (Bahar Soomekh) pomalu končí svou poslední normální šichtu v nemocnici… Doktorka Denlonová je matkou a manželkou a má kostlivce ve skříní. Doktorka Denlonová končí šichtu, když jí unesou a dovezou do opuštěné továrny. Tady už na ní čeká na smrt nemocný Jigsaw. Doktorka dostane za úkol udržet ho při životě tak dlouho, dokud se jakýsi Jeff (Angus Macfadyen) nevymotá z pasti, kterou mu náš proradný vrah přichystal kvůli tomu, že si neváží života. Nejspíš to souvisí s tím, že se Jeff dosud nevyrovnal s tragickou nehodou, při níž zemřel jeho syn. Ani doktorka Denlonová ani Jeff ovšem netuší, že Jigsawova hra se teprve rozbíhá...

Saw III INSPIRACE:
Nízkorozpočtový horror Saw Jamese Wana o chladnokrevném vrahovi, který se pasuje do role samozvaného soudce a své oběti vystavuje krutým zkouškám, se na podzim roku 2004 stal trhákem. Zvráceně krutá akce a rafinované vyprávění Saw stálo 1,2 mil. dolarů a celosvětově vydělalo téměř stonásobek. Napřesrok tak zákonitě přišlo pokračování Saw 2. Režíroval jej Darren Lynn Bousman a podílela se na něm většina tvůrců jedničky. Jak bývá u pokračování typické, Saw 2 měla slabší příběh, ale dokonalejší provedení a sadističtější akci. S rozpočtem 4 mil. dolarů však opět převálcovala konkurenci a brala po celém světě hodně přes 140 miliónů.

Saw III UPOUTÁVKA:
Trailer Saw III se téměř výhradně skládá ze záblesků na Jigsawovy mučené oběti. Podkres: temné skučení. Ačkoli upoutávka pořád vyvolává husí kůži, táhne se nad ní poněkud znervózňující pach megalomanie – mezi masivními slogany s odkazy na bibli už Jigsaw neoslovuje jenom své vybrané oběti, ale celou Ameriku. Ve srovnání s upoutávkami na minulé díly Saw je tato bezkonkurenčně nejhorší, bez inovace a s vážnou tváří tam, kde byl dříve ironický úšklebek.

OBSAZENÍ:
V Saw III se měl formou flashbacků původně znovu objevit Donnie Wahlberg, který hrál ve dvojce detektiva Matthewse. Wahlberg měl ovšem také zálusk na režii trojky, a když jí nedostal, vycouval z projektu úplně. Jako Jigsaw se potřetí představí Tobin Bell a Amandu opět podává Shawnee Smith – oběma těmto hercům zatím přináší trilogie Saw největší úspěch. Íránská herečka Bahar Soomekh dostala menší roli v oscarovém Crash, nebo akční Mission: Impossible III a titulka v Saw III je i pro ní zatím největší úlohou. Podobně je na tom i skotský herec Angus Macfadyen, jehož jsme mohli zahlédnout v Gibsonově Statečném srdci, či Wimmerově Equilibrium.

Saw III TVŮRCI:
Scénář Saw III je dílem Leigha Whannella, který má na svědomí celou trilogii. Oproti druhému dílu mu však tentokrát s námětem masivně pomohl spoluscénárista a režisér originálu James Wan (sám chystá na příští rok premiéru thrilleru Death Silence). Saw III režíruje Darren Lynn Bousman, jenž režíroval i dvojku a z předchozího kusu vzal i valnou většinu tvůrčího štábu. Kameramanem je David A. Armstrong, výpravu vede David Hackl, hudbu skládá Charlie Clouser a stříhá Kevin Greutert.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Vin Diesel versus roboti: akční hrdina se pustí do zfilmování jedné hračky

Vin Diesel versus roboti: akční hrdina se pustí do zfilmování jedné hračky

20. 4. 2021 | Novinky | Adam Homola

Vin Diesel si zahraje a rovnou bude i produkovat hranou verzi stolní hry Rock 'Em Sock 'Em Robots.
Seznamte se s novým hrdinou Marvelu, kung-fu mistrem Shang-Chi

Seznamte se s novým hrdinou Marvelu, kung-fu mistrem Shang-Chi

19. 4. 2021 | Trailery | Adam Homola

Koronavirus posunul plány všech velkých filmových studií, Marvel nevyjímaje. Velký odklad se týká i Shang-Chi, který dorazí v září a teď se představuje prvním teaserem.
Madds Mikkelsen si zahraje v Indiana Jones 5

Madds Mikkelsen si zahraje v Indiana Jones 5

19. 4. 2021 | Novinky | Adam Homola

Casting nového Indyho pokračuje a po oblíbené a nesmírně talentované Phoebe Waller-Bridge se k filmu přidává další skvělé jméno.
Liam Neeson si zahraje zabijáka trpícího ztrátou paměti

Liam Neeson si zahraje zabijáka trpícího ztrátou paměti

16. 4. 2021 | Novinky | Adam Homola

Liam Neeson se akčních thrillerů nevzdává, ostatně proč taky. Je to žánr, ve kterém se na stará kolena našel.