SAW 2 - o produkci

10. 1. 2006 - 9:13 | Téma | red

SAW 2 - o produkci zdroj: tisková zpráva

„SAW je filmem, u kterého diváci ihned žádají pokračování, protože na konci prvního dílu zůstává příliš otázek nezodpovězených,“ vysvětluje producent Oren Koules

„SAW je filmem, u kterého diváci ihned žádají pokračování, protože na konci prvního dílu zůstává příliš otázek nezodpovězených,“ vysvětluje producent Oren Koules. „Váhali jsme, zda pokračování natočit,“ dodává Mark Burg, Koulesův kolega z produkce. „Ale dostávali jsme takové množství e-mailů s dotazy, co se se SAW stalo dál, že jsme to nemohli nenatočit.“ Dosud byla vrahova identita ze SAW pro diváky skryta, ale tvůrci filmu se rozhodli prostřednictvím detektiva Mathewse prozradit o něm víc. Ukáže se, že má dobře promyšlené plány, ve kterých figuruje 8 cizích lidí v zajetí a především – sám Mathews.

Kromě režiséra Jamese Wana a scenáristy-herce Leigh Whannela, kteří film produkovali, na filmu pracoval tým tvůrců z prvního dílu. Kamery se ujal David Armstrong, hudbu opět skládal Charlie Clouser a Kevin Greutert se opět chopil střihu. Režisérem byl Darren Lynn Bousman.Tentokrát měli k dispozici větší rozpočet a snažili se aby pokračování SAW bylo ještě lepší než předchozí díl – hlavně ve způsobech, jak trápit vězně. David Hackl (produkce) se snažil vytěžit co nejvíce ze strašlivé atmosféry prvního dílu filmu. „SAW 2 přesunul do nového doupěte,“ říká producent Gregg Hoffman, „Je to tam opravdu nechutné, plné nejrůznějších bizarních mučících nástrojů“.

Především Hackl si užil řešení nejrůznějších pastí a mučících nástrojů. V jedné scéně vězněná žena ponoří ruce do nádoby plné žiletek. „Musel jsem přemýšlet o stovkách otázek: Proč nemůže ruce vytáhnout? Proč nemůže nádobu rozbít? Proč si nemůže ruku ošetřit a ovázat? Takové otázky obvykle při natáčení neřeším,“ směje se Hackl.

Konec filmu bude překvapení. Jenom hlavní herci a štáb měli možnost číst závěrečné stránky přísně střeženého scénáře. Tvůrci filmu natočili „čtyři nebo pět“ možných zakončení snímku, aby neprozradili, jaké jsou jejich skutečné záměry.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Liam Neeson si zahraje zabijáka trpícího ztrátou paměti

Liam Neeson si zahraje zabijáka trpícího ztrátou paměti

16. 4. 2021 | Novinky | Adam Homola

Liam Neeson se akčních thrillerů nevzdává, ostatně proč taky. Je to žánr, ve kterém se na stará kolena našel.
Vesmír, magnety a vzkříšení Hana, taková je nová ukázka na Rychle a zběsile 9

Vesmír, magnety a vzkříšení Hana, taková je nová ukázka na Rychle a zběsile 9

15. 4. 2021 | Trailery | Adam Homola

Další díl Rychle a zběsile měl být sice dávno za námi, ale z loňské premiéry kvůli covidu sešlo a filmu se tak dočkáme letos.
Armáda mrtvých: Bautistovi stojí v cestě ke 200 milionům dolarů horda zombíků

Armáda mrtvých: Bautistovi stojí v cestě ke 200 milionům dolarů horda zombíků

14. 4. 2021 | Trailery | Adam Homola

Las Vegas je plné peněz i zombíků a Dave Bautista se s tím pokusí něco udělat.
Jednu ze záporných postav si v novém Shazam zahraje Lucy Liu

Jednu ze záporných postav si v novém Shazam zahraje Lucy Liu

13. 4. 2021 | Novinky | Adam Homola

Do připravovaného pokračování komiksárny Shazam! se přidává Lucy Liu.