Ryan Reynolds

27. 4. 2009 - 9:02 | Téma | red

Ryan Reynolds zdroj: tisková zpráva

Poprvé se tento rodilý Kanaďan objevil na televizní obrazovce v teenagerské sérii Hillside a brzy si získal první obdivovatele

Ryan Reynolds Poprvé se tento rodilý Kanaďan objevil na televizní obrazovce v teenagerské sérii Hillside a brzy si získal první obdivovatele. Především ve Spojených státech má Ryan Reynolds renomé úspěšného komika, který proslul ústředními rolemi ve snímcích Sexy párty, Hele kámo, kdo tu vaří? a Miluji tě k sežrání. V upírském thrilleru Blade: Trinity a hororu 3:15 zemřeš se ale ukazuje také jako talentovaný akční hrdina.

Ryan Rodney Reynolds se narodil 23. října 1976 v kanadském Vancouveru jako nejmladší ze čtyř sourozenců. Odmalička toužil po herecké dráze a svůj sen si dokázal splnit. Už v patnácti letech si zahrál jednu z hlavních úloh v seriálu o teenagerech a pro teenagery Hillside (1991-1994) a brzy si získal pozornost filmových producentů. Na stříbrném plátně tak Reynolds debutoval ústřední rolí v dětském snímku Ordinary Magic (1993) o chlapci vychovaném v Indii, který se jen těžko vyrovnává s novým životem v Kanadě. Brzy se Reynoldsova filmografie začala úspěšně rozrůstat o jeden titul za druhým, valnou většinu z nich tvořily televizní produkce: v životopisném dramatu Tejná služba (1995) o americké vojačce Margarethe Cammermeyerové, jež byla z armády propuštěna kvůli své lesbické orientaci, se představil jako syn hlavní hrdinky v podání Glen Closeové. Objevil se také v jedné z hlavních rolí v komediálně-fantastickém seriálu Sabrina the Teenage Witch (1996), ve sci-fi sériích Krajní meze (1995-1998) a Akta X (1996) anebo v televizním snímku podle reportážního románu Trumana Capoteho Chladnokrevně (1996).

Ryan Reynolds Vyvrcholením Reynoldsovy televizní dráhy byl sitcom o trojici dvacetiletých přátel Two Guys, a Girl and a Pizza Place (1998-2001), v němž se Ryan představil jako pohledný a charismatický medik Berg. A přestože seriál zmizel z obrazovek relativně brzo, již po třech letech od své premiéry, získal si mezitím mnoho fanoušků a Reynolds dodnes těží z popularity, kterou mu přinesl. Právě tehdy se Reynolds zhlédl v komediálním žánru po několik dalších let mu zůstával věrný. Objevil se například v černé komedii s Davidem Arquettem Alarm (1997) či v bláznivé veselohře Čmuchalky (1999) o dvojici pohledných středoškolaček (Kirsten Dunstová, Michelle Williamsová), které vědí, kdo stojí za krádeží dokumentů v jistém hotelu Watergate. V dívčí komedii Comming Soon (1999) pak Reynold ztvárnila – zcela v protikladu svému hereckému typu pohledného floutka – úlohu citlivého outsidera Henryho.

Ryan Reynolds ve filmu 3:15 zemřeš Prvním velkým hitem Ryana Reynoldse se měla stát teenagerské komedie Sexy párty (2002) o mladíkovi proslulém svými vysokoškolskými večírky, který si studia už několik let uměle prodlužuje. Lascivnímu snímku, sázejícímu na sérii vulgárních vtípků, se však u diváků příliš nevedlo a Reynolds pochopil, že tudy cesta nepovede. Ještě předtím se však „stihl“ objevit v obdobně laděné komedii se Jerrym O’Conellem Supersvůdníci 2 (2002), kde si zahrál mladíka, který balí dívky přezíráním homosexuality. Změna přišla až s bláznivou akční komedií Dokud nás smrt nerozdělí (2003), v níž se představil po boku Michalea Douglase a Alberta Brookse jako ženící se syn agenta CIA. Bláznivinám zůstal Reynolds věrný v teenagerské komedii Zahulíme, uvidíme (2004); mihl se v ní v roličce zdravotního bratra. Svůj komediální účet pak zatím uzavírá dvěma hlavními rolemi: jako frajírek Monty v „číšnické“ komedii Hele kámo, kdo tu vaří? (2005) a úlohou úspěšného producenta Chrise v romanci Miluji tě k sežrání (2005), jenž se po deseti letech setkává se svou středoškolskou láskou.

Ryan Reynolds Vedle sbírání komediálních úspěchů pokukuje Ryan Reynolds také po rolích v akčních dramatech, thrillerech a hororech. Jako akční hrdina je navíc mnohem přesvědčivější než coby komediant. První hereckou zkušenost s thrillerem získal už v roce 2001 v jedné z hlavních rolí ve snímku Finder's Fee. V akčním dramatu Foolproof (2003) si pak zahrál jednoho ze tří přátel, kteří si pro zábavu plánují dokonalé loupeže. Vše se však zvrtne ve chvíli, kdy je jeden z jejich návrhů ukraden a trojici se přihlásí záhadný muž s nabídkou, která se nedá odmítnout. Přes nesporné kvality si však ani jeden z těchto filmů větší pozornost nezískal. Široké publikum si tak mohlo „akčního“ Reynoldse užít až v upírském thrilleru Blade: Trinity (2005). A přestože završení comicsové trilogie s Wesleym Snipesem nedopadlo příliš šťastně, Reynoldsův hláškující upírobijec Hannibal King rozhodně patřil k tomu nejlepšímu, co mohl snímek nabídnout. K vrcholům Reynoldsovy filmografie se pak rozhodně řadí úloha George Lutze v hororu 3:15 zemřeš (2005), v níž se ústřední hrdina velmi sugestivně proměňuje ze spořádaného otce od rodiny v démonického psychopata. Akčního hrdinu si poté zopakoval jako detektiv Messner v krimikomedii Sejmi eso (2007). Zdá se, že Reynolds konečně objevil cestu, jakou by se jeho kariéra měla ubírat. Svědčí o tom ostatně i nabídka ze studia Warner Bros., které pro Reynoldse chystá titulní úlohu ve velkorozpočtové comicsové podívané Flash. Mezitím si ale zahrál v jiné comicsové variaci: X-Men Origins: Wolverine (2009) mu nabídlo postavu drsňáka Deadpoola.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

She-Hulk představuje velkého zeleného obra v ženském podání

She-Hulk představuje velkého zeleného obra v ženském podání

19. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Bruce Banner, respektive jeho Hulk, je jedna z nejoblíbenějších postav Marvelu. Teď se ale seznámíme s jeho sestřenicí...
Indiánský Predátor se představuje v první ukázce, v kinech ho neuvidíte

Indiánský Predátor se představuje v první ukázce, v kinech ho neuvidíte

18. 5. 2022 | Trailery | Adam Homola

První trailer na nového Predátora je tady a ukazuje, že tentokrát dostaneme něco nejspíš výrazně jiného, než co nám tahle série doposud nabízela.
Disney opatrně připravuje nové Piráty z Karibiku s Margot Robbie a zároveň bez ní

Disney opatrně připravuje nové Piráty z Karibiku s Margot Robbie a zároveň bez ní

17. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Hollywoodský superproducent Jerry Bruckheimer prozradil, že ve vývoji jsou hned dvě verze Pirátů z Karibiku 6.
V Praze natáčený The Gray Man tu ještě není a už se chystají další dva díly

V Praze natáčený The Gray Man tu ještě není a už se chystají další dva díly

16. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Že z The Gray Mana nebude jen jediný, jednorázový film, víme už úplně od počátku projektu. A teď se chystá jak pokračování, tak prequel.