Rush Hour 3 – Tentokráte v Paříži

5. 9. 2007 1:04 - Recenze | Autor: red

Rush Hour 3 – Tentokráte v Paříži

Šest let po Křižovatce smrti 2 je detektiv James Carter ( Chris Tucker) dopravním policajtem: se sluchátky v uších tančí na křižovatce a zastavuje krásné dámy

Šest let po Křižovatce smrti 2 je detektiv James Carter (Chris Tucker) dopravním policajtem: se sluchátky v uších tančí na křižovatce a zastavuje krásné dámy. Detektiv Lee (Jackie Chan) pracuje jako osobní ochránce svého známého velvyslance Hana (Tzi Ma). Lee se stále zlobí na Cartera, který postřelil jeho přítelkyni Isabellu a ta ho pak opustila.

Na konferenci World Criminal Court Hana tvrdí, že zná totožnost vůdců čínského Triadu – a je postřelen. Lee v útočníkovi odhalí svého bratra Kenjiho (Hiroyuki Sanada). Zaváha a Kenji unikne. Objeví se Carter, zklamaný, že mu Lee neřekl o bratrovi, ale chce se zapojit do pátrání, neboť vše je lepší než služba na križovatce. Hledají obálku s klíčem k tajné schránce, ale ve škole kung-fu narazí na obra Sun Ming Minga...

Události je zavedou do Paříže, kde zažijí nepříjemné uvítání detektivem Revi (Roman Polański) a pak hádku s řidičem taxíku Georgem (Yvan Attal), který nemá rád Američany, ani když cestují s Číňany. Pak jdou do herny, kde je čeká střetnutí s dvěma neznámými krasavicemi: Dragon Lady (Youki Kudohová) je napadne fyzicky a Genevieve (Noemie Lenoirová) slovně. Snaha ochránit Genevieve je dovede do Moulin Rouge...

To vše je naservírováno s velkým nebezpečím, krásnými ženami, patřičně asijskými skoky, honičkami, rychlostí, boji s mečem, dýkami a vůbec vším možným. George se nakonec rozhodne stát se Američanem, aby mohl zabíjet bezdůvodně...

Celkem sympatické kameo představuje role Sestry Agnes (Dana Iveyová), která překládá z francouzštiny výslech hrubě nadavájícího zabijáka. Max von Sydow je Vardenem Reynardem, který možná vůbec není takový ochránce práva pořádku, jakým by měl být.

Kromě dohadování mezi asiaty a černochy je tu rovněž francouzsko-americká řevnivost; někdy je to nepřirozené, někdy zábavné. Je to slušné sestříháno, oba pánové jsou v roli, byť Chan už předvádí méně bojů a pádů. Má to být poslední díl série, takže film drží pohromadě stejné formulky a překvapení jako v minulosti. Snad jen akce okolo Eiffelovky jsou neokoukané a dávná čínská legenda je oživením. Máte-li rádi žánr bláznivé komedie s rychlou akcí a polonahými krasavicemi, je to správná volba.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Valhalla: Říše bohů půjde na severské mýty jinak než pestrobarevný Marvel

Valhalla: Říše bohů půjde na severské mýty jinak než pestrobarevný Marvel

16. 10. 2019 | Trailery | Redakce Dokina.cz

Marvelovky netřeba představovat a Thora už vůbec ne. Ve třetím Thor: Ragnarok to konečně všechno zapadlo dohromady a Taika Waititi natočil zábavný komiksový film.
Novou Catwoman v The Batman bude Zoë Kravitz

Novou Catwoman v The Batman bude Zoë Kravitz

15. 10. 2019 | Novinky | Adam Homola

Tak a máme to oficiálně: novou Catwoman ztvární Zoë Kravitz. Ta si zahraje Batmanovu parťačku/nepřítele a postaví se tak bok po boku Robertu Pattinsonovi, který hraje netopýřího muže.
Dolittle tahá z rukávu Roberta Downeyho Jr. a roztomilá zvířátka, ale nestačí to

Dolittle tahá z rukávu Roberta Downeyho Jr. a roztomilá zvířátka, ale nestačí to

15. 10. 2019 | Trailery | Adam Homola

Robert Downey Jr. si v Dolittle povídá se zvířátky a studio Universal doufá, že na to přijde hromada lidí.
Dwayne Johnson a Emily Blunt si v Expedice: Džungle zkusí vlastní variaci na Piráty z Karibiku

Dwayne Johnson a Emily Blunt si v Expedice: Džungle zkusí vlastní variaci na Piráty z Karibiku

14. 10. 2019 | Trailery | Adam Homola

Piráti z karibiku tak trochu ztrácí dech a vlastně už dlouho žádná nebyli. A než jim Disney přichystá restart, zkusí to s adaptací jiné atrakce z Disneylandu: Jungle Cruise (v češtině Expedice: Džungle).