Rituál - preview

11. 7. 2008 - 13:02 | Téma | red

Rituál - preview zdroj: tisková zpráva

Neil LaBute (Sexuální rekonstrukce) režíruje horror Rituál (The Wicker Man), což je remake britského snímku Proutěný muž ze sedmdesátých let

Neil LaBute (Sexuální rekonstrukce) režíruje horror Rituál (The Wicker Man), což je remake britského snímku Proutěný muž ze sedmdesátých let. V hlavní roli Nicolas Cage, který jde po nedávné pauze opět z titulky do titulky.

Proutěný muž SYNOPSE:
Policajt Edward Malus (Nicolas Cage) provádí kontroly na kalifornské dálnici. Jednou rutinně zastaví rodinný kombík, protože holčičce vypadla z okénka panenka. Edward by jí děvčátku rád vrátil, vzápětí ale do kombíku narazí rozjetý tirák. Kombík končí v plamenech, matka a holčička zemřou dříve, než jim Edward stačí pomoci. Následně utrpí šok a na práškách se pokouší zbavit viny a především hrozivých vzpomínek.

Po několika trudných měsících přijde Edwardovi zoufalý dopis od jeho bývalé přítelkyně Willow (Kate Beahanová). Bohužel se jí ale zrovna ztratila dcerka a Edward je jediný, kdo by jí snad mohl najít nebo zachránit. Dopis nemá razítko a Willow je stará záležitost. Pro Edwarda však jde o příležitost vrátit se zpátky do života. Přijíždí tedy za Willow, jež bydlí na vzdáleném ostrůvku Summersisle, kde žije uzavřená společnost s vlastními tradicemi a prastarým způsobem života. Prapodivné komunitě vládne sestra Summersisleová (Ellen Burstynová) a společenství tuží tajemné obřady a pohanský svátek Dne smrti a znovuzrození. Mezi podivínskými lidmi nemá Edward se svým pátráním příliš štěstí. Všichni trvají na tom, že na Summersisle žádná Rowan nikdy nežila… a pokud, tak dávno zemřela. Edward se ovšem nevzdává. A čím hlouběji se v ostrovní komunitě vrtá, tím víc si koleduje o výprask. O proutěný výprask.

Proutěný muž INSPIRACE:
Původní britský Proutěný muž z roku 1973 je dílem spisovatele a scénáristy Anthonyh Shaffera a režiséra Robina Hardyho. Policajta Howieho tehdy hrál Edward Woodward, Willow potom krásná Britt Ekland. Film se proslavil šokantním závěrem a fascinujícím výstupem Christophera Leeho v ženských šatech.

UPOUTÁVKA:
Trailer Rituálu je průměrným, možná až příliš zdlouhavým kouskem. Obrazy novodobých pohanů a montážemi rituálních znaků upoutávka navozuje atmosféru blízkou Vesnici M. Night Shyalamana.

Proutěný muž OBSAZENÍ:
Pro Nicolase Cage je Rituál po World Trade Center druhým letošním zářezem (nepočítaje dabing v Mravenčí polepšovně). V posledních dvou letech sehrál Cage dvě příjemné role v dobrodružných Lovcích pokladů a v černé komedii Obchodník se smrtí. Příští rok pak přijde očekávaná komiksová adaptace Ghost Rider. Kate Beahanová se sice loni objevila v Tajemném letu s Jodie Fosterovou, mnohem známější je však z australského bia Drsňák Chopper (Chopper). Sestru Summersisleovou ztvárnila legendární Ellen Burstyn, držitelka Oscara za hlavní roli ve Scorseseho dramatu Alice už tu nebydlí.

Proutěný muž TVŮRCI:
Autor scénáře i režisér Rituálu Neil LaBute je původně dramatik. Filmařsky debutoval nízkorozpočtovou černou komedií Mezi námi muži (In the Company of Men) s Aaronem Eckhartem v hlavní roli. LaButeho největším úspěchem byl zatím jeho třetí film Sestřička Betty (A Nurse Betty) z roku 2000. Komedie o vdově posedlé televizními seriály získala na festivalu v Cannes cenu za nejlepší scénář a Renée Zellwegerová vyhrála s hlavní rolí Zlatý glóbus.

Rituál snímal kanadský kameraman Paul Sarossy (Exotica). Atmosféru filmu by měla umocnit partitura od Angela Badalamentiho, jinak též dvorního skladatele Davida Lynche.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Mortal Kombat možná dostane hned několik pokračování

Mortal Kombat možná dostane hned několik pokračování

22. 4. 2021 | Novinky | Adam Homola

Studio Warner Bros má s Mortal Kombatem velké plány a pokud se něco nepokazí, u prvního dílu jen tak neskončí.
Vin Diesel versus roboti: akční hrdina se pustí do zfilmování jedné hračky

Vin Diesel versus roboti: akční hrdina se pustí do zfilmování jedné hračky

20. 4. 2021 | Novinky | Adam Homola

Vin Diesel si zahraje a rovnou bude i produkovat hranou verzi stolní hry Rock 'Em Sock 'Em Robots.
Seznamte se s novým hrdinou Marvelu, kung-fu mistrem Shang-Chi

Seznamte se s novým hrdinou Marvelu, kung-fu mistrem Shang-Chi

19. 4. 2021 | Trailery | Adam Homola

Koronavirus posunul plány všech velkých filmových studií, Marvel nevyjímaje. Velký odklad se týká i Shang-Chi, který dorazí v září a teď se představuje prvním teaserem.
Madds Mikkelsen si zahraje v Indiana Jones 5

Madds Mikkelsen si zahraje v Indiana Jones 5

19. 4. 2021 | Novinky | Adam Homola

Casting nového Indyho pokračuje a po oblíbené a nesmírně talentované Phoebe Waller-Bridge se k filmu přidává další skvělé jméno.