Revolver - preview

4. 10. 2005 - 9:39 | Téma | red

Revolver - preview zdroj: tisková zpráva

Jake Statham jako hazardní hráč a Ray Liotta jako mafián v nové kriminálce Guye Ritchieho. +Fotogalerie. Guy Ritchie aka Mr. Madonna, který se dostal až nahoru a pak se sám sestřelil, je zpátky na scéně

Guy Ritchie aka Mr. Madonna, který se dostal až nahoru a pak se sám sestřelil, je zpátky na scéně. Krimi Revolver je naštěstí blíž Sbal prachy a vypadni (Lock, stock and Two Smoking Barrels), než „té komedii o které se nemluví“.

Rok 1998: v kinech se objevuje britská kriminální komedie z londýnského East Endu Sbal prachy a vypadni jakéhosi Guye Ritchieho. Ten dělal nejprve reklamy a videoklipy. Pak natočil krátkou gangsterku The Hard Case (později se ukázalo, že šlo v podstatě o prequel ke Sbal prachy a vypadni). Peníze na Sbal prachy se nesháněly snadno, ještě hůř se ale sháněl distributor. Britské společnosti se k filmu dlouho stavěly zády, když se ale v kinech konečně objevil, udělal (nejen) Britům průvan v peněženkách. Rozeznatelnými dialogy a prostředím, agresivně hravým vypravěčským stylem, sexy přiléhavou hudbou i poutavými obrazy se Ritchie zařadil po bok Quentina Tarantina.
Revolver Rok 2000: Nadaný režisér úspěch potvrzuje, když do ospalých kin pouští druhého dobrmana: Podfu(c)k (Snatch.). Podfu(c)k je natočený za větší peníze, s Bradem Pittema Beniciem del Torem (Jason Statham i Vinnie Jones zůstávají), ale ti, kdo viděli Sbal prachy a vypadni tady moc originality nenajdou.
Rok 2002: Ritchie měl svět na kolenou. Ale udělal fatální tah, vlastí šach mat. plážovou romantickou komedii Swept Away se svou ženou Madonnou v hlavní roli - Swept Away. Byl to propadák a z oblíbence se stal zatracenec.
Letní trepky letí do kouta, Ritchie se vrací do ublácených galoší. Pustil se do psaní gangsterky Revolver, ale věc uložil k ledu, když se začal připravovat western Six Shooter. Six Shooter ne a ne vystřelit, a proto Ritche sáhnul zpátky po Revolveru.

Revolver Jake Green (Jason Statham) je oslnivý hazardní hráč. Problém je, že vyhrává pořád, a tak ho už do žádného kasina nechtějí pustit.
Objeví se ale pozvánka na privátní partičku karet, kterou pořádá chlapík s ženským jménem Dorothy Macha (Ray Liotta), hlavoun z podsvětí. Machy se všichni bojí, a proto s ním ochotně prohrávají. Jake se nebojí. Jake vyhraje. To neměl dělat. Je na něj vypsána odměna. Jake se naštěstí ocitá pod ochranou Aviho (André 3000) a Zacha (Vincent Pastore), dvou bratří, kteří sami chtějí Machu sejmout.
Děj se hemží borci s přezdívkami jako The Caddy, French Paul, Fat Dan, Howard The Indian, Johnny Walker, kulkami, krví a rtěnkou.

Oproti dílům, která Ritchieho styl definují, obsahuje Revolver několik poměrně zásadních změn. Ritchie není jediným scénáristou filmu. Pomáhala mu dvojka Paul Todisco – Ethan Gross, kteří spolu přepisují klasickou Andersonovu sci-fi Logan's Run.
Revolver také neprodukuje Vince Vaughn, který se sám dal na režii - viz povedená krimi Po krk v extázi (Layer Cake) - ale megaproducent výplně popcornu Luc Besson. Očekává se tedy, že Revolver bude akčnější a drsnější.
První teaser je prostým sestřihem akce na hudbu. Několik záběrů ale vyvolává dojem, že by to tentokrát nemuselo být jen o pistolích, prachách a chlapech. Zároveň se dá usuzovat, že Revolver bude i obrazově nejopojnějším Ritchieho filmem (kameru dává Tim Maurice-Jones, kameraman obou Ritchieho kriminálek).

Revolver Jason Statham je Ritchieho stálým hercem. Stethamova kariéra navíc v poslední době eskaluje. Bessonovi hraje v Kurýrovi 2 (Transporter 2) a i v ČR se objevil v Ellisově thrilleru Cellular.
Ray Liotta aka Henry Hill v Mafiánech (Goodfellas) by měl dát Jakeovu hlavnímu protihráči, Dorothymu Machovi, věrohodný rozměr psychopata.
Přední obsazení doplňují André 3000 aka Andre Benjamin (Buď v klidu (Be Cool)) a Vincent Pastore ( Rodina Sopránů (The Sopranos)).
Vinnieho Jonese zatím bohužel nevidět, Madonnu ovšem na druhé straně také ne – její part prý nakonec skončil ve střižně.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Indiana Jones 5 přidává Phoebe Waller-Bridge

Indiana Jones 5 přidává Phoebe Waller-Bridge

12. 4. 2021 | Novinky | Adam Homola

Po celé řadě odkladů a komplikací se nový Indiana Jones začne natáčet v červenci, tentokrát už snad doopravdy.
Amy Adams trpí v novém thrilleru Žena v okně na agorafobii

Amy Adams trpí v novém thrilleru Žena v okně na agorafobii

9. 4. 2021 | Trailery | Adam Homola

Nový thriller Netflixu Žena v okně s Amy Adams v hlavní roli se blíží a novým trailerem připomíná brzké vydání.
Kdo mi jde po krku postaví Angelinu Jolie proti zabijákům a lesnímu požáru

Kdo mi jde po krku postaví Angelinu Jolie proti zabijákům a lesnímu požáru

8. 4. 2021 | Trailery | Adam Homola

Warner Bros představují první trailer na nadcházející thriller Kdo mi jde po krku s Angelinou Jolie v hlavní roli.
Potvrzeno: Sylvester Stallone už v Creed III nebude

Potvrzeno: Sylvester Stallone už v Creed III nebude

7. 4. 2021 | Novinky | Adam Homola

Boxerské drama Creed bylo výborné a Stallonovi přihrálo nominaci na Oscara. Jenže teď se svou nejslavnější rolí asi definitivně končí.