Restart - preview

30. 9. 2008 - 8:39 | Téma | red

Restart - preview zdroj: tisková zpráva

Matka měst a nálad znovu ožívá ve filmu především pro mladší trendy publikum. Skoro X let po Šeptej, 5 po Anděl Exit a 3 po Děvčátku je tu Restart, česko-finský debut Julia Ševčíka, který se v našich kinech objeví těsně před Vánoci

Matka měst a nálad znovu ožívá ve filmu především pro mladší trendy publikum. Skoro X let po Šeptej, 5 po Anděl Exit a 3 po Děvčátku je tu Restart, česko-finský debut Julia Ševčíka, který se v našich kinech objeví těsně před Vánoci.

Restart Na Restartu jsou zatím podle mě zajímavé dvě věci:
1) tváří, se že je jiný, než všechny ostatní současné české filmy.
2) alespoň podle traileru a fotek to tak vypadá.
Obrazy jsou totiž výrazně a nikoli jen líbivě barevně tónované, kompozice mají sílu, kamera je dramaticky útočná a režie se nebojí kontrastu mezi celkem a detailem.

Restart SYNOPSE:
Praha City. Sylvie (Lenka Krobotová) řekne něco, co neměla. A tahle věta, krátká zvuková stopa, jí změní život. Samotná a ztrápená se Sylvie vydává do města, aby napravila co se dá. Netuší ale, že kráčí přímo do jámy lvové. Jenom v maličkém vzdáleném koutku duše mě děsí, že se to celé odehrává 1.dubna a že by to mohlo mít na celou, dosud docela pečlivě utajovanou historku, vliv.

INSPIRACE:
Restart se dle všeho snaží o co nejsubjektivnější a rychlé vyprávění ve stylu německého hitu z konce 90.let Lola běží o život (Lola rennt) Toma Tykwera.

Restart OBSAZENÍ:
Sylvie je pro Lenku Krobotovou zatím největší filmovou příležitostí, menší role herečka dostala ve Vachlerově Doblba!, nebo Ondříčkově Jedna ruka netleská. Sylviina přítele Martina, který se objevuje také v množství hrdinčiných představ, hraje Filip Čapka. Martinova bratra Roberta, jehož Sylvie zatáhne do svých problémů a pak se s ním docela ostře nepohodne, dává Václav Jiráček. V roli Sylviiny kamarádky se představí Anna Polívková (Bolero) a menší úlohu dostal i Jan Révai (Zatracení, Blade II).

Restart TVŮRCI:
Julius Ševčík má za sebou několik ceněných krátkých filmů (The Spiral, 51 Kilohertz) a Restart je jeho absolventský film na FAMU. O filmu Julius Ševčík tvrdí: „Restart je film o lásce, je rychlej, hlučnej, agresivní, ale přitom velice citlivej.“ Finský kameraman Kasimir Lehto, syn slavného režiséra a scénáristy Pekky Lehta, zvolil pro zdůraznění bezprostřednosti a dravosti ruční kameru, režisér navíc rytmus mění zpomalováním a zrychlováním. V soundtracku zní Khoiba a Moimir Papalescu & The Nihilists, původní skladby složil Filip Míšek.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Fantastická zvířata: Brumbálova tajemství dorazí v dubnu

Fantastická zvířata: Brumbálova tajemství dorazí v dubnu

24. 9. 2021 | Novinky | Adam Homola

Třetí díl spinoffu Harryho Pottera jménem Fantastická zvířata má datum premiéry i nový název.
Stříhala původní Star Wars, teď kritizuje nové: „Otřesné“

Stříhala původní Star Wars, teď kritizuje nové: „Otřesné“

23. 9. 2021 | Novinky | Adam Homola

Nová trilogie Star Wars je všechno, jen je jednomyslně opěvovaná. A teď se do ní pustila i editorka původní trilogie.
Ewan McGregor si pochvaluje natáčení seriálu Obi-Wan Kenobi

Ewan McGregor si pochvaluje natáčení seriálu Obi-Wan Kenobi

22. 9. 2021 | Novinky | Adam Homola

Ewan McGregor si šel pro svoji první cenu Emmy za hlavní roli v seriálu Halston a při té příležitosti zmínil i svůj aktuálně nejočekávanější projekt.
Režisér Hellboye pošle do Uličky přízraků Bradleyho Coopera a Cate Blanchett

Režisér Hellboye pošle do Uličky přízraků Bradleyho Coopera a Cate Blanchett

21. 9. 2021 | Trailery | Adam Homola

Oscarový režisér Guillermo del Toro se vrací a zase to bude o monstrech, jen o těch trochu jiných.