Restart - preview

30. 9. 2008 - 8:39 | Téma | red

Restart - preview zdroj: tisková zpráva

Matka měst a nálad znovu ožívá ve filmu především pro mladší trendy publikum. Skoro X let po Šeptej, 5 po Anděl Exit a 3 po Děvčátku je tu Restart, česko-finský debut Julia Ševčíka, který se v našich kinech objeví těsně před Vánoci

Matka měst a nálad znovu ožívá ve filmu především pro mladší trendy publikum. Skoro X let po Šeptej, 5 po Anděl Exit a 3 po Děvčátku je tu Restart, česko-finský debut Julia Ševčíka, který se v našich kinech objeví těsně před Vánoci.

Restart Na Restartu jsou zatím podle mě zajímavé dvě věci:
1) tváří, se že je jiný, než všechny ostatní současné české filmy.
2) alespoň podle traileru a fotek to tak vypadá.
Obrazy jsou totiž výrazně a nikoli jen líbivě barevně tónované, kompozice mají sílu, kamera je dramaticky útočná a režie se nebojí kontrastu mezi celkem a detailem.

Restart SYNOPSE:
Praha City. Sylvie (Lenka Krobotová) řekne něco, co neměla. A tahle věta, krátká zvuková stopa, jí změní život. Samotná a ztrápená se Sylvie vydává do města, aby napravila co se dá. Netuší ale, že kráčí přímo do jámy lvové. Jenom v maličkém vzdáleném koutku duše mě děsí, že se to celé odehrává 1.dubna a že by to mohlo mít na celou, dosud docela pečlivě utajovanou historku, vliv.

INSPIRACE:
Restart se dle všeho snaží o co nejsubjektivnější a rychlé vyprávění ve stylu německého hitu z konce 90.let Lola běží o život (Lola rennt) Toma Tykwera.

Restart OBSAZENÍ:
Sylvie je pro Lenku Krobotovou zatím největší filmovou příležitostí, menší role herečka dostala ve Vachlerově Doblba!, nebo Ondříčkově Jedna ruka netleská. Sylviina přítele Martina, který se objevuje také v množství hrdinčiných představ, hraje Filip Čapka. Martinova bratra Roberta, jehož Sylvie zatáhne do svých problémů a pak se s ním docela ostře nepohodne, dává Václav Jiráček. V roli Sylviiny kamarádky se představí Anna Polívková (Bolero) a menší úlohu dostal i Jan Révai (Zatracení, Blade II).

Restart TVŮRCI:
Julius Ševčík má za sebou několik ceněných krátkých filmů (The Spiral, 51 Kilohertz) a Restart je jeho absolventský film na FAMU. O filmu Julius Ševčík tvrdí: „Restart je film o lásce, je rychlej, hlučnej, agresivní, ale přitom velice citlivej.“ Finský kameraman Kasimir Lehto, syn slavného režiséra a scénáristy Pekky Lehta, zvolil pro zdůraznění bezprostřednosti a dravosti ruční kameru, režisér navíc rytmus mění zpomalováním a zrychlováním. V soundtracku zní Khoiba a Moimir Papalescu & The Nihilists, původní skladby složil Filip Míšek.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Disney opatrně připravuje nové Piráty z Karibiku s Margot Robbie a zároveň bez ní

Disney opatrně připravuje nové Piráty z Karibiku s Margot Robbie a zároveň bez ní

17. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Hollywoodský superproducent Jerry Bruckheimer prozradil, že ve vývoji jsou hned dvě verze Pirátů z Karibiku 6.
V Praze natáčený The Gray Man tu ještě není a už se chystají další dva díly

V Praze natáčený The Gray Man tu ještě není a už se chystají další dva díly

16. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Že z The Gray Mana nebude jen jediný, jednorázový film, víme už úplně od počátku projektu. A teď se chystá jak pokračování, tak prequel.
Druhá Duna našla svého císaře, zahraje si ho Christopher Walken

Druhá Duna našla svého císaře, zahraje si ho Christopher Walken

13. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Natáčet by se mělo začít letos na podzim a s premiérou se pak počítá na říjen příštího roku.
Avatar 2 ještě není v kinech a už atakuje rekordy

Avatar 2 ještě není v kinech a už atakuje rekordy

12. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Před pár dny jsme tu měli první ukázku na Avatar 2, která se hned zařadila k těm vůbec nesledovanějším upoutávkám v historii.