Restart - preview

3. 7. 2008 - 14:16 | Téma | red

Restart - preview zdroj: tisková zpráva

Matka měst a nálad znovu ožívá ve filmu především pro mladší trendy publikum. Skoro X let po Šeptej, 5 po Anděl Exit a 3 po Děvčátku je tu Restart, česko-finský debut Julia Ševčíka, který se v našich kinech objeví těsně před vánoci

Matka měst a nálad znovu ožívá ve filmu především pro mladší trendy publikum. Skoro X let po Šeptej, 5 po Anděl Exit a 3 po Děvčátku je tu Restart, česko-finský debut Julia Ševčíka, který se v našich kinech objeví těsně před vánoci.

Na Restartu jsou zatím podle mě zajímavé dvě věci:
1) tváří, se že je jiný, než všechny ostatní současné české filmy.
2) alespoň podle traileru a fotek to tak vypadá.
Obrazy jsou totiž výrazně a nikoli jen líbivě barevně tónované, kompozice mají sílu, kamera je dramaticky útočná a režie se nebojí kontrastu mezi celkem a detailem.

Restart SYNOPSE:
Praha City. Sylvie (Lenka Krobotová) řekne něco, co neměla. A tahle věta, krátká zvuková stopa, jí změní život. Samotná a ztrápená se Sylvie vydává do města, aby napravila co se dá. Netuší ale, že kráčí přímo do jámy lvové. Jenom v maličkém vzdáleném koutku duše mě děsí, že se to celé odehrává 1.dubna a že by to mohlo mít na celou, dosud docela pečlivě utajovanou historku, vliv.

INSPIRACE:
Restart se dle všeho snaží o co nejsubjektivnější a rychlé vyprávění ve stylu německého hitu z konce 90.let Lola běží o život (Lola rennt) Toma Tykwera.

Restart OBSAZENÍ:
Sylvie je pro Lenku Krobotovou zatím největší filmovou příležitostí, menší role herečka dostala ve Vachlerově Doblba!, nebo Ondříčkově Jedna ruka netleská. Sylviina přítele Martina, který se objevuje také v množství hrdinčiných představ, hraje Filip Čapka. Martinova bratra Roberta, jehož Sylvie zatáhne do svých problémů a pak se s ním docela ostře nepohodne, dává Václav Jiráček. V roli Sylviiny kamarádky se představí Anna Polívková (Bolero) a menší úlohu dostal i Jan Révai (Zatracení, Blade II).

Restart TVŮRCI:
Julius Ševčík má za sebou několik ceněných krátkých filmů (The Spiral, 51 Kilohertz) a Restart je jeho absolventský film na FAMU. O filmu Julius Ševčík tvrdí: „Restart je film o lásce, je rychlej, hlučnej, agresivní, ale přitom velice citlivej.“ Finský kameraman Kasimir Lehto, syn slavného režiséra a scénáristy Pekky Lehta, zvolil pro zdůraznění bezprostřednosti a dravosti ruční kameru, režisér navíc rytmus mění zpomalováním a zrychlováním. V soundtracku zní Khoiba a Moimir Papalescu & The Nihilists, původní skladby složil Filip Míšek.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Mortal Kombat možná dostane hned několik pokračování

Mortal Kombat možná dostane hned několik pokračování

22. 4. 2021 | Novinky | Adam Homola

Studio Warner Bros má s Mortal Kombatem velké plány a pokud se něco nepokazí, u prvního dílu jen tak neskončí.
Vin Diesel versus roboti: akční hrdina se pustí do zfilmování jedné hračky

Vin Diesel versus roboti: akční hrdina se pustí do zfilmování jedné hračky

20. 4. 2021 | Novinky | Adam Homola

Vin Diesel si zahraje a rovnou bude i produkovat hranou verzi stolní hry Rock 'Em Sock 'Em Robots.
Seznamte se s novým hrdinou Marvelu, kung-fu mistrem Shang-Chi

Seznamte se s novým hrdinou Marvelu, kung-fu mistrem Shang-Chi

19. 4. 2021 | Trailery | Adam Homola

Koronavirus posunul plány všech velkých filmových studií, Marvel nevyjímaje. Velký odklad se týká i Shang-Chi, který dorazí v září a teď se představuje prvním teaserem.
Madds Mikkelsen si zahraje v Indiana Jones 5

Madds Mikkelsen si zahraje v Indiana Jones 5

19. 4. 2021 | Novinky | Adam Homola

Casting nového Indyho pokračuje a po oblíbené a nesmírně talentované Phoebe Waller-Bridge se k filmu přidává další skvělé jméno.