Resident Evil: Zánik - preview

23. 9. 2008 - 15:00 | Téma | red

Resident Evil: Zánik - preview zdroj: tisková zpráva

Film je opět uveden scénou, kde se mladá žena budí nahá v jakési vaně a beze slov hledá cestu ven

Film je opět uveden scénou, kde se mladá žena budí nahá v jakési vaně a beze slov hledá cestu ven. Je zabita v tichých, sterilně vypadajících chodbách neurčitého výzkumného střediska a její tělo hozeno do jámy plné zcela identických mrtvol (a to je i jedna z nejlepších scén filmu). Doktor Isaacs (Iain Glen) používá klony Alice k výzkumu séra proti nákaze a studuje možnosti jak zombie „předělat“ na levné pracovní sily. Většina světové populace se totiž proměnila v zombie. Viry pronikly do rostlin zvířat, svět se mění v jednu velkou poušť.

Skutečná Alice (Milla Jovovichová) putuje samotná na motorce rostoucí prázdnotou. Stejnou pouští cestuje jeden z mála lidských konvojů vedený Claire Redfieldovou (Ali Larterová) a bývalým agentem U.B.C.S. Carlosem Oliverou (Oded Fehr). Členové konvoje nejsou nakaženi, ale musejí se neustále bránit útokům masožravých zombie (nákaza se šíří pokousáním). Mají málo potravin a dochází jim benzín. Velkým městům s potencionálními davy zombie se vyhýbají. Alice s konvojem zůstane a ukáže jim deník, který našla. Je v něm popsána nenakažená komunita na Aljašce. Rozhodnou se tam vydat. Doktor Isaacs má ale jiné úmysly a bude jim, velmi krvavě, stát v cestě…

Zrad je mnoho – jednak masožraví tvorové, které jsme ale už viděli až příliš často. Mezi písečnými dunami napadnou konvoj napadnou ptáci (jak z Hitchocka). Havrani se nakazili masem z mrtvol. Nebe ztmavne jejich křídly. Záchranou je Alice a její zvláštní zmutované schopnosti obrany.

V tomto díle opravdu není nic nového – ani v zápletce, ani v provedení. Je to taková míchanice mezí 28 dní poté a Night of the Dead. Opět jde o varování, že šílení vědci zničí svět, resp. že si ho zničíme sami konzumním způsobem života, který nás zbaví vody a vzduchu.

Nepozornosti objevíte i v detailech. Na cestě do Las Vegas je cestovní značka „Pozor na klokany!“ (aby tu klokana pohledal), Alice zabije útočícího psa elektrickým proudem, který by zabil i ji. Když konvoj prorazí bránu báze, kde se ukrývá doktor Isaacs, přesto se stovky okolních zombie nevydají dovnitř na oběd…

Dr. Isaacs v závěru sám zmutuje, ale Piráti z Karibiku měli lepší masky tohoto druhu. I lepší herecké výkony. Mila Jovovichová se ukáže v červené sexy róbě a kozačkách jako klon, pak v podivuhodném pouštním oděvu jako Alice.

Má to být závěrečný díl, ale konec je zcela otevřený a debata o čtvrtém díle už začala.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Indiánský Predátor se představuje v první ukázce, v kinech ho neuvidíte

Indiánský Predátor se představuje v první ukázce, v kinech ho neuvidíte

18. 5. 2022 | Trailery | Adam Homola

První trailer na nového Predátora je tady a ukazuje, že tentokrát dostaneme něco nejspíš výrazně jiného, než co nám tahle série doposud nabízela.
Disney opatrně připravuje nové Piráty z Karibiku s Margot Robbie a zároveň bez ní

Disney opatrně připravuje nové Piráty z Karibiku s Margot Robbie a zároveň bez ní

17. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Hollywoodský superproducent Jerry Bruckheimer prozradil, že ve vývoji jsou hned dvě verze Pirátů z Karibiku 6.
V Praze natáčený The Gray Man tu ještě není a už se chystají další dva díly

V Praze natáčený The Gray Man tu ještě není a už se chystají další dva díly

16. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Že z The Gray Mana nebude jen jediný, jednorázový film, víme už úplně od počátku projektu. A teď se chystá jak pokračování, tak prequel.
Druhá Duna našla svého císaře, zahraje si ho Christopher Walken

Druhá Duna našla svého císaře, zahraje si ho Christopher Walken

13. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Natáčet by se mělo začít letos na podzim a s premiérou se pak počítá na říjen příštího roku.