Resident Evil: Apocalypse

13. 7. 2004 - 4:26 | Téma | red

Resident Evil: Apocalypse zdroj: tisková zpráva

Milla Jovovich a Sienna Guillory v pokračování zábavného horroru o neposedných zombiích. Dokáže však režisér druhých štábů Alexander Witt překonat letošní hit Zacka Snydera Úsvit mrtvých? + Fotogalerie. Film Resident Evil Paula W.S. Andersona byl před dvěma lety milým překvapením pozdního léta

Film Resident Evil Paula W.S. Andersona byl před dvěma lety milým překvapením pozdního léta. Horrorová podívaná inspirovaná sérií počítačových her si vysloužila pozornost nejen díky Mille Jovovichové v hlavní roli, ale také kvůli nadhledu a čerstvému vtipu, kterým režisér snímek obdaroval. Biják vydělal velmi slušných 100 mil. USD a o pokračování nebylo pochyb.

Resident Evil 2 nebo-li Resident Evil: Apocalypse (původní Resident Evil: Nemesis bylo staženo díky konkurenčnímu Star Trek: Nemesis) se v kinech objeví právě letos v září. Scénář opět napsal Anderson, režie se chopil Alexander Witt. RE2 je pro něj sice Resident Evil: Apocalypse celovečerním debutem, dlouhé roky však pracuje jako režisér/kameraman druhých štábů velkorozpočtových podívaných jako Nebezpečná rychlost (Speed), Gladiátor, Hannibal, Agent bez minulosti (The Bourne Identity), XXX, či Piráti z Karibiku (The Pirates of the Caribbean). Bude tato čistě řemeslná zkušenost stačit?

Už zkraje se historka tváří komplikovaně asi jako šestiproudá dálnice: Lidem z Umbrelly se podzemní biotechnologické centrum Úl vymknulo z kontroly a Raccoon City se bojuje s útokem zombií. Město se stává zakázanou zónou. Do téhle Resident Evil: Apocalypse apokalypsy se už v minulém dílu probudila hrdinka Alice (Milla Jovovich). V boji proti nemrtvým, a zkázonosnému mutantovi Nemesis zvlášť, pak Alici doplňuje hrstka statečných a zapomenutých: Jill Valentineová (Sienna Guillory), Terri Moralesová (Sandrine Holt), Carlos Oliviera (Oded Fehr), L.J. (Mike Epps) a Nikolaj Sokolov (Zack Ward). Dost na to, aby někdo umřel.

RE2 vypadá jako plnotučná akce. Podle upoutávky nelze jednoznačně soudit, ale zdá se mi, že aniž by zcela chtěl, stojí předvedený materiál na hraně mezi vážně míněným a satirou. Ta nemotorná nádorovatá zrůda s raketometem na rameni má být opravdovým Ďáblem? Až moc mi připomíná skřetího kapitána z Pána prstenů. A co to vetřelčí chapadlo na konci? Výtvarná podoba „těch zlých“ mi připadá poněkud na jistotu, bez nápadu a s prostým akcentem na množství.

Resident Evil: Apocalypse Sledovat, zda se Wittovi podaří překonat ohromně nabitý Úsvit mrtvých Zacka Snydera, tak bude zajímavé možná jen ze sportovního hlediska. RE2 vypadá, že proti němu nemá moc co nabídnout. Kromě jednoho. Tedy, kromě jedné.
Witt mohl obsadit Millu Jovovichovou. Ačkoli nemá největší oči, ani nejdelší nohy na světě, mezi dnešními krásnými herečkami nemá konkurenci. Svým šarmem snese srovnání s Claudií Cardinale.
Kromě Milly prostě dneska není holka, která by i v propoceném dresu mohla do plesu. Bude to ale stačit? Nejspíš ano.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Liam Neeson si zahraje zabijáka trpícího ztrátou paměti

Liam Neeson si zahraje zabijáka trpícího ztrátou paměti

16. 4. 2021 | Novinky | Adam Homola

Liam Neeson se akčních thrillerů nevzdává, ostatně proč taky. Je to žánr, ve kterém se na stará kolena našel.
Vesmír, magnety a vzkříšení Hana, taková je nová ukázka na Rychle a zběsile 9

Vesmír, magnety a vzkříšení Hana, taková je nová ukázka na Rychle a zběsile 9

15. 4. 2021 | Trailery | Adam Homola

Další díl Rychle a zběsile měl být sice dávno za námi, ale z loňské premiéry kvůli covidu sešlo a filmu se tak dočkáme letos.
Armáda mrtvých: Bautistovi stojí v cestě ke 200 milionům dolarů horda zombíků

Armáda mrtvých: Bautistovi stojí v cestě ke 200 milionům dolarů horda zombíků

14. 4. 2021 | Trailery | Adam Homola

Las Vegas je plné peněz i zombíků a Dave Bautista se s tím pokusí něco udělat.
Jednu ze záporných postav si v novém Shazam zahraje Lucy Liu

Jednu ze záporných postav si v novém Shazam zahraje Lucy Liu

13. 4. 2021 | Novinky | Adam Homola

Do připravovaného pokračování komiksárny Shazam! se přidává Lucy Liu.