RE: Smradi – produkce

30. 9. 2008 - 8:31 | Téma | red

RE: Smradi – produkce Placeholder | zdroj: tisková zpráva

Odpověď Vratislava Šlajera ke stanovisku Šimona Šafránka o kritice recenze kritizující film Smradi.V Praze 17. 7. 2002 Vážený pane Šafránku, jak už jsem napsal, nebudu se vyjadřovat k Vašemu názoru na film, to mi opravdu nepřísluší

V Praze 17. 7. 2002

Vážený pane Šafránku,

jak už jsem napsal, nebudu se vyjadřovat k Vašemu názoru na film, to mi opravdu nepřísluší. Co mě ale na celé Vaší recenzi popudilo byly věcné chyby.

Sám www.dokina.cz používám a předpokládám, že jde o výrazně navštěvovanou internetovou stránku. Prostřednictvím svých textů tedy ovlivňujete názor monoha potencionálních diváků. To s sebou přináší velkou zodpovědnost.

Nejde o Váš odmítavý názor k filmu, to opravdu ne. I kdybyste film pochválil, nemohl bych Vaši recenzi uznat. Pokud recenzent není schopen uvést správně základní fakta o filmu (jako jména postav a herců) svědčí to o jeho neprofesinalitě a nesoustředěnosti. Ani hektičnost psaní recenze Vás neomlouvá – ba naopak! Uvědomte si svůj vliv! Vy se nesmíte (nemáte na to právo) nechat ovlivnit hektičností či spěchem, Váš úsudek musí být vždy soustředěný a promyšlený!

Osobně si myslím, že Smradi nejsou jednoduchý film. Ač nejsou nijak umělecky zatěžkaní, vyžadují od diváka spolupráci a přemýšlení. Považuji je za film silný a emotivní – právě emoce v něm obsažené, které jsou jádrem filmu (jádrem prožitku) by měly v divákovi doznívat i po zhlédnutí filmu. Ne hned, třeba až druhý den…

Proto mě mrzí, ba děší, že napíšete svou recenzi s takovou rychlostí, v hektickém festivalovém tempu a s chybami. Nezlobte se, ale o Vaší soustředěnosti pochybuji. A tedy i o Vaší profesionalitě.

A co se týče samotného filmu – ten je přijímán i odmítán. A tak je to správně.

Dále Vás prosím abyste tuto mou reakci zveřejnil na Vaší internetové stránce srovnatelným způsobem jako Vaše vyjádření. Děkuji.

S pozdravem

Vratislav Šlajer
producent filmu Smradi


P.S. K případným vítkám, že jako producent (tedy spoluautor) filmu bych neměl vstupovat do podobných debat dodávám, že považuji filmovou tvorbu za dialog a jsem připraven s kýmkoliv o filmu polemizovat či ho rozebírat – samozřejmě s úctou k odlišnému názoru. Naše debata se ale doposud netýká filmu samotného, ale pouze úrovně Vaší práce.


DALŠÍ TEXTY:
RE: Smradi: odpověď Ivany Vrbíkové
Šimon Šafránek: Vyjádření ke kritice filmu SMRADI
Smradi: recenze filmu

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Necenzurovaný trailer na Smrt ve tmě 2 odhaluje hned několik zabití

Necenzurovaný trailer na Smrt ve tmě 2 odhaluje hned několik zabití

5. 8. 2021 | Trailery | Adam Homola

Sony vydala nový, řádně temný trailer na nadcházející horor Smrt ve tmě 2.
Flash Gordon od Taiky Waititiho bude nakonec hraný

Flash Gordon od Taiky Waititiho bude nakonec hraný

3. 8. 2021 | Novinky | Adam Homola

Místy to vypadá, že oscarový Taika Waititi neví kam dřív skočit. Má hromadu rozjetých projektů, jeden zajímavější než druhý a zatím to pořád zvládá.
Venom 2: Carnage přichází, ale pořád se drží zpátky

Venom 2: Carnage přichází, ale pořád se drží zpátky

2. 8. 2021 | Trailery | Adam Homola

V pořadí druhý trailer na druhého Venoma je tady a jakkoliv se tváří výrazně líp než ten první, pořád se tak trochu drží zpátky.
Stylová jízda s vraždou uprostřed, tak zatím působí Klan Gucci

Stylová jízda s vraždou uprostřed, tak zatím působí Klan Gucci

2. 8. 2021 | Trailery | Adam Homola

První trailer na Klan Gucci je tady a má ohromný styl, jak se ostatně dalo čekat.