RE: Smradi – produkce

30. 9. 2008 - 8:31 | Téma | red

RE: Smradi – produkce Placeholder | zdroj: tisková zpráva

Odpověď Vratislava Šlajera ke stanovisku Šimona Šafránka o kritice recenze kritizující film Smradi.V Praze 17. 7. 2002 Vážený pane Šafránku, jak už jsem napsal, nebudu se vyjadřovat k Vašemu názoru na film, to mi opravdu nepřísluší

V Praze 17. 7. 2002

Vážený pane Šafránku,

jak už jsem napsal, nebudu se vyjadřovat k Vašemu názoru na film, to mi opravdu nepřísluší. Co mě ale na celé Vaší recenzi popudilo byly věcné chyby.

Sám www.dokina.cz používám a předpokládám, že jde o výrazně navštěvovanou internetovou stránku. Prostřednictvím svých textů tedy ovlivňujete názor monoha potencionálních diváků. To s sebou přináší velkou zodpovědnost.

Nejde o Váš odmítavý názor k filmu, to opravdu ne. I kdybyste film pochválil, nemohl bych Vaši recenzi uznat. Pokud recenzent není schopen uvést správně základní fakta o filmu (jako jména postav a herců) svědčí to o jeho neprofesinalitě a nesoustředěnosti. Ani hektičnost psaní recenze Vás neomlouvá – ba naopak! Uvědomte si svůj vliv! Vy se nesmíte (nemáte na to právo) nechat ovlivnit hektičností či spěchem, Váš úsudek musí být vždy soustředěný a promyšlený!

Osobně si myslím, že Smradi nejsou jednoduchý film. Ač nejsou nijak umělecky zatěžkaní, vyžadují od diváka spolupráci a přemýšlení. Považuji je za film silný a emotivní – právě emoce v něm obsažené, které jsou jádrem filmu (jádrem prožitku) by měly v divákovi doznívat i po zhlédnutí filmu. Ne hned, třeba až druhý den…

Proto mě mrzí, ba děší, že napíšete svou recenzi s takovou rychlostí, v hektickém festivalovém tempu a s chybami. Nezlobte se, ale o Vaší soustředěnosti pochybuji. A tedy i o Vaší profesionalitě.

A co se týče samotného filmu – ten je přijímán i odmítán. A tak je to správně.

Dále Vás prosím abyste tuto mou reakci zveřejnil na Vaší internetové stránce srovnatelným způsobem jako Vaše vyjádření. Děkuji.

S pozdravem

Vratislav Šlajer
producent filmu Smradi


P.S. K případným vítkám, že jako producent (tedy spoluautor) filmu bych neměl vstupovat do podobných debat dodávám, že považuji filmovou tvorbu za dialog a jsem připraven s kýmkoliv o filmu polemizovat či ho rozebírat – samozřejmě s úctou k odlišnému názoru. Naše debata se ale doposud netýká filmu samotného, ale pouze úrovně Vaší práce.


DALŠÍ TEXTY:
RE: Smradi: odpověď Ivany Vrbíkové
Šimon Šafránek: Vyjádření ke kritice filmu SMRADI
Smradi: recenze filmu

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

She-Hulk představuje velkého zeleného obra v ženském podání

She-Hulk představuje velkého zeleného obra v ženském podání

19. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Bruce Banner, respektive jeho Hulk, je jedna z nejoblíbenějších postav Marvelu. Teď se ale seznámíme s jeho sestřenicí...
Indiánský Predátor se představuje v první ukázce, v kinech ho neuvidíte

Indiánský Predátor se představuje v první ukázce, v kinech ho neuvidíte

18. 5. 2022 | Trailery | Adam Homola

První trailer na nového Predátora je tady a ukazuje, že tentokrát dostaneme něco nejspíš výrazně jiného, než co nám tahle série doposud nabízela.
Disney opatrně připravuje nové Piráty z Karibiku s Margot Robbie a zároveň bez ní

Disney opatrně připravuje nové Piráty z Karibiku s Margot Robbie a zároveň bez ní

17. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Hollywoodský superproducent Jerry Bruckheimer prozradil, že ve vývoji jsou hned dvě verze Pirátů z Karibiku 6.
V Praze natáčený The Gray Man tu ještě není a už se chystají další dva díly

V Praze natáčený The Gray Man tu ještě není a už se chystají další dva díly

16. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Že z The Gray Mana nebude jen jediný, jednorázový film, víme už úplně od počátku projektu. A teď se chystá jak pokračování, tak prequel.