RE: Smradi – produkce

30. 9. 2008 - 8:31 | Téma | red

RE: Smradi – produkce Placeholder | zdroj: tisková zpráva

Odpověď Vratislava Šlajera ke stanovisku Šimona Šafránka o kritice recenze kritizující film Smradi.V Praze 17. 7. 2002 Vážený pane Šafránku, jak už jsem napsal, nebudu se vyjadřovat k Vašemu názoru na film, to mi opravdu nepřísluší

V Praze 17. 7. 2002

Vážený pane Šafránku,

jak už jsem napsal, nebudu se vyjadřovat k Vašemu názoru na film, to mi opravdu nepřísluší. Co mě ale na celé Vaší recenzi popudilo byly věcné chyby.

Sám www.dokina.cz používám a předpokládám, že jde o výrazně navštěvovanou internetovou stránku. Prostřednictvím svých textů tedy ovlivňujete názor monoha potencionálních diváků. To s sebou přináší velkou zodpovědnost.

Nejde o Váš odmítavý názor k filmu, to opravdu ne. I kdybyste film pochválil, nemohl bych Vaši recenzi uznat. Pokud recenzent není schopen uvést správně základní fakta o filmu (jako jména postav a herců) svědčí to o jeho neprofesinalitě a nesoustředěnosti. Ani hektičnost psaní recenze Vás neomlouvá – ba naopak! Uvědomte si svůj vliv! Vy se nesmíte (nemáte na to právo) nechat ovlivnit hektičností či spěchem, Váš úsudek musí být vždy soustředěný a promyšlený!

Osobně si myslím, že Smradi nejsou jednoduchý film. Ač nejsou nijak umělecky zatěžkaní, vyžadují od diváka spolupráci a přemýšlení. Považuji je za film silný a emotivní – právě emoce v něm obsažené, které jsou jádrem filmu (jádrem prožitku) by měly v divákovi doznívat i po zhlédnutí filmu. Ne hned, třeba až druhý den…

Proto mě mrzí, ba děší, že napíšete svou recenzi s takovou rychlostí, v hektickém festivalovém tempu a s chybami. Nezlobte se, ale o Vaší soustředěnosti pochybuji. A tedy i o Vaší profesionalitě.

A co se týče samotného filmu – ten je přijímán i odmítán. A tak je to správně.

Dále Vás prosím abyste tuto mou reakci zveřejnil na Vaší internetové stránce srovnatelným způsobem jako Vaše vyjádření. Děkuji.

S pozdravem

Vratislav Šlajer
producent filmu Smradi


P.S. K případným vítkám, že jako producent (tedy spoluautor) filmu bych neměl vstupovat do podobných debat dodávám, že považuji filmovou tvorbu za dialog a jsem připraven s kýmkoliv o filmu polemizovat či ho rozebírat – samozřejmě s úctou k odlišnému názoru. Naše debata se ale doposud netýká filmu samotného, ale pouze úrovně Vaší práce.


DALŠÍ TEXTY:
RE: Smradi: odpověď Ivany Vrbíkové
Šimon Šafránek: Vyjádření ke kritice filmu SMRADI
Smradi: recenze filmu

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Amy Adams trpí v novém thrilleru Žena v okně na agorafobii

Amy Adams trpí v novém thrilleru Žena v okně na agorafobii

9. 4. 2021 | Trailery | Adam Homola

Nový thriller Netflixu Žena v okně s Amy Adams v hlavní roli se blíží a novým trailerem připomíná brzké vydání.
Kdo mi jde po krku postaví Angelinu Jolie proti zabijákům a lesnímu požáru

Kdo mi jde po krku postaví Angelinu Jolie proti zabijákům a lesnímu požáru

8. 4. 2021 | Trailery | Adam Homola

Warner Bros představují první trailer na nadcházející thriller Kdo mi jde po krku s Angelinou Jolie v hlavní roli.
Potvrzeno: Sylvester Stallone už v Creed III nebude

Potvrzeno: Sylvester Stallone už v Creed III nebude

7. 4. 2021 | Novinky | Adam Homola

Boxerské drama Creed bylo výborné a Stallonovi přihrálo nominaci na Oscara. Jenže teď se svou nejslavnější rolí asi definitivně končí.
Space Jam: Nový začátek posouvá věci do digitálního světa

Space Jam: Nový začátek posouvá věci do digitálního světa

6. 4. 2021 | Trailery | Adam Homola

Warner Bros toho budou mít letos docela dost, ale vedle všech těch Matrixů a Dun by neměl zapadnout ani nový Space Jam.