Projekt Frankenstein

25. 10. 2010 - 9:30 | Téma | red

Projekt Frankenstein zdroj: tisková zpráva

Démoni v nás

Hlavní hrdina sedmnáctiletý Rudi se vrací po letech domů a doufá, že u matky nalezne lásku i odpověď na to, kdo je jeho otcem. Není tam ale vítán a jen shodou okolností se ocitne na konkursu, kde známý filmový režisér hledá nové tváře pro svůj film. Tichý a zvláštní mladík tvůrce zcela ohromí. Ale strašná událost, která následuje, změní všechny plány a Rudi se stane monstrem na útěku - hledaným vrahem. Režisér po chlapci pátrá a přitom odhaluje dávno skrývané tajemství: Rudi je jeho syn, jeho vlastní obludný výtvor. Oba čeká společná cesta, společné vykoupení... http://dokina.timg.cz/2010/10/23/41974-projekt-frankenstein-1-670x333.jpg zdroj: tisková zpráva

Film inspirovaný gotickým románem spisovatelky Mary Shelleyové Frankenstein /1818/ natočil uznávaný maďarský herec, divadelní a filmový režisér Kornél Mundruczó, který si ve filmu také zahrál postavu režiséra.Strhující, výtvarně působivý film o nutné zodpovědnosti za své činy, o rebelství vůči společnosti i o nevyhnutelnosti osudu se odehrává v současném Maďarsku v době Vánoc, kdy se osudy všech hrdinů propojují. http://dokina.timg.cz/2010/10/23/41975-projekt-frankenstein-2-670x333.jpg zdroj: tisková zpráva

Kornél Mundruczó /1975/ patří mezi nejuznávanější současné evropské režiséry. Jeho úspěšný filmový debut Šťastné dny /2002/ oceněný na MFF Locarno mohli diváci vidět také v českých kinech. Mundruczóvy filmy jsou pravidelně zařazovány do soutěžních sekcí významných festivalů včetně toho z nejprestižnějších - MFF Cannes, kde byl v roce 2008 uveden snímek Delta (oceněný porotou FIPRESCI) a v letošním roce Projekt Frankenstein.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Trable na place akčního filmu. Herec odmítl, aby jeho postavu zachránila Olivia Munn

Trable na place akčního filmu. Herec odmítl, aby jeho postavu zachránila Olivia Munn

10. 4. 2026 | Téma | Tamara Černá

Herečka Olivia Munn se v novém rozhovoru pro magazín Variety podělila o zkušenost, která znovu otevírá otázku přetrvávajících stereotypů v hollywoodské produkci. Podle jejích slov jeden z jejích mužských kolegů odmítl natočit scénu, v níž jeho postavu zachraňuje žena – jednoduše proto, že se mu takový moment nelíbil.
Česká televize uvede kontroverzní válečný film z druhé světové války

Česká televize uvede kontroverzní válečný film z druhé světové války

9. 4. 2026 | Novinky | Tamara Černá

Pokud jste fanouškem válečných dramat, která vás vtáhnou do srdce bitvy, pak máte štěstí. Film Železný kříž z roku 1977, režiséra Sama Peckinpaha, je opravdovým klenotem, který vás zavede do první linie východní fronty během druhé světové války. 
Prokletý historický film Ridleyho Scotta se po dekádě stal hitem

Prokletý historický film Ridleyho Scotta se po dekádě stal hitem

8. 4. 2026 | Novinky | Tamara Černá

Filmy, které při premiéře zapadnou, občas dostanou druhou šanci – a někdy překvapivě silnou. Přesně to se teď děje historickému velkofilmu Exodus: Bohové a králové od režiséra Ridleyho Scotta, který se po letech od uvedení znovu dostal do centra pozornosti. Důvodem není nové uvedení v kinech ani režisérská verze, ale streamingová platforma Tubi, kde film zaznamenal nečekaný divácký úspěch.
Hollywood potkal NASA. Sci-fi Spasitel rezonuje i mezi astronauty mise Artemis

Hollywood potkal NASA. Sci-fi Spasitel rezonuje i mezi astronauty mise Artemis

7. 4. 2026 | Novinky | Tamara Černá

Když se v Hollywoodu objeví velkorozpočtové sci-fi, většinou jde o další variaci na záchranu světa. V případě Spasitele je ale situace o něco zajímavější. Film totiž nepůsobí jen v rámci fikce – překvapivě se otiskl i do reálného světa kosmonautiky, konkrétně do příprav mise Artemis, která v tuto chvíli úspěšně pokračuje ve své cestě.