Úterý 19. srpna 2003
KINOSÁL MUZEA GHETTA:
20:00 - Slavnostní zahájení festivalu, Nuda v Brně (2003), r. Vladimír Morávek
DOPROVODNÝ PROGRAM:
17:00 - Vernisáž vyýtavy fotografií: Jan Brodský – Horizonty + performance - Duncan centre s hudební improvizací Ivana Dolejšího; M.E.C.C.A. – Kavalír, kóje 6 – horní patro.
Středa 20. 8. 2003
KINOSÁL MUZEA GHETTA:
10:00 - Brak (2003), r. Karel Spěváček, DELEGACE K FILMU
12:30 - IFN: Intolerance (1916), r. David Wark Griffith, USA
14:15 - Retrospektiva J. Němce: Sousto (1963) + Démanty noci (1964)
15:45 - beseda: A. Lustig, M. Ondříček
17:00 - Zatracení (2002), r. Dan Svátek, ČR, DELEGACE K FILMU
19:00 - FAMU: Ex-pozice, Hrám, ktoré sa hrávám, Malá nesdělení, r. M. Fornayová; Bílý jako Sníh (2002), r. R. Filipec; Lidé z autobusů, r. V. Kadrnka; Obec B., r. F. Remunda
20:45 - Krok za krokem (2002), r. Philippe Blasband, BEL./LUX.
Videoprojekce – KULTURNÍ DŮM:
10.30 - ČR – nezávislí: Terezín 2000 (2000), r. J. Liška, dok. 17; Sedm pytlů Ive Brčinoviće (2002), r. A. Kostič, dok. 30; Time for Talent (2003), r. A. Kostič, hraný 30; Panenky v ráji (2001), r. O. Malina, dok. 25; Fatální změna (2002), r. R. Hanousek, hraný 7
13.00 - Rusko: Pravidla krátkých setkání (2001), r. A. Goršanov, hraný, DELEGACE K FILMU; Gruzie: Batumi state art institute, hrané filmy 41; The Georgian state institute of theatre and film, hrané a dok. 42
15:00 - Slovensko: VŠMU Bratislava, dokumenty, 25; Zahraniční nezávislí: Představy (2003), r. A. Ameresekere, VB, hraný 17; Džus a kameny (2002), r. V. Khan, KAZ., dok. 24; Venku (2002), r. M. Ingman, EST., hraný 14; Mé pravé já? (2002), r. J. Lemelman, USA, hraný 10
17:00 - New Generation: CANNES 2002 – Německé studentské filmy
DOPROVODNÝ PROGRAM:
17:30 - Vernisáž výstavy studentů AVU Praha; v prostorách M.E.C.C.A. – Kavalír 6, horní patro
Čtvrtek 21. 8. 2003
KINOSÁL MUZEA GHETTA:
10:00 - Radhošť (2002), r. Bohdan Sláma, Pavel Göbl, Tomáš Doruška
12:30 - IFN: Údolí včel (1968), r. František Vláčil, ČSSR
14:15 - beseda: Jan Kačer, Jindřich Goetz a Václav Holanec
15:15 - Musím tě svést (2002), r. Andrea Sedláčková
17:00 - IFN: Zmatek 68 (1969), r. Evald Schorm, ČSSR – film k výročí 21. 8. 1968
17:45 - Lesní chodci (2003), r. Ivan Vojnár, DELEGACE K FILMU
20:00 - Výlet (2002), r. Alice Nellis, DELEGACE K FILMU
22:00 - Hry prachu (2001), r. Martin Mareček, ČR, dok.
Videoprojekce – KULTURNÍ DŮM:
10:30 - Německo – HFF K. Wolfa /1. část/
13.30 - Německo – HFF K. Wolfa /2. část/
15.30 - Německo – nezávislí: Hlasy v noci (2003), r. P. Novak, hraný 12; Hammerbrook (2001), r. E. Freels, hraný 9; Nebe na Zemi (2001), r. R. Minnich, dok. 52; Výzva k boji 2 (2001), r. J. Jaegger, hraný 21; Modlicha (2001), r. K. Liimatainen, dok. 26
18:00 - Než zhasne světlo (2002), D. Swiatły, POL., dok. 17; FAMU: Ona (2000), r. M. Hrubá, dok. 18; Zlopověstné dítě, r. L. Králová a M. Novák, dok. 35; Moosh (2001), r. E. Tadmor, IZRAEL, hraný 28; Chlapec s krátkou pamětí (2001), r. J. West, AUSTRÁLIE, hraný 11
20:00 - Mezi hvězdou a půlměsícem: 1. část – Bricha (2003), r. P. Bok – ČESKÁ PREMIÉRA
DOPROVODNÝ PROGRAM:
19:00 - Hana Frejková a Michal Hromek: písně v jidiš doprovázeny židovským humorem; v prostorách M.E.C.C.A. – Kavalír 6, horní patro
21:30 - Peter HANDKE - Sebeobviňování (Multiprostor Louny), divadelní představení – v prostorách M.E.C.C.A. – kavalír, kóje 5
Pátek 22. 8. 2003
KINOSÁL MUZEA GHETTA:
10:00 - Městečko (2003), r. Jan Kraus
12:30 - IFN: Lawrence z Arábie (1962), r. David Lean, USA
16:00 - Děvčátko (2002), r. Benjamin Tuček, DELEGACE K FILMU
17:45 - VOŠF Zlín: Solomutant (2002), r. M. Plachá, anim. 6; Medici (2001), r. T. Hodan, hraný 12
SVOŠF v Písku: animované 41
VŠMU Bratislava: animované 29
20:00 - Kruté radosti (2003), r. Juraj Nvota, DELEGACE K FILMU
22:00 - Rok ďábla (2002), r. Petr Zelenka
Videoprojekce – KULTURNÍ DŮM:
11:00 - SVOŠF v Písku: hrané a dokumentární filmy 75
VOŠF Zlín: Milujeme své nakladatele (2002), r. T. Kouba, hraný 15; Rozloučení (2003), r. J. Kalousová, anim. 5; Love (2001), r. J. Šubrtová, anim. 2
13:30 - Dánská filmová škola - 1. část
15:45 - Dánská filmová škola - 2. část
18:00 - Berlínská akademie – krátké filmy - hrané, dokument
20:00 - Mezi hvězdou a půlměsícem: 2. část – Procesy (2003), r. P. Bok – ČESKÁ PREMIÉRA
DOPROVODNÝ PROGRAM:
17:00 - Southpaw – koncert; Smetanovy sady (u Parkhotelu)
Sobota 23. 8. 2003
KINOSÁL MUZEA GHETTA:
10:00 - Čert ví proč (2003), r. Roman Vávra
13:00 - IFN: Obyčejný fašismus (1965), r. Michail Romm, SSSR
15:15 - beseda: J. Pittermann
20:00 - slavnostní zakončení: vyhlášení výsledků, předání cen
- projekce vítězného snímku
Videoprojekce – KULTURNÍ DŮM:
10:30 - Ani ryba ani rak (2002), r. M. Keilich, hraný, SRN
14:00 - Paul a Julia (2002), r. T. Löhn, hraný, SRN
16:00 - TÉMA HOLOCAUST: Děti z propasti (2001), r. P. Čuchraj, USA., dok. - ČESKÁ PREMIÉRA
17:00 - Mezi hvězdou a půlměsícem: 3. část – Otec uprchlíků (2003), r. P. Bok – ČESKÁ PREMIÉRA
DOPROVODNÝ PROGRAM:
16:30 - kapela Veteran´s Jazz Band (Litoměřice); Smetanovy sady (u Parkhotelu)
ZMĚNA PROGRAMU VYHRAZENA (poslední aktualizace: 30. 7. 2003)