Příliš drahý i pro rozhazovačný Netflix. Skvělý seriál Mindhunter končí

27. 2. 2023 - 8:51 | Novinky | Adam Homola

Příliš drahý i pro rozhazovačný Netflix. Skvělý seriál Mindhunter končí zdroj: Foto: Netflix

Výborný kriminální seriál Mindhunter: Lovci myšlenek bohužel končí. Má za sebou jen dvě sezóny a jeho hlavní tvůrce teď potvrdil, že se třetí sezónou počítat už nemáme.

„Na první dvě sezóny jsem velmi hrdý. Ale je to velmi drahý seriál a v očích Netflixu jsme nepřilákali dost diváků na to, abychom takovou investici ospravedlnili. Nemám jim to za zlé, podstoupili riziko, aby seriál rozjeli, dali mi prostředky, abych mohl dělat Manka tak, jak jsem chtěl, a umožnili mi vydat se s The Killer novými cestami. Je požehnáním, že můžu pracovat s lidmi, kteří jsou schopni odvahy. V den, kdy se naše cíle neshodují, se naše cesty musí rozdělit,“ řekl David Fincher v rozhovoru pro francouzský Le Journal du Dimanche.

Za připomenutí stojí, že Mindhunter je původní kriminální thriller Netflixu, který měl premiéru v roce 2017 a skončil po dvou sezónách v roce 2019. Seriál je založen na skutečné kriminální knize Mindhunter od Johna E. Douglase a Marka Olshakera. Seriál vytvořil Joe Penhall a výkonným producentem byl režisér David Fincher, který také natočil několik epizod.

Seriál se odehrává na přelomu 70. a 80. let 20. století a sleduje příběh dvou agentů FBI, Holdena Forda (Jonathan Groff) a Billa Tenche (Holt McCallany), kteří jsou součástí nově vzniklé behaviorální vědecké jednotky v rámci FBI. Jejich úkolem je vyslýchat sériové vrahy a studovat jejich chování ve snaze pochopit jejich motivace a zlepšit profilování zločinců.

zdroj: Netflix

První sezóna seriálu Mindhunter se zaměřuje na vývoj behaviorální vědecké jednotky a první rozhovory dvojice s uvězněnými sériovými vrahy. Holden a Bill vedou rozhovory s nechvalně proslulými sériovými vrahy, jako jsou Edmund Kemper (Cameron Britton) a Jerry Brudos (Happy Anderson).

První sezóna také zkoumá osobní životy obou agentů, přičemž Holdenův vztah s přítelkyní Debbie (Hannah Grossová) a Billův vztah s adoptivním synem Brianem (Zachary Scott Ross) umožňují nahlédnout do osobních konfliktů agentů.

Druhá sezóna se odehrává několik let po událostech té první a zaměřuje se na atlantské vraždy dětí, které se odehrály v letech 1979 - 1981. Holden a Bill mají za úkol pomoci vyřešit případ, který se týká vraždy afroamerických dětí a mladých dospělých.

Druhá sezóna také zkoumá následky událostí ze sezóny předchozí, přičemž následky rozhovorů se sériovými vrahy ovlivňují Holdena i Billa různými způsoby. Ve dvojce se dostávají před kameru nové postavy, jako je Wendy Carrová (Anna Torvová), psycholožka, která se připojí k behaviorálnímu vědeckému oddělení, a Billova manželka Nancy (Stacey Rocaová), jejíž vztah s Billem se v průběhu vyšetřování vyostřuje.

zdroj: Netflix

Mindhunter se po svém uvedení na Netflixu setkal s příznivým přijetím kritiky. Na serveru Rotten Tomatoes získala 1. série na základě 62 recenzí 96 %, přičemž se shodli na tom, že „Mindhunter vyniká v přeplněném žánru ambiciózně filmovým vizuálem a pečlivou pozorností věnovanou vývoji postav.“

Druhá série byla také dobře přijata, na serveru Rotten Tomatoes získala na základě 60 recenzí 98 %. Shoda zní: „Druhá sezóna Mindhuntera působí jako druhá šance, a to díky skvělému hereckému ansámblu a ostřejšímu zaměření na ústřední záhadu – i když její vyústění je spíše frustrující než naplňující.“

Na závěr můžeme absenci třetí sezóny leda tak oplakat a připomenout, že Mindhunter je seriál, který by milovníkům žánru dramat a kriminálních thrillerů inspirovaných skutečnými zločiny neměl utéct. Pozornost věnovaná detailům a zaměření na vývoj postav seriál odlišují od ostatních kriminálních dramat. Díky vynikajícím hereckým výkonům a uznání kritiků je seriál povinnou podívanou pro každého, kdo se o tento žánr zajímá.

Zdroje: Netflix , Le Journal du Dimanche

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Populární Trol Netflixu se dočká pokračování

Populární Trol Netflixu se dočká pokračování

22. 9. 2023 | Novinky | Adam Homola

Netflix dal zelenou pokračování loňské senzace Trol, která je v současnosti rekordmanem v počtu zhlédnutí neanglického filmu na této platformě - za prvních 91 dní nasbírala 103 milionů zhlédnutí.
Percy Jackson si dá na Disney+ reparát už v prosinci

Percy Jackson si dá na Disney+ reparát už v prosinci

22. 9. 2023 | Trailery | Adam Homola

Rick Riordan se pokusí nabídnout věrnější adaptaci svých knih o Percym Jacksonovi v připravovaném seriálu Percy Jackson a Olympané, který vyjde 20. prosince.
Nicolas Cage chystá další divný nezávislý film, podívejte se na trailer

Nicolas Cage chystá další divný nezávislý film, podívejte se na trailer

21. 9. 2023 | Trailery | Adam Homola

Nicolas Cage se pustil do nezávislé kinematografie a v připravovaném komediálním dramatu společnosti A24 Dream Scenario si zkusí zase něco nového.
Loki dorazí dřív, Tom Hiddleston vás ještě mezitím zve za kulisy

Loki dorazí dřív, Tom Hiddleston vás ještě mezitím zve za kulisy

21. 9. 2023 | Trailery | Adam Homola

Disney+ a Marvel posunuly datum premiéry očekávané druhé série seriálu Loki na čtvrtek 5. října, což je posun oproti původně plánovanému začátku 6. října.