Poslední legie

23. 2. 2009 - 14:55 | Téma | red

Poslední legie zdroj: tisková zpráva

Je rok 450. Římská říše je v rozpadu, Byzancie se oddělila. Posledních pět císařů bylo zavražděno

Je rok 450. Římská říše je v rozpadu, Byzancie se oddělila. Posledních pět císařů bylo zavražděno. Řím je ve válce s Góty vedenými mocichtivým, barbarským Odoakerem (Peter Mullan). Budoucí císař Romulus Augustus (Thomas Sangster) je ještě chlapec, když se setkává s budoucími přáteli: římským generálem Aureliem (Colin Firth), římským generálem, a moudrým kouzelníkem Ambrosiem (Ben Kingsley).

Při útoku Gótů Řím padne a Romulus je zajat Odoakerem a uvězněn i s Ambrosiem na Capri. Podle kouzelníkovy rady mladík najde sochu Julia Cesara se vzácným mečem. Aurelius se vydá Romula osvobodit. Po útěku z Capri se ukáže, že politická situace v říši se změnila, Byzancie už nemá zájem podporovat Řím a Romulovi azyl neposkytne. Skupinka římských válečníků se tedy vedena Aureliem vydá do Británie, kde slouží jeho legie. Ani zde nejde vše hladce a bez bojů. Když to všechno skončí, Ambrosius se vrátí ke svému původnímu jménu: Merlin. Z meče se stane Excalibur…

Snímek vznikal s nízkým rozpočtem. Největší předností je kamera, vizuálně působivé scény. Je to slušně zahráno a dialog se většinou výhýbá slaboduchosti. Historicky je to zhruba stejně přesné jako „300“, ale zdaleka ne tak krvelačné, neběhají tam opancéřovaní nosorožci a nikdo nenosí kožené plavky nebo barevný make-up. Slabinou je, že režisér není schopen pracovat s omezenými financemi. Střih je nevyrovnaný, scény nejsou patřičně rozvinuty a herci nemají dost dialogu. Zastavilo se to někde mezi televizí a epickým velkofilmem.

Legenda o králi Artušovi je jedním z nejslavnějších evropských mýtů všech dob a dočkala se velkého množství adaptací, samozřejmě také filmových.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Z teaseru na novou Mission: Impossible se vám bude tajit dech

Z teaseru na novou Mission: Impossible se vám bude tajit dech

23. 5. 2022 | Trailery | Adam Homola

Tak tohle je paráda. Cruisovi je skoro šedesát, ale to, co předvádí v nové Mission Impossible, se jen tak nevidí.
Momoa chystá zbrusu novou akční komedii pro celou rodinu

Momoa chystá zbrusu novou akční komedii pro celou rodinu

23. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Jason Momoa se nefláká a skáče z jednoho projektu do druhého. Vedle nového Aquamana totiž chystá i novou rodinnou akční komedii.
She-Hulk představuje velkého zeleného obra v ženském podání

She-Hulk představuje velkého zeleného obra v ženském podání

19. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Bruce Banner, respektive jeho Hulk, je jedna z nejoblíbenějších postav Marvelu. Teď se ale seznámíme s jeho sestřenicí...
Indiánský Predátor se představuje v první ukázce, v kinech ho neuvidíte

Indiánský Predátor se představuje v první ukázce, v kinech ho neuvidíte

18. 5. 2022 | Trailery | Adam Homola

První trailer na nového Predátora je tady a ukazuje, že tentokrát dostaneme něco nejspíš výrazně jiného, než co nám tahle série doposud nabízela.