Poslední legie

23. 2. 2009 - 14:55 | Téma | red

Poslední legie zdroj: tisková zpráva

Je rok 450. Římská říše je v rozpadu, Byzancie se oddělila. Posledních pět císařů bylo zavražděno

Je rok 450. Římská říše je v rozpadu, Byzancie se oddělila. Posledních pět císařů bylo zavražděno. Řím je ve válce s Góty vedenými mocichtivým, barbarským Odoakerem (Peter Mullan). Budoucí císař Romulus Augustus (Thomas Sangster) je ještě chlapec, když se setkává s budoucími přáteli: římským generálem Aureliem (Colin Firth), římským generálem, a moudrým kouzelníkem Ambrosiem (Ben Kingsley).

Při útoku Gótů Řím padne a Romulus je zajat Odoakerem a uvězněn i s Ambrosiem na Capri. Podle kouzelníkovy rady mladík najde sochu Julia Cesara se vzácným mečem. Aurelius se vydá Romula osvobodit. Po útěku z Capri se ukáže, že politická situace v říši se změnila, Byzancie už nemá zájem podporovat Řím a Romulovi azyl neposkytne. Skupinka římských válečníků se tedy vedena Aureliem vydá do Británie, kde slouží jeho legie. Ani zde nejde vše hladce a bez bojů. Když to všechno skončí, Ambrosius se vrátí ke svému původnímu jménu: Merlin. Z meče se stane Excalibur…

Snímek vznikal s nízkým rozpočtem. Největší předností je kamera, vizuálně působivé scény. Je to slušně zahráno a dialog se většinou výhýbá slaboduchosti. Historicky je to zhruba stejně přesné jako „300“, ale zdaleka ne tak krvelačné, neběhají tam opancéřovaní nosorožci a nikdo nenosí kožené plavky nebo barevný make-up. Slabinou je, že režisér není schopen pracovat s omezenými financemi. Střih je nevyrovnaný, scény nejsou patřičně rozvinuty a herci nemají dost dialogu. Zastavilo se to někde mezi televizí a epickým velkofilmem.

Legenda o králi Artušovi je jedním z nejslavnějších evropských mýtů všech dob a dočkala se velkého množství adaptací, samozřejmě také filmových.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Necenzurovaný trailer na Smrt ve tmě 2 odhaluje hned několik zabití

Necenzurovaný trailer na Smrt ve tmě 2 odhaluje hned několik zabití

5. 8. 2021 | Trailery | Adam Homola

Sony vydala nový, řádně temný trailer na nadcházející horor Smrt ve tmě 2.
Flash Gordon od Taiky Waititiho bude nakonec hraný

Flash Gordon od Taiky Waititiho bude nakonec hraný

3. 8. 2021 | Novinky | Adam Homola

Místy to vypadá, že oscarový Taika Waititi neví kam dřív skočit. Má hromadu rozjetých projektů, jeden zajímavější než druhý a zatím to pořád zvládá.
Venom 2: Carnage přichází, ale pořád se drží zpátky

Venom 2: Carnage přichází, ale pořád se drží zpátky

2. 8. 2021 | Trailery | Adam Homola

V pořadí druhý trailer na druhého Venoma je tady a jakkoliv se tváří výrazně líp než ten první, pořád se tak trochu drží zpátky.
Stylová jízda s vraždou uprostřed, tak zatím působí Klan Gucci

Stylová jízda s vraždou uprostřed, tak zatím působí Klan Gucci

2. 8. 2021 | Trailery | Adam Homola

První trailer na Klan Gucci je tady a má ohromný styl, jak se ostatně dalo čekat.