Pláž (The Beach) - DVD

28. 1. 2008 - 15:03 | Téma | red

Pláž (The Beach) - DVD Placeholder zdroj: tisková zpráva

Přidat mezi oblíbené zdroje na Googlu

Režie: Danny Boyle Hrají: Leonardo DiCaprio, Tilda Swinton, Virginie Ledoyen, Guillaume Canet Region: 2 Délka: 115 min

dvd_plaz_beach
Režie: Danny Boyle
Hrají: Leonardo DiCaprio, Tilda Swinton, Virginie Ledoyen, Guillaume Canet
Region: 2
Délka: 115 min.
Verze: widescreen (2,35:1)
Zvuk/jazyk: Dolby Digital 5.1 (angličtina)
Titulky: české, anglické pro neslyšící, dánské, finské, hebrejské, islandské, norské, polské, portugalské, švédské

Děj

Ne pro každého režiséra je odchod do Hollywoodu zrovna požehnáním. Tedy z finančního hlediska patrně ano, ale z tvůrčího...? Takový Danny Boyle, pachatel uznávaného snímku Mělký hrob, potažmo vynikajícího Trainspottingu je toho příkladem. Po nevýrazném Life Less Ordinary natočil ještě nevýraznější Pláž. Důvody, proč si film třeba oblíbíte, vidím dva: Leonardo DiCaprio a fascinace syrovou exotickou Asií. Pokud se vám podaří ztotožnit se s myslí mladého člověka, toulajícího se nejvzdálenějšími končinami naší planety, pak máte šanci. Jinak si budete skoro 2 hodiny připadat jako mimozemšťan.

Vlastní téma je v konkrétních scénách zpracováno veskrze nevýrazně, nepřesvědčivě a neoriginálně. Ten, kdo nemá rád DiCapria si může myslet, že je na vině on, ale věřte, že v něm problém nevězí ani zdaleka. Leo zde hraje amerického batůžkáře, jenž od jakéhosi pološíleného Evropana získá mapu s cestou k extrasuperfantastické pláži. Dá se tedy do spolku s jednou francouzkou dvojicí, a pláž společně najdou. Lokalitu již okupuje komunita lidí vesměs kompatibilního naturelu, ale v těsném sousedství se nachází i parta místních, obhospodařující zde své lány konopí.

Obraz a zvuk
U filmů z poslední doby by bylo zvláštní, kdyby technická kvalita převodem na DVD nějak výrazně utrpěla. Pláž si tedy drží po všech stránkách vysoký průměr.

Výbava
Nabídka doplňujících materiálů je o dvě patra nad vlastním filmem. Už vlastní menu má styl. Z těch zajímavějších bonusů zde najdeme hlavně devět nepoužitých scén - včetně alternativního úvodu a alternativního konce. Všechny scény jsou komentované (leč bez titulků). Režisérem je komentovaný samozřejmě i kompletně celý film. Dále si můžeme prohlédnout spoustu stran kresleného scénáře nebo filmografie herců a tvůrců. Videoklip Pure Shores možná potěší nejen příznivce skupiny All Saints. Přítomná je i obvyklá filmová upoutávka.

Hodnocení

Film: 2/5 - Ospalá záležitost pro fanoušky Leonarda DiCapria.
DVD: 5/5 - Disk má vše, co k dobrému DVD patří.

Odkaz
Možnost nákupu na Vltavě

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Ted Lasso je zpátky! Tentokrát trénuje ženský tým

Ted Lasso je zpátky! Tentokrát trénuje ženský tým

6. 8. 2026 | Novinky | Bára Šeptalová

Ted Lasso v supermarketu, dámský fotbal a nová výzva. Dokáže americký optimista znovu překopit britský fotbal, tentokrát pro ženy ve druhé divizi?
Joel Kinnaman se vydává na lov Saddáma Husajna. Nový seriál ukáže jednu z největších operací CIA

Joel Kinnaman se vydává na lov Saddáma Husajna. Nový seriál ukáže jednu z největších operací CIA

6. 8. 2026 | Trailery | Tamara Černá

Stanice TNT zveřejnila první trailer k ambiciózní minisérii High Value Target: The Hunt for Saddam, která se vrací k jednomu z nejvýznamnějších okamžiků novodobých dějin.
Režisérský sestřih filmu Akta X ukáže verzi snímku, kterou studio nepustilo do kin

Režisérský sestřih filmu Akta X ukáže verzi snímku, kterou studio nepustilo do kin

5. 8. 2026 | Trailery | Tamara Černá

Fanoušci kultovního seriálu Akta X se po osmnácti letech dočkají významné novinky. Režisér a tvůrce celé franšízy Chris Carter představil první trailer k dosud neviděné režisérské verzi filmu Akta X: Chci uvěřit.
Česká televize uvede Zlatým glóbem oceněné historické drama o britské královně

Česká televize uvede Zlatým glóbem oceněné historické drama o britské královně

5. 8. 2026 | Novinky | Tamara Černá

Milovníci historických filmů by si měli do kalendáře poznamenat 8. srpen. Česká televize totiž uvede životopisné drama Královna Viktorie (The Young Victoria) z roku 2009.