Piloti útočí do centra

28. 1. 2008 - 13:34 | Téma | red

Piloti útočí do centra Placeholder | zdroj: tisková zpráva

Po královehradeckém kině Centrál zařazuje pražské Aero do své stáje artkin od 1. května skutečný klenot - dvousálové kino Světozor v centru Prahy. Po tom, co pražské Aero začalo loni provozovat královéhradecké kino Centrál, je tu další akvizice agilních žižkovských pilotů

Po tom, co pražské Aero začalo loni provozovat královéhradecké kino Centrál, je tu další akvizice agilních žižkovských pilotů. Od 1.5.2004 přibývá do jejich artového řetězce kino Světozor v samém centru Prahy.

Kino má projít proměnou na dvousálové artové kino. Současné sály kina mají kapacitu 488 a 55 míst. Interiéry sálů i přilehlých prostor by měly projít rekonstrukcí. Kino a přirozeně i zásobený bar by měly fungovat téměř celodenně: první projekce by měly začínat již v 10.30, poslední zatím ve 22.30. Lokace kina však určitě vyzývá i k popůlnočním projekcím.

Striktní artová linie se od začátku projeví v tom, že biograf zcela přestane promítat hollywoodský mainstream. Místo něj chce uvádět artové filmy v premiérových termínech, denně české filmy s anglickými titulky a reprízy úspěšných artových snímků. Své místo samozřejmě dostanou i exkluzivní jednorázové projekce filmů získaných přímo od zahraničních distributorů. Stejně jako Aero by Světozor měl spolupracovat s místními filmovými festivaly (Dny evropského filmu, Jeden svět, MFF Karlovy Vary, Letní filmová škola), kulturními středisky a filmovými instituty.

V kontextu celé ČR je velkou ambicí Světozoru proklamované využívání malého sálu k projekcím dokumentárních, experimentálních a animovaných filmů, či k prezentaci dalších menšinových žánrů.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Liam Neeson si zahraje zabijáka trpícího ztrátou paměti

Liam Neeson si zahraje zabijáka trpícího ztrátou paměti

16. 4. 2021 | Novinky | Adam Homola

Liam Neeson se akčních thrillerů nevzdává, ostatně proč taky. Je to žánr, ve kterém se na stará kolena našel.
Vesmír, magnety a vzkříšení Hana, taková je nová ukázka na Rychle a zběsile 9

Vesmír, magnety a vzkříšení Hana, taková je nová ukázka na Rychle a zběsile 9

15. 4. 2021 | Trailery | Adam Homola

Další díl Rychle a zběsile měl být sice dávno za námi, ale z loňské premiéry kvůli covidu sešlo a filmu se tak dočkáme letos.
Armáda mrtvých: Bautistovi stojí v cestě ke 200 milionům dolarů horda zombíků

Armáda mrtvých: Bautistovi stojí v cestě ke 200 milionům dolarů horda zombíků

14. 4. 2021 | Trailery | Adam Homola

Las Vegas je plné peněz i zombíků a Dave Bautista se s tím pokusí něco udělat.
Jednu ze záporných postav si v novém Shazam zahraje Lucy Liu

Jednu ze záporných postav si v novém Shazam zahraje Lucy Liu

13. 4. 2021 | Novinky | Adam Homola

Do připravovaného pokračování komiksárny Shazam! se přidává Lucy Liu.