Pan a paní Smithovi - preview

12. 8. 2005 - 8:57 | Téma | red

Pan a paní Smithovi - preview zdroj: tisková zpráva

Angelina Jolie a Brad Pitt jako manželé a profesionální zabijáci, kteří stojí na opačných stranách barikády. Akční dobrodružný hit příštího léta od Douga Limana (AGENT BEZ MINULOSTI, GO). Příští léto bude mít premiéru akční dobrodružný film Douga Limana Mr. and Mrs. Smith. S hvězdným obsazením a rozpočtem okolo 100 mil

Příští léto bude mít premiéru akční dobrodružný film Douga Limana Mr. and Mrs. Smith. S hvězdným obsazením a rozpočtem okolo 100 mil. USD je cíl Mr. and Mrs. Smith jasný: letní hit áčkového střihu, pulsující a osvěžující zábava typu Dannyho parťáků.

Pan a paní Smithovi žijí jako každá druhá rodina na předměstí amerického velkoměsta. Ráno do práce, večer z práce. Mezitím pár prázdných otázek na práci toho druhého. Klidný a nudný vztah je však výsledkem jejich náročného zaměstnání. On i ona jsou totiž superdobrými zabijáky… a navzájem to před sebou tají. Život přetvářek však skončí, když se každý z nich ocitne na mušce toho druhého.

Mr. and Mrs. Smith Pana Johna Smithe hraje Brad Pitt, jeho manželku Jane pak Angelina Jolie. Původně ji měla ztvárnit Nicole Kidman, která ale roli pustila. V té chvíli z projektu odkráčel i Pitt, ale s angažováním Jolieové se zase vrátil.
O Pittově postu není pochyb – vzhledově variabilní herec dokáže být bez problému jak naolejovaným Achillem v Troji, tak ušmudlaným gaunerem v Podfu(c)ku (Snatch.).
Kidman by mohla být v alternacích mezi kuchyní a helikoptérou vzrušující změnou, neboť v posledních letech hraje zejména charakterní role.
Jolie naopak i díky svému expresivnímu vzhledu zpodobňuje buď akční, neohrožené krásky (Svět zítřka (Sky Captain and The World of Tomorrow), Tomb Raider, 60 sekund (Gone in Sixty Seconds), nebo prostě femme fatale (Alexander Veliký (Alexander), Sedmý hřích (Original Sin)).
Obsadit tedy Jolieovou jako přehlédnutelnou kuchyňskou šmudlu?
Ve vedlejších rolích se objeví Vince Vaughn (Vybíjená (Dodgeball)), Adam Brody a častý videoherní dabér Greg Ellis (televizní seriál 24).

Mr. and Mrs. Smith Dle aktuální upoutávky k Mr. and Mrs. Smith je jasné, že Liman nebude snímek tlačit k nějakému manželskému dramatu a la de Vitova Válka Roseových (The War of the Roses), ale spíše k akčnímu osvěžujícímu dobrodružství typu Dannyho parťáků s očekávaným sexy nábojem.
Liman má ostatně s takovým žánrem svou zkušenost: Před dvěma lety natočil špionážní kolotoč Agent bez minulosti (The Bourne Identity), na sklonku minulého století zase gangsterku Go.

Scénář napsal Simon Kinberg, další specialista oboru. Pracoval na přepisech mnoha žánrovek, mezi jeho nejnovější kusy patří Fantastická čtyřka (Fantastic Four), XXX: State of the Union, X-Men 3, nebo bourneovská špionážka The Killer’s Game.
Kameru měl na starosti Bojan Bazelli, černohorský kameraman Heleny v krabici (Boxing Helena), nebo současněji Verbinského Kruhu (The Ring).

Premiéry:
Svět (USA): 10.6.2005
ČR: 11.8.2005


Pod čarou:
Mr. & Mrs. Smith se jmenovala komedie o neplatné svatbě s Carole Lombardovou a Robertem Montgomerym v režii Alfreda Hitchcocka, a také televizní seriál o dvojici špiónů, kteří se představují jako manželé.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

V zajetí démonů 3 se inspiruje skutečným případem vymítání ďábla

V zajetí démonů 3 se inspiruje skutečným případem vymítání ďábla

23. 4. 2021 | Trailery | Adam Homola

První trailer na V zajetí démonů 3 je tady a vrací se v něm všichni staří známí.
Mortal Kombat možná dostane hned několik pokračování

Mortal Kombat možná dostane hned několik pokračování

22. 4. 2021 | Novinky | Adam Homola

Studio Warner Bros má s Mortal Kombatem velké plány a pokud se něco nepokazí, u prvního dílu jen tak neskončí.
Vin Diesel versus roboti: akční hrdina se pustí do zfilmování jedné hračky

Vin Diesel versus roboti: akční hrdina se pustí do zfilmování jedné hračky

20. 4. 2021 | Novinky | Adam Homola

Vin Diesel si zahraje a rovnou bude i produkovat hranou verzi stolní hry Rock 'Em Sock 'Em Robots.
Seznamte se s novým hrdinou Marvelu, kung-fu mistrem Shang-Chi

Seznamte se s novým hrdinou Marvelu, kung-fu mistrem Shang-Chi

19. 4. 2021 | Trailery | Adam Homola

Koronavirus posunul plány všech velkých filmových studií, Marvel nevyjímaje. Velký odklad se týká i Shang-Chi, který dorazí v září a teď se představuje prvním teaserem.