Pamětnice

5. 11. 2009 - 9:09 | Téma | red

Pamětnice zdroj: tisková zpráva

Film Pamětnice je o životě seniorů ve 21. století, o vztazích, o tom jak prožívají své stáří a jak prožili minulost

Film Pamětnice je o životě seniorů ve 21. století, o vztazích, o tom jak prožívají své stáří a jak prožili minulost. Diváci zjístí až na samotném konci příběhu co se vlastně odehrálo v roce 1949.

Hlavní hrdinkou je devatenáctiletá Miluše Bínová, dcera sedláka a představitele Lidové strany v kraji. V roce 1949 má maturovat na gymnáziu v Náchodě. Je oblíbenou studentkou, jak mezi spolužáky, tak mezi učiteli. V období svaťáku se rozhodne uspořádat na statku svého otce malé přátelské posezení. Jeden z jejich spolužáků najde v seníku schovanou brokovnici jejího otce pana Bíny. Aniž by si studenti uvědomili důsledky svého chování, začnou se zbraní velmi neopatrně manipulovat. Hned druhý den přijde policie a pana Bínu zatknou a o několik měsíců později je popraven. Miluši Bínové je poté zakázano maturovat.

Celý příběh, který se odehrává v současnosti, vyvrcholí na školním srazu, kde se celý případ rozhřeší. Bývalí spolužáci chystají sraz po 60. letech a proto, že bude možná jejich poslední, by chtěli pozvat také Miluši Bínovou, která s nimi tenkrát nemohla maturovat. Rozhodnout se oslovit vnuka Bínové, pana Čížka, který na gymnáziu, kde všichni v roce 1949 maturovali, učí. Vnuk Čížek se rozhodne pomoci spolužákům zorganizovat sraz a také se pokusí přesvědčit svou babičku, aby se srazu zůčastnila.

Bínová se rozhodne na sraz přijít. Je to její poslední a jediná možnost, jak zjistit, který z jejich spolužáků ji tenkrát zradil a zničil jí tak celý život. A tak se Miluše Bínová vrací po letech do svého rodného města, kde potkává nejen své spolužáky, ale také se pokouší sblížit se svou rodinou a hlavně se svým vnukem.

Snímek Pamětnice režiséra Vlady Štancela je určen všem věkovým kategoriím, především však středním generacím a seniorům.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

She-Hulk představuje velkého zeleného obra v ženském podání

She-Hulk představuje velkého zeleného obra v ženském podání

19. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Bruce Banner, respektive jeho Hulk, je jedna z nejoblíbenějších postav Marvelu. Teď se ale seznámíme s jeho sestřenicí...
Indiánský Predátor se představuje v první ukázce, v kinech ho neuvidíte

Indiánský Predátor se představuje v první ukázce, v kinech ho neuvidíte

18. 5. 2022 | Trailery | Adam Homola

První trailer na nového Predátora je tady a ukazuje, že tentokrát dostaneme něco nejspíš výrazně jiného, než co nám tahle série doposud nabízela.
Disney opatrně připravuje nové Piráty z Karibiku s Margot Robbie a zároveň bez ní

Disney opatrně připravuje nové Piráty z Karibiku s Margot Robbie a zároveň bez ní

17. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Hollywoodský superproducent Jerry Bruckheimer prozradil, že ve vývoji jsou hned dvě verze Pirátů z Karibiku 6.
V Praze natáčený The Gray Man tu ještě není a už se chystají další dva díly

V Praze natáčený The Gray Man tu ještě není a už se chystají další dva díly

16. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Že z The Gray Mana nebude jen jediný, jednorázový film, víme už úplně od počátku projektu. A teď se chystá jak pokračování, tak prequel.