Pamětnice

5. 11. 2009 - 9:09 | Téma | red

Pamětnice zdroj: tisková zpráva

Film Pamětnice je o životě seniorů ve 21. století, o vztazích, o tom jak prožívají své stáří a jak prožili minulost

Film Pamětnice je o životě seniorů ve 21. století, o vztazích, o tom jak prožívají své stáří a jak prožili minulost. Diváci zjístí až na samotném konci příběhu co se vlastně odehrálo v roce 1949.

Hlavní hrdinkou je devatenáctiletá Miluše Bínová, dcera sedláka a představitele Lidové strany v kraji. V roce 1949 má maturovat na gymnáziu v Náchodě. Je oblíbenou studentkou, jak mezi spolužáky, tak mezi učiteli. V období svaťáku se rozhodne uspořádat na statku svého otce malé přátelské posezení. Jeden z jejich spolužáků najde v seníku schovanou brokovnici jejího otce pana Bíny. Aniž by si studenti uvědomili důsledky svého chování, začnou se zbraní velmi neopatrně manipulovat. Hned druhý den přijde policie a pana Bínu zatknou a o několik měsíců později je popraven. Miluši Bínové je poté zakázano maturovat.

Celý příběh, který se odehrává v současnosti, vyvrcholí na školním srazu, kde se celý případ rozhřeší. Bývalí spolužáci chystají sraz po 60. letech a proto, že bude možná jejich poslední, by chtěli pozvat také Miluši Bínovou, která s nimi tenkrát nemohla maturovat. Rozhodnout se oslovit vnuka Bínové, pana Čížka, který na gymnáziu, kde všichni v roce 1949 maturovali, učí. Vnuk Čížek se rozhodne pomoci spolužákům zorganizovat sraz a také se pokusí přesvědčit svou babičku, aby se srazu zůčastnila.

Bínová se rozhodne na sraz přijít. Je to její poslední a jediná možnost, jak zjistit, který z jejich spolužáků ji tenkrát zradil a zničil jí tak celý život. A tak se Miluše Bínová vrací po letech do svého rodného města, kde potkává nejen své spolužáky, ale také se pokouší sblížit se svou rodinou a hlavně se svým vnukem.

Snímek Pamětnice režiséra Vlady Štancela je určen všem věkovým kategoriím, především však středním generacím a seniorům.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Liam Neeson si zahraje zabijáka trpícího ztrátou paměti

Liam Neeson si zahraje zabijáka trpícího ztrátou paměti

16. 4. 2021 | Novinky | Adam Homola

Liam Neeson se akčních thrillerů nevzdává, ostatně proč taky. Je to žánr, ve kterém se na stará kolena našel.
Vesmír, magnety a vzkříšení Hana, taková je nová ukázka na Rychle a zběsile 9

Vesmír, magnety a vzkříšení Hana, taková je nová ukázka na Rychle a zběsile 9

15. 4. 2021 | Trailery | Adam Homola

Další díl Rychle a zběsile měl být sice dávno za námi, ale z loňské premiéry kvůli covidu sešlo a filmu se tak dočkáme letos.
Armáda mrtvých: Bautistovi stojí v cestě ke 200 milionům dolarů horda zombíků

Armáda mrtvých: Bautistovi stojí v cestě ke 200 milionům dolarů horda zombíků

14. 4. 2021 | Trailery | Adam Homola

Las Vegas je plné peněz i zombíků a Dave Bautista se s tím pokusí něco udělat.
Jednu ze záporných postav si v novém Shazam zahraje Lucy Liu

Jednu ze záporných postav si v novém Shazam zahraje Lucy Liu

13. 4. 2021 | Novinky | Adam Homola

Do připravovaného pokračování komiksárny Shazam! se přidává Lucy Liu.