OZVĚNY 40. MFF KARLOVY VARY

10. 7. 2005 - 11:30 | Téma | red

OZVĚNY 40. MFF KARLOVY VARY zdroj: tisková zpráva

V sobotu 9. 7. začínají v pražských kinech Aero a Světozor OZVĚNY 40. MFF KARLOVY VARY. V den, kdy končí mezinárodní filmový festival v Karlových Varech, začíná v Praze opravdu pestrá přehlídka toho, co tento rok varský festival divákům nabídl

V sobotu 9. 7. začínají v pražských kinech Aero a Světozor OZVĚNY 40. MFF KARLOVY VARY. V den, kdy končí mezinárodní filmový festival v Karlových Varech, začíná v Praze opravdu pestrá přehlídka toho, co tento rok varský festival divákům nabídl.

Celá pětina filmů filmového festivalu v Karlových Varech se hned po skončení přemístí do Prahy, aby zde od 9. DO 22. ČERVENCE doznívala v rámci OZVĚN, které se už šestým rokem konají v kině Aero a od loňska také v kině Světozor. Letošní ročník ozvěn nabídne během 14 dnů rekordních 49 snímků a na Prahu se tak ve filmově-okurkovém červenci řítí událost ojedinělých rozměrů.

Karlovarský festival přináší českým divákům to nejvýraznější ze světové kinematografie, co vzniklo za poslední rok. Většina z filmů bude u nás uvedena poprvé a většina z nich poté navždy odputuje domů. Ozvěny v kinech Aero a Světozor jsou jedinečnou šancí vidět výjimečné festivalové snímky v Praze, zároveň dávají druhou šanci těm, kteří nedokázali ve festivalových frontách vybojovat svůj vysněný lístek.

Pražské ozvěny Karlových Varů nahlédnou do všech sekcí festivalu – představí sedm filmů hlavní soutěže - Číňan (Kinamand,Chinaman), Ladění (Tuning), Nepohřbený muž (A temetetlen halott, The Unburied Man), V cizí kůži (Fremde Haut,Unveiled), Můj miláček ráže 6,65 (Dear Wendy), Večeře u Noriko (Noriko no Shokutaku, Noriko´s Dinner Table) a česko-slovenský Sluneční stát, i dva filmy soutěžní sekce Na východ od západu Saratan a Trosky (Ruševine, The Ruins).

3-Iron Nejvíce filmů poskytne oblíbená sekce Horizonty, která pravidelně sbírá oceněné kandidáty z posledních světových filmových festivalů (patří sem např. Manderlay, druhá část plánované „americké“ trilogie dánského režiséra Larse von Triera, nebo působivá meditace nad zvláštní povahou zla 3-Iron věhlasného Kima Ki-duka), zahrnuje ale také filmy, jež si v Karlových Varech odbudou předpremiéru, aby po prázdninách vstoupily do české distribuce (např. Sin City - město hříchu).

Fórum nezávislých se otevře filmem Distrikt - maďarská verze South Parku, či Doo Wop, o němž se proslýchá, že je to nejlepší film z Paříže od Godardova U konce s dechem.

Čeká nás i echo karlovarských retrospektiv, z nichž budou detailně probrány dvě: Pocta Samu Peckinpahovi - z jeho westernových elegií budou uvedeny tři (Divoká banda – rež. verze -1969, Pat Garrett a Billy Kid -1973, Přineste mi hlavu Alfreda Garcii -1974) a retrospektiva 2. světová války: 60 let poté, která dává možnost zhlédnout starší filmové reflexe války (Pád Berlína -1945, Most -1959, Ivanovo dětství –1962, Jdi a dívej se -1985).

Dosud největší ozvěny karlovarského festivalu vyrůstají na šestiletých zkušenostech kina Aero a nemohly by se uskutečnit bez prostorů kina Světozor, ale hlavně podpory samotného festivalu v Karlových Varech.

„Většina projekcí v kině Aero bude simultánně tlumočena do sluchátek, zatímco ve Velkém sále kina Světozor budou instalovány elektronické podtitulky. V Malém sále kina Světozor budou filmy promítány v originálním znění bez překladu, pokud nebude uvedeno jinak,“ vysvětluje technické pozadí Petr Jirásek.

Program Ozvěn 40. MFF Karlovy Vary v Aeru

Lístky na jednotlivá představení je možno již nyní rezervovat on-line na www.kinoaero.cz a www.kinosvetozor.cz. Předprodej vstupenek na Ozvěny 40.MFFKV funguje v kině Aero denně od 17.00 do 21.00 a v kině Světozor denně od 10.30 do 21.00. V kině Světozor je možné kupovat lístky do obou kin.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Vin Diesel versus roboti: akční hrdina se pustí do zfilmování jedné hračky

Vin Diesel versus roboti: akční hrdina se pustí do zfilmování jedné hračky

20. 4. 2021 | Novinky | Adam Homola

Vin Diesel si zahraje a rovnou bude i produkovat hranou verzi stolní hry Rock 'Em Sock 'Em Robots.
Seznamte se s novým hrdinou Marvelu, kung-fu mistrem Shang-Chi

Seznamte se s novým hrdinou Marvelu, kung-fu mistrem Shang-Chi

19. 4. 2021 | Trailery | Adam Homola

Koronavirus posunul plány všech velkých filmových studií, Marvel nevyjímaje. Velký odklad se týká i Shang-Chi, který dorazí v září a teď se představuje prvním teaserem.
Madds Mikkelsen si zahraje v Indiana Jones 5

Madds Mikkelsen si zahraje v Indiana Jones 5

19. 4. 2021 | Novinky | Adam Homola

Casting nového Indyho pokračuje a po oblíbené a nesmírně talentované Phoebe Waller-Bridge se k filmu přidává další skvělé jméno.
Liam Neeson si zahraje zabijáka trpícího ztrátou paměti

Liam Neeson si zahraje zabijáka trpícího ztrátou paměti

16. 4. 2021 | Novinky | Adam Homola

Liam Neeson se akčních thrillerů nevzdává, ostatně proč taky. Je to žánr, ve kterém se na stará kolena našel.