Ostrov (The Island)

20. 3. 2005 - 16:53 | Téma | red

Ostrov (The Island) zdroj: tisková zpráva

Ewan McGregor a Scarlett Johansson na útěku z komplexu na výrobu lidských klonů. V dalších rolích Sean Bean a Steve Buscemi. Sci-Fi velkofilm Michaela Baye. +Fotogalerie. Předposlední víkend bude letos v červenci pořádně vedro. Zatápět bude sám Michael Bay ( Pearl Harbor, Armaggedon)

Předposlední víkend bude letos v červenci pořádně vedro. Zatápět bude sám Michael Bay (Pearl Harbor, Armaggedon). Tentokrát poprvé bez producenta Jerryho Bruckheimera, zato se Scarlett Johansonnovou a Ewanem McGregorem.

Po avantgardních snímcích z loňského roku Immortel, Casshern a Innocence se s fenoménem klonování letos konečně popasují i studia hollywodská (Dreamworks a Warner Bros.). Pustila se do toho s plnou parádou a rozpočtem přesahujícím 100 miliónů dolarů.
Ostrov se odehrává v blízké budoucnosti, dle kulis je to vážně nadosah. Hrdinou je Lincoln Six-Echo (Ewan McGregor). Stejně jako všichni, kdo žijí v přísně kontrolovaném podzemním obytném komplexu, i Lincoln doufá, že se jednou dostane na exotický „Ostrov“. Na Ostrov neobyvatelném povrchu planety má jít o jediné čisté místo, ráj z cestovky. Na Ostrov se lze dostat pouze výhrou v loterii, ta se však netýká obslužného personálu komplexu.
Lincoln nicméně brzy zjistí, že svět, ve kterém žije je iluze. On i všichni ostatní obyvatelé komplexu jsou totiž lidskými klony a jsou pěstováni „na součástky“.
Lincoln nelení, popadne šaramantní sousedku Jordan Two-Delta (Scarlett Johansson) a utíká.
A protože jsme dostali pozvánku od Michaela Baye, nebude ten útěk žádná indiánka. I když režisér prohlašuje, že Ostrov bude pomalejší, než jeho předchozí kusy, jsou to ohně explozí, kdo útěk hrdinů rámují. Lesklé kůže helikoptér se míhají vzduchem, domy podléhají detonacím a tradičně nejméně vydrží policejní karoserie.
Velkou atrakcí by měla být honička na „vosách“, dvoumístných motorkových vznášedlech.

Ostrov Jak vidno, příběh jede v těsném vlaku utopických sci-fi. Vzpomeňme jen nejbližší sousedy, nejevidentnější inspirace: Lucasův legendární filmový debut THX 1138, Fivesonův trash The Clonus Horror, či román Johna Darntona The Experiment

9 let po památném vynoření se ze záchodové mísy se v Ostrově Ewan McGregor vynořuje opět, ovšem tentokrát pod velkolepou kamerou Maura Fioreho a jen ve svých nočních můrách.
Po roce 2004 bez jediného dokončeného kousku patří letos McGregor k nejexponovanějším titulkům filmových plakátů. V současné době je ke slyšení v hlavních rolích dvou 3D animovaných snímků: v hitu Roboti (Robots) a ve Valiantovi. Na květen se chystají finální Hvězdné války: Epizoda III – Pomsta Sithů (Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith), kde McGregor hraje Obi-Wana Kenobiho. Nové drama Marca Forstera s názvem Stay, v němž uvidíme i Naomi Wattsovou už je dokončeno a ještě letos by měla mít premiéru i dobovka Flora Plum Jodie Fosterové.

Ostrov Pro Scarlett Johanssonovou znamená Ostrov křest velkofilmem. Playerka zatím střídala dobré (Love Song for Bobby Long) až vynikající (Ztraceno v překladu (Lost in Translation)) dramatické výkony s rolemi v mainstreamových komediích (V dobré společnosti (In Good Company)). Figura Jordan však pro jednu z nejhezčích amerických hereček současnosti znamená zásadní průlom na komerční scénu. Napřesrok se Johansson navíc objeví i v Mission: Impossible III.
Šéfa bezpečnostního týmu, který má Lincolna zpacifikovat, dává Djimon Hounsou (naposledy Constantine) a Sean Bean (Lovci pokladů (National Treasure)) hraje zaměstnance komplexu Merricka.
Ikona nezávislého filmu Steve Buscemi, tentokrát neobvykle vlasatý, vystupuje jako McCord, další z pracovníků instituce. McCord je ale zároveň Lincolnovým přítelem.

Ostrov Scénář napsala dvojice Alex Kurtzman a Roberto Orci, autoři několika dílů série Alias, a také scénáře pro zmiňovanou M:I-3. Jemně futuristické kostýmy navrhla Deborah Lynn Scott (Minority Report), efekty se vaří v ILM a dohlíží na ně Eric Brevig (Den poté (The Day After Tomorrow), Pearl Harbor).

Ambice Ostrova jako letního trháku jsou jasné. Režisérova slova o zpomalování však napovídají, že Bay má zájem vystoupit z krabičky popcornového režiséra.

Premiéra v USA: 22.07.2005.
Česká premiéra: 01.09.2005.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

V zajetí démonů 3 se inspiruje skutečným případem vymítání ďábla

V zajetí démonů 3 se inspiruje skutečným případem vymítání ďábla

23. 4. 2021 | Trailery | Adam Homola

První trailer na V zajetí démonů 3 je tady a vrací se v něm všichni staří známí.
Mortal Kombat možná dostane hned několik pokračování

Mortal Kombat možná dostane hned několik pokračování

22. 4. 2021 | Novinky | Adam Homola

Studio Warner Bros má s Mortal Kombatem velké plány a pokud se něco nepokazí, u prvního dílu jen tak neskončí.
Vin Diesel versus roboti: akční hrdina se pustí do zfilmování jedné hračky

Vin Diesel versus roboti: akční hrdina se pustí do zfilmování jedné hračky

20. 4. 2021 | Novinky | Adam Homola

Vin Diesel si zahraje a rovnou bude i produkovat hranou verzi stolní hry Rock 'Em Sock 'Em Robots.
Seznamte se s novým hrdinou Marvelu, kung-fu mistrem Shang-Chi

Seznamte se s novým hrdinou Marvelu, kung-fu mistrem Shang-Chi

19. 4. 2021 | Trailery | Adam Homola

Koronavirus posunul plány všech velkých filmových studií, Marvel nevyjímaje. Velký odklad se týká i Shang-Chi, který dorazí v září a teď se představuje prvním teaserem.