Oscar 2006: výprava a dekorace

29. 8. 2008 - 16:37 | Téma | red

Oscar 2006:  výprava a dekorace zdroj: tisková zpráva

Nejlepší výprava a dekorace: Eugenio Caballero, Pilar Revueltová ( Pan’s Labyrinth) Nominace: John Myhre útočí muzikálem na Dreamgirls na druhého Oscara v řadě a svého celkově třetího

Nejlepší výprava a dekorace: Eugenio Caballero, Pilar Revueltová (Pan’s Labyrinth)

Dreamgirls

The Good Shepherd Pan’s Labyrinth Piráti z Karibiku: Truhla mrtvého muže Dokonalý trik

Nominace: John Myhre útočí muzikálem na Dreamgirls na druhého Oscara v řadě a svého celkově třetího. Předchozí ocenění posbíral zásluhou muzikálu Chicago a historické romance Gejša. Bilance Nancy Haighové není o mnoho skromnější, svou jedinou zlatou sošku má za gangsterku Bugsy, Oscara atakovala také Bartonem Finkem, Forrestem Gumpem či Road to Perdition. • K jediné nominaci pro historické drama režírujícího Roberta De Nira dopomohlo trio výtvarnic. Jeannine Oppewallová je přímo specialistkou na 40. až 60. léta, předchozí nominace má za L.A. Přísně tajné, Pleasantville: Městečko zázraků a Seabiscuit. Gretchen Rauová loni spolu s Johnem Myhrem obdržela Oscara za Gejšu. Leslie E. Rollinsová je mezi nominovanými nováčkem, podílela se třeba na Čisté duši anebo na Skryté identitě. • Zkušenosti nepatří zrovna mezi devizy výtvarníků hororu Pan’s Labyrinth Eugenia Caballera a Pilar Revueltové. On začínal coby asistent na Luhrmannově Romeovi a Julii a má na kontě zhruba desítku nikterak slavných projektů, z její tvorby zatím známe pouze návrhy dekorací pro Amoldóvarovu Špatnou výchovu. • Tu obskurnější část dekorací Pirátů z Karibiku: Truhly mrtvého muže obstaral Rick Heinrichs, jak napovídají jeho dvě předchozí nominace (Ospalá díra, Řada nešťastných příhod). Cheryl A. Carasiková má za sebou o fous usedlejší tvorbu (nominována byla za Ptačí klec, Muže v černém, Malou princeznu a Řadu nešťastných příhod). • Výtvarníci Nathan Crowley a Julie Ochipintiová největších úspěchů dosáhli pod režisérem Christopherem Nolanem. Podíleli se na Batman začíná, Crowley také na Insomnii. Své první nominace dosáhli letos za kouzelnický thriller Dokonalý trik.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Rudolfinum se otřese pod vesmírnými loděmi i dinosaury

Rudolfinum se otřese pod vesmírnými loděmi i dinosaury

24. 5. 2022 | Komerční sdělení / PR | Inzerce

Spock, dinosauři, Neo, Darth Vader a E. T. v Rudolfinu - to bude koncert Filmové filharmonie, na kterém zazní hudba ze sci-fi filmů jako Star Trek, Matrix, Jurský park, E. T. Mimozemšťan, Star Wars a mnoha dalších. Orchestr tak 4. června uzavře sezonu jedním z nejpopulárnějších koncertních témat, která má ve svém repertoáru.
Trailer na Thor: Láska jako hrom tahá esa z rukávu: Christian Bale, Russell Crowe a další

Trailer na Thor: Láska jako hrom tahá esa z rukávu: Christian Bale, Russell Crowe a další

24. 5. 2022 | Trailery | Adam Homola

Zároveň tu ale nechybí ani osudovost, důraz na vztahy, nebo Natalie Portman jako ženský Thor.
Z teaseru na novou Mission: Impossible se vám bude tajit dech

Z teaseru na novou Mission: Impossible se vám bude tajit dech

23. 5. 2022 | Trailery | Adam Homola

Tak tohle je paráda. Cruisovi je skoro šedesát, ale to, co předvádí v nové Mission Impossible, se jen tak nevidí.
Momoa chystá zbrusu novou akční komedii pro celou rodinu

Momoa chystá zbrusu novou akční komedii pro celou rodinu

23. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Jason Momoa se nefláká a skáče z jednoho projektu do druhého. Vedle nového Aquamana totiž chystá i novou rodinnou akční komedii.