Občanský průkaz vede návštěvnost českých kin

3. 11. 2010 10:20 - Téma | Autor: red

Občanský průkaz vede návštěvnost českých kin Zdroj: Archiv

Občanský průkaz režiséra a producenta Ondřeje Trojana skončil opět v čele víkendové návštěvnosti českých kin. Shlédlo jej dalších 50.572 diváků. Podle Unie Filmových Distributorů film vidělo již 104 tisíc návštěvníků.

Také na dalších dvou místech tabulky návštěvnosti se od minulého víkendu nic nezměnilo. Druhá je americká animovaná pohádka pro děti i dospělé nazvaná Já, padouch a hned za ní komedie Tomáše Bařiny Román pro muže. Celkem přilákala do kin čtyři sta tisíc diváků.

Z domácí filmové tvorby je Habermannův mlýn režiséra Juraje Herze osmý a Jáklův Kajínek čtrnáctý. V českých kinech ho už vidělo přes sedm set tisíc lidí, kteří v pokladnách nechali více než 85 milionů korun.

Občanský průkaz

Žebříček je sestavován z údajů, které kanceláři Unie filmových distributorů poskytují provozovatelé 160 největších kin v ČR. Celoroční výsledky této skupiny tvoří zhruba 85 procent celkové bilance všech českých kin. Pro pořadí jsou rozhodující tržby, ne počet diváků.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Česká republika – země stvořená pro válečné filmy

Česká republika – země stvořená pro válečné filmy

28. 1. 2020 | Téma | Matěj Svoboda

Válečné komediální drama Králíček Jojo se hodně povedlo, a dokonce bude bojovat o Oscary. A jak asi víte, příběh malého německého kluka, který se spolu s imaginárním Adolfem Hitlerem snaží nějak zvládnout nástrahy dětství, druhou světovou válku i střet s realitou, se točil v České republice. Filmaři se podívali nejen do Prahy, ale třeba i do Žatce a do Úštěku. A nejde zdaleka o první válečný film, který se v Česku točil. Jaké byly ty další?
Sony už poněkolikáté odkládá Uncharted a pořád nemá režiséra

Sony už poněkolikáté odkládá Uncharted a pořád nemá režiséra

27. 1. 2020 | Novinky | Adam Homola

Sony pořád žije v domnění, že by se Uncharted mohlo začít natáčet v dohledné době a že se té premiéry třeba i jednou dožijeme.
Disney začíná připravovat Captain Marvel 2, premiéru by chtěl stihnout do dvou let

Disney začíná připravovat Captain Marvel 2, premiéru by chtěl stihnout do dvou let

24. 1. 2020 | Novinky | Adam Homola

Captain Marvel loni nikomu zrak nevytřel, díru do světa neudělal a stejně utržil víc jak miliardu dolarů jen z kin. První ženský film od Marvelu dostane již brzy pokračování a horší to snad nebude.
Recenze: Králíček Jojo – dětství mezi nacisty

Recenze: Králíček Jojo – dětství mezi nacisty

23. 1. 2020 | Recenze | Matěj Svoboda

Režisér Taika Waititi si už stihl vydobýt ve filmovém světě zajímavé postavení. Originální a vizuálně hodně nápaditý režisér si nejdřív točil na Novém Zélandu svoje malé, trošku divné, ale hodně zábavné filmy, pak ovšem dostal nabídku na třetího Thora.