O čem je film Admirál

21. 7. 2009 - 15:59 | Téma | red

O čem je film Admirál zdroj: tisková zpráva

Životopisné melodrama o Alexandru Vasiljeviči Kolčakovi (hraje jej Kostantin Chabenskij) sleduje životní osudy národního hrdiny i milovaného manžela a otce, který má jenom jednu okolím tiše tolerovanou slabost – zálibu v krásných ženách

Životopisné melodrama o Alexandru Vasiljeviči Kolčakovi (hraje jej Kostantin Chabenskij) sleduje životní osudy národního hrdiny i milovaného manžela a otce, který má jenom jednu okolím tiše tolerovanou slabost – zálibu v krásných ženách. Když potká ženu svého nejlepšího přítele Annu Timirevu (Jelizaveta Bojarskaja), okamžitě se do ní zamiluje. Na historickém pozadí první světové války se Alexandr a Anna snaží překonat nepřízeň osudu. Snímek otevírá ne příliš oslavovanou kapitolu ruských dějin – boj proti bolševikům. Výprava filmu, kostýmy, masky a účesy i dobové lodě či auta vytvářejí emotivní obraz doby před téměř sty lety.

Události ve filmu Admirál popisované se váží také k událostem provázejícím vznik Československa. Když totiž Kolčak prchal před rudou armádou na Sibiř, jeho vlak se zlatým carským pokladem střežili českoslovenští legionáři. Ti údajně podvedli autoritářského admirála a zlato v hodnotě půl miliardy skončilo v tehdejší Legiobance.

Admirál patří mezi nejdražší a největší ruské filmové projekty všech dob. V komparsu si zahráli desetitisíce příslušníků armády. To umožnilo vznik velkolepých bitevních scén. Film natočil produkční tým, který se podílel na vzniku dalších východních blockbusterů Noční hlídky a Denní hlídky.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Prequel Šíleného Maxe se odkládá, Furiosy se dočkáme až v roce 2024

Prequel Šíleného Maxe se odkládá, Furiosy se dočkáme až v roce 2024

16. 9. 2021 | Novinky | Adam Homola

Mad Max: Zběsilá cesta patří k tomu nejlepšímu, co na poli akčních filmů vzniklo, a to nejen za posledních deset let.
Padla poslední klapka disneyovského Predátora

Padla poslední klapka disneyovského Predátora

15. 9. 2021 | Novinky | Adam Homola

Ani jsme se nenadáli a další Predátor je hotový, respektive míří z placu do postprodukce.
Bondovka Není čas zemřít představuje nové agentky

Bondovka Není čas zemřít představuje nové agentky

14. 9. 2021 | Trailery | Adam Homola

James Bond na to nebude v novém filmu sám, to už víme nějakou dobu. A teď se můžete na nové agentky podívat hezky zblízka.
Tom Cruise si může oddechnout. Konečně dotočil další Mission Impossible

Tom Cruise si může oddechnout. Konečně dotočil další Mission Impossible

13. 9. 2021 | Novinky | Adam Homola

Sedmá Mission Impossible je hotová, ale osmička Cruise ještě pořád čeká.