O čem je film Admirál

21. 7. 2009 - 15:59 | Téma | red

O čem je film Admirál zdroj: tisková zpráva

Životopisné melodrama o Alexandru Vasiljeviči Kolčakovi (hraje jej Kostantin Chabenskij) sleduje životní osudy národního hrdiny i milovaného manžela a otce, který má jenom jednu okolím tiše tolerovanou slabost – zálibu v krásných ženách

Životopisné melodrama o Alexandru Vasiljeviči Kolčakovi (hraje jej Kostantin Chabenskij) sleduje životní osudy národního hrdiny i milovaného manžela a otce, který má jenom jednu okolím tiše tolerovanou slabost – zálibu v krásných ženách. Když potká ženu svého nejlepšího přítele Annu Timirevu (Jelizaveta Bojarskaja), okamžitě se do ní zamiluje. Na historickém pozadí první světové války se Alexandr a Anna snaží překonat nepřízeň osudu. Snímek otevírá ne příliš oslavovanou kapitolu ruských dějin – boj proti bolševikům. Výprava filmu, kostýmy, masky a účesy i dobové lodě či auta vytvářejí emotivní obraz doby před téměř sty lety.

Události ve filmu Admirál popisované se váží také k událostem provázejícím vznik Československa. Když totiž Kolčak prchal před rudou armádou na Sibiř, jeho vlak se zlatým carským pokladem střežili českoslovenští legionáři. Ti údajně podvedli autoritářského admirála a zlato v hodnotě půl miliardy skončilo v tehdejší Legiobance.

Admirál patří mezi nejdražší a největší ruské filmové projekty všech dob. V komparsu si zahráli desetitisíce příslušníků armády. To umožnilo vznik velkolepých bitevních scén. Film natočil produkční tým, který se podílel na vzniku dalších východních blockbusterů Noční hlídky a Denní hlídky.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Seznamte se s novým hrdinou Marvelu, kung-fu mistrem Shang-Chi

Seznamte se s novým hrdinou Marvelu, kung-fu mistrem Shang-Chi

19. 4. 2021 | Trailery | Adam Homola

Koronavirus posunul plány všech velkých filmových studií, Marvel nevyjímaje. Velký odklad se týká i Shang-Chi, který dorazí v září a teď se představuje prvním teaserem.
Madds Mikkelsen si zahraje v Indiana Jones 5

Madds Mikkelsen si zahraje v Indiana Jones 5

19. 4. 2021 | Novinky | Adam Homola

Casting nového Indyho pokračuje a po oblíbené a nesmírně talentované Phoebe Waller-Bridge se k filmu přidává další skvělé jméno.
Liam Neeson si zahraje zabijáka trpícího ztrátou paměti

Liam Neeson si zahraje zabijáka trpícího ztrátou paměti

16. 4. 2021 | Novinky | Adam Homola

Liam Neeson se akčních thrillerů nevzdává, ostatně proč taky. Je to žánr, ve kterém se na stará kolena našel.
Vesmír, magnety a vzkříšení Hana, taková je nová ukázka na Rychle a zběsile 9

Vesmír, magnety a vzkříšení Hana, taková je nová ukázka na Rychle a zběsile 9

15. 4. 2021 | Trailery | Adam Homola

Další díl Rychle a zběsile měl být sice dávno za námi, ale z loňské premiéry kvůli covidu sešlo a filmu se tak dočkáme letos.