O čem je film Admirál

21. 7. 2009 - 15:59 | Téma | red

O čem je film Admirál zdroj: tisková zpráva

Životopisné melodrama o Alexandru Vasiljeviči Kolčakovi (hraje jej Kostantin Chabenskij) sleduje životní osudy národního hrdiny i milovaného manžela a otce, který má jenom jednu okolím tiše tolerovanou slabost – zálibu v krásných ženách

Životopisné melodrama o Alexandru Vasiljeviči Kolčakovi (hraje jej Kostantin Chabenskij) sleduje životní osudy národního hrdiny i milovaného manžela a otce, který má jenom jednu okolím tiše tolerovanou slabost – zálibu v krásných ženách. Když potká ženu svého nejlepšího přítele Annu Timirevu (Jelizaveta Bojarskaja), okamžitě se do ní zamiluje. Na historickém pozadí první světové války se Alexandr a Anna snaží překonat nepřízeň osudu. Snímek otevírá ne příliš oslavovanou kapitolu ruských dějin – boj proti bolševikům. Výprava filmu, kostýmy, masky a účesy i dobové lodě či auta vytvářejí emotivní obraz doby před téměř sty lety.

Události ve filmu Admirál popisované se váží také k událostem provázejícím vznik Československa. Když totiž Kolčak prchal před rudou armádou na Sibiř, jeho vlak se zlatým carským pokladem střežili českoslovenští legionáři. Ti údajně podvedli autoritářského admirála a zlato v hodnotě půl miliardy skončilo v tehdejší Legiobance.

Admirál patří mezi nejdražší a největší ruské filmové projekty všech dob. V komparsu si zahráli desetitisíce příslušníků armády. To umožnilo vznik velkolepých bitevních scén. Film natočil produkční tým, který se podílel na vzniku dalších východních blockbusterů Noční hlídky a Denní hlídky.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Rudolfinum se otřese pod vesmírnými loděmi i dinosaury

Rudolfinum se otřese pod vesmírnými loděmi i dinosaury

24. 5. 2022 | Komerční sdělení / PR | Inzerce

Spock, dinosauři, Neo, Darth Vader a E. T. v Rudolfinu - to bude koncert Filmové filharmonie, na kterém zazní hudba ze sci-fi filmů jako Star Trek, Matrix, Jurský park, E. T. Mimozemšťan, Star Wars a mnoha dalších. Orchestr tak 4. června uzavře sezonu jedním z nejpopulárnějších koncertních témat, která má ve svém repertoáru.
Trailer na Thor: Láska jako hrom tahá esa z rukávu: Christian Bale, Russell Crowe a další

Trailer na Thor: Láska jako hrom tahá esa z rukávu: Christian Bale, Russell Crowe a další

24. 5. 2022 | Trailery | Adam Homola

Zároveň tu ale nechybí ani osudovost, důraz na vztahy, nebo Natalie Portman jako ženský Thor.
Z teaseru na novou Mission: Impossible se vám bude tajit dech

Z teaseru na novou Mission: Impossible se vám bude tajit dech

23. 5. 2022 | Trailery | Adam Homola

Tak tohle je paráda. Cruisovi je skoro šedesát, ale to, co předvádí v nové Mission Impossible, se jen tak nevidí.
Momoa chystá zbrusu novou akční komedii pro celou rodinu

Momoa chystá zbrusu novou akční komedii pro celou rodinu

23. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Jason Momoa se nefláká a skáče z jednoho projektu do druhého. Vedle nového Aquamana totiž chystá i novou rodinnou akční komedii.