Nový Star Trek natočí režisér seriálu WandaVision

14. 7. 2021 - 11:15 | Novinky | Adam Homola

Nový Star Trek natočí režisér seriálu WandaVision zdroj: Foto: Cinemart

Další celovečerní Star Trek s aktuálním obsazením nakonec skutečně vznikne.

Bude ho mít na starosti režisér úspěšného seriálu Marvelu WandaVision Matt Shakman. Jestli se vrátí úplně všichni zatím není jisté, nicméně takové jsou podle Deadline plány a počítá se minimálně s hlavním tahounem Chrisem Pinem.

Nový Star Trek se pořád ne a ne odlepit od podlahy a bude to snad Shakman, který film nakonec dostane do kin. Na snímku se totiž “pracuje” už několik let, jenže příliš dlouho se řešily různé přístupy, různé verze, různí režiséři a tvůrcům ani hercům se do dalšího pokračování po tragické smrti mladého Antona Yelchina moc nechtělo. Právě Yelchin ve všech třech nových filmech ztvárnil oblíbeného Pavla Chekova.

Aktuální Star Trek má za sebou tři celovečerní filmy: první z roku 2009 s prostým názvem Star Trek. Ten natočil J.J. Abrams a šlo o povedený kousek a fajnovou moderní verzi populárního univerza. Film v kinech utržil 385 milionů dolarů.

zdroj: A-Company

Následovala dvojka s názvem Star Trek: Do temnoty z roku 2013. Tu měl na svědomí taktéž J.J. Abrams a v kinech utržila 467 milionů dolarů, ovšem při vyšším rozpočtu.

Zatím posledním dílem byla trojka z roku 2016 s názvem Star Trek: Do neznáma. Ten natočil Justin Lin a v kinech utržila jen 343 milionů dolarů, navíc při podobném rozpočtu jako Do temnoty.

zdroj: A-Company

Star Trek se tak pořád nedokáže ani částečně přiblížit opravdu mainstreamovému publiku, které by na něj chodilo alespoň z části tak, jak se chodí i na ty špatné Star Wars. Uvidíme co s tím udělá Shakman a jak to celé dopadne tentokrát, každopádně aktuální obsazení je natolik silné, že je dobře, že případné (a časem nevyhnutelné) snahy o zase další restart celého univerza přijdou až později.

zdroj: A-Company

Zdroje: Deadline

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Recenze: Thriller Někdo klepe nad dveře od M. Night Shyamalana

Recenze: Thriller Někdo klepe nad dveře od M. Night Shyamalana

1. 2. 2023 | Recenze | Matěj Svoboda

Apokalypsa se blíží a zabránit ji lze jediným způsobem. Zabili byste někoho, koho milujete, abyste zachránili lidstvo? 
Řítí se na nás další Stephen King, tentokrát jako Kostlivec pod postelí

Řítí se na nás další Stephen King, tentokrát jako Kostlivec pod postelí

31. 1. 2023 | Trailery | Adam Homola

Připravte se na Kostlivce! Tedy adaptaci dalšího z příběhů spisovatele Stephena Kinga, kterého jistě netřeba dlouze představovat.
Amazon připravuje seriál podle Tomb Raidera

Amazon připravuje seriál podle Tomb Raidera

30. 1. 2023 | Novinky | Adam Homola

Amazon to se seriály myslí očividně vážně, protože po velice nákladných Prstenech moci chystá další velkou věc: Tomb Raidera.
Shazam! Hněv bohů z průměrné šedi DC nejspíš nevykročí

Shazam! Hněv bohů z průměrné šedi DC nejspíš nevykročí

27. 1. 2023 | Trailery | Adam Homola

DC pořád kope druhou ligu a pokud budou i nadále vznikat filmy jako Shazam!, kopat ji bude i nadále.