Nové Jumaji pošle do džungle čtveřici hrdinů přes starou videohru

29. 3. 2017 16:56 - Novinky | Autor: Adam Homola

Nové Jumaji pošle do džungle čtveřici hrdinů přes starou videohru Zdroj: Archiv

Jumanji se po více jak dvaceti letech vrací. Robin Williams nás před nějakou dobou opustil, ale jeho nástupce uvidíme v kinech už letos v prosinci. Nové Jumaji: Welcome to the Jungle nebude restartem či remakem, ale pokračováním, které má původnímu filmu skládat čest. To ale na druhou stranu neznamená, že by se měli filmaři držet stejného mustru.

Trailer tu zatím ještě nemáme, ale podle prvních informací to prý vypadá na velkou zábavu a akční jízdu zároveň. První záběry z filmu se objevily nedávno na akci CinemaCon pro uzavřené publikum z branže a podle webu The Hollywood Reporter to vypadalo jako něco, co masy diváků opravdu potěší.

Návštěvníci CinemaConu viděli zhruba pět minut z filmu, který bude začínat na střední škole. Čtyři studenti musí zůstat po škole a učitel je za trest pošle vyklidit tamní sklep. Tam objeví starou herní konzoli s hrou Jumanji. Samozřejmě že úklid v tu chvíli hodí za hlavu a začnou hrát. Po výběru virtuálních postav je ale čeká výlet do džungle.

Tam už nastupují na scénu Dwayne Johnson, Karen Gillan, Jack Black a Kevin Hart. Postavy jsou poměrně velkými kontrasty jak v džungli, tak v reálu na škole. K herní konzoli si sednou zastydlí nerd, frajírek, divná holka a populární holka. Nerd bude „hrát“ za svalnatého Johnsona, zastydlá holka za sexy Karen Gillen, frajírek za ukecaného Kevina Harta a populární holka se převtělí do tlustého Jacka Blacka.

Na cestu z každé videoherní úrovně z džungle musí hrdinové nejprve přijít, k čemuž jim mají dopomoct unikátní schopnosti každého z nich. Každý umí něco jiného ale všichni si musí dávat pozor, protože jak to ve starých hrách pravidelně bývalo, každý má jen tři životy. A ne všem zůstanou tři životy až do konce filmu, protože například na Jacku Blackovi si prý v jedné scéně pochutná velký hroch.

Zapojení videoher je vlastně příjemnou evolucí a modernizací původního konceptu, kde se hrála deskovka. Hrou se taky vysvětlují tak rozdílné postavy – obrovský a svalnatý Dwayne Johnson, tlustý profesůrek Jack Black, sexy Karen Gillan a věčně ukecaný Kevin Hart. Podle různých zahraničních webů (například The Hollywood Reporter či Aint it Cool News) jde prý o velký film, ještě větší zábavu a potenciál na obrovský hit.

Možná slibně rozjetému Jumanji: Welcome to the Jungle by ale mohl na brzdu dost razantně šlápnout Luke Skywalker. Jumanji totiž půjde do kin 22. prosince. Na tom by nebylo nic divného a podobný rodinný film by mohl mít přes svátky a leden solidní výdrž, jenže 14. prosince půjde do kin Star Wars: The Last Jedi. A jak známo, proti Star Wars není moudré jít.

V prosinci a lednu budou všichni chodit na nové Star Wars a Jumanji, jakkoliv může být dobré a jakkoliv může být jeho marketingová kampaň průrazná, chtě nechtě utrpí. Z filmu se samozřejmě může stát trvalka, ale to bude Last Jedi taky a když investovalo studio nemálo peněz do výroby filmu, bude chtít nemálo peněz také zpátky.

Nejspíš ale ví víc než já, protože Jumanji mělo jít do kin původně v létě letošního roku, ale pak Rock na svém Instagramu oznámil odklad filmu na prosinec.

Zdroje: The Hollywood Reporter , Aint It Cool

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Česká republika – země stvořená pro válečné filmy

Česká republika – země stvořená pro válečné filmy

28. 1. 2020 | Téma | Matěj Svoboda

Válečné komediální drama Králíček Jojo se hodně povedlo, a dokonce bude bojovat o Oscary. A jak asi víte, příběh malého německého kluka, který se spolu s imaginárním Adolfem Hitlerem snaží nějak zvládnout nástrahy dětství, druhou světovou válku i střet s realitou, se točil v České republice. Filmaři se podívali nejen do Prahy, ale třeba i do Žatce a do Úštěku. A nejde zdaleka o první válečný film, který se v Česku točil. Jaké byly ty další?
Sony už poněkolikáté odkládá Uncharted a pořád nemá režiséra

Sony už poněkolikáté odkládá Uncharted a pořád nemá režiséra

27. 1. 2020 | Novinky | Adam Homola

Sony pořád žije v domnění, že by se Uncharted mohlo začít natáčet v dohledné době a že se té premiéry třeba i jednou dožijeme.
Disney začíná připravovat Captain Marvel 2, premiéru by chtěl stihnout do dvou let

Disney začíná připravovat Captain Marvel 2, premiéru by chtěl stihnout do dvou let

24. 1. 2020 | Novinky | Adam Homola

Captain Marvel loni nikomu zrak nevytřel, díru do světa neudělal a stejně utržil víc jak miliardu dolarů jen z kin. První ženský film od Marvelu dostane již brzy pokračování a horší to snad nebude.
Recenze: Králíček Jojo – dětství mezi nacisty

Recenze: Králíček Jojo – dětství mezi nacisty

23. 1. 2020 | Recenze | Matěj Svoboda

Režisér Taika Waititi si už stihl vydobýt ve filmovém světě zajímavé postavení. Originální a vizuálně hodně nápaditý režisér si nejdřív točil na Novém Zélandu svoje malé, trošku divné, ale hodně zábavné filmy, pak ovšem dostal nabídku na třetího Thora.