Nemrtví (Undead)

19. 8. 2004 - 12:58 | Téma | red

Nemrtví (Undead) zdroj: tisková zpráva

Horror & SF: Už jste viděli chodit nohy bez těla? Nízkorozpočtový horror bratrů Spierigových je australským příspěvkem do současného trendu trashových zombíckých žánrovek. + Fotogalerie. Poslední roky probíhají ve znamení zombií. Ať už je to čímkoliv, letošní úroda snímků, ve kterých figurují NEMRTVÍ, je rekordní: viděli jsme skvělý Úsvit mrtvých (Dawn of the Dead), chystá se Resident Evil 2: Apocalypse

Poslední roky probíhají ve znamení zombií. Ať už je to čímkoliv, letošní úroda snímků, ve kterých figurují NEMRTVÍ, je rekordní: viděli jsme skvělý Úsvit mrtvých (Dawn of the Dead), chystá se Resident Evil 2: Apocalypse. Marek Dobeš na jaře uvedl komediální Choking Hazard. Na festivalovém okruhu běží parodie Matthewa Leutwylera Dead & Breakfast. V Británii se chodí na komedii Shaun of the Dead Edgara Wrighta. A v Austrálii se loni odehrála premiéra Undead, který se letos dostává i do dalších zemí.

Undead Undead je velmi velmi nízkorozpočtový HD debut bratří Spierigů, kteří snímek napsali, režírovali, produkovali, stříhali, zvučili a na domácích počítačích vyráběli vizuální efekty.
Příběh krváku vychází z krátkometrážní trilogie Undead, kterou Spierigové natáčeli v 90.letech.
Zápletka je podobná, jako u většiny zombíckých filmů. Zemi postihne katastrofa – zde efektní déšť meteoritů. Rozšíří se nákaza zvící síly morové epidemie. Nemocní jsou uvězněni v mezipatře mezi smrtí a životem a začnou se živit lidským masem. Několik málo nenakažených jedinců se zatím snaží náporu nemrtvých odolat.
Hlavní hrdinkou Undead, které se odehrává ve venkovském Berkeley, je místní kráska Rene (Felicity Mason), která už dlouho chtěla městečko opustit. Rene najde útočiště u zarostlého kovboje Mariona. Ten má vizáž Mika Blueberryho a hraje ho Mungo McKay. Mezi Marionovy specialitky patří tři brokovnice podomácku svařené dohromady a neobyčejná mrštnost: zatímco skáče salto, dokáže zatnout ostruhy svých koní do zdi tak hluboko, že jej udrží ve vertikální pozici.

Undead Do chladných modrých barev tónovaná upoutávka Undead láká i na tak originální vychytávky, jako kráčející nohy s torzem páteře. Právě očividně trashový přesah dělá z Undead kino hodné pozornosti.
Mezi současnými foršpany je pak Undead pozoruhodný především neotřelým frázováním tempa. Klip se skládá ze samostatných epizod, jejichž obsah je jasně čitelný a příliš se nevyvíjí. Předěly obstarávají informační titulky a dlouhé pauzy dramatického ticha. Klasická upoutávková koláž se rozjede až po dvou minutách, a to sotva na 15 vteřin!
Absence rozvitějšího vyprávění, či paradoxu a délka 2:30 z upoutávky Undead nedělají favorita předprogramu kina, ale nezvyklou formou se do paměti zapíše.


Undead nezapře vliv George Romera, či Petera Jacksona, kteří žánr definovali. V ČR mimo kina. Na videu.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

V zajetí démonů 3 se inspiruje skutečným případem vymítání ďábla

V zajetí démonů 3 se inspiruje skutečným případem vymítání ďábla

23. 4. 2021 | Trailery | Adam Homola

První trailer na V zajetí démonů 3 je tady a vrací se v něm všichni staří známí.
Mortal Kombat možná dostane hned několik pokračování

Mortal Kombat možná dostane hned několik pokračování

22. 4. 2021 | Novinky | Adam Homola

Studio Warner Bros má s Mortal Kombatem velké plány a pokud se něco nepokazí, u prvního dílu jen tak neskončí.
Vin Diesel versus roboti: akční hrdina se pustí do zfilmování jedné hračky

Vin Diesel versus roboti: akční hrdina se pustí do zfilmování jedné hračky

20. 4. 2021 | Novinky | Adam Homola

Vin Diesel si zahraje a rovnou bude i produkovat hranou verzi stolní hry Rock 'Em Sock 'Em Robots.
Seznamte se s novým hrdinou Marvelu, kung-fu mistrem Shang-Chi

Seznamte se s novým hrdinou Marvelu, kung-fu mistrem Shang-Chi

19. 4. 2021 | Trailery | Adam Homola

Koronavirus posunul plány všech velkých filmových studií, Marvel nevyjímaje. Velký odklad se týká i Shang-Chi, který dorazí v září a teď se představuje prvním teaserem.