Nejen Matrix bez Aaliyah

7. 5. 2007 - 15:26 | Téma | red

Nejen Matrix bez Aaliyah Placeholder | zdroj: tisková zpráva

Dne 25. srpna 2001 zemřela při leteckém neštěsí na Bahamách na ostrově Abaco Aaliyah Dana Haughtonová. Zpěvačka a herečka, která právě začala naplňovat význam svého jména, jenž v arabštině znamená Velebená. Tragédie si vyžádala rovněž životy pilota a osmi členů jejího štábu, včetně manažera Kevina Wallace

aaliyah
Tragédie si vyžádala rovněž životy pilota a osmi členů jejího štábu, včetně manažera Kevina Wallace. Pár hodin před tím zpěvačka dokončila natáčení svého videoklipu Rock the Boat. Ačkoli původně plánovala odletět domů do Států až druhý den větším letadlem, její produkční tým najal dvoumotorovou Cessnu 402B. Po nejistém staru - kolem půl sedmé večer - se letadlo prudce převrátilo na křídlo a narazilo do země asi 70 metrů od ranveje. Po pádu okamžitě explodovalo. Vyšetřování ukázalo, že příčinou havárie bylo patrně silné přetížení stroje.

aaliyah
Ačkoli je za rozhodnutí stran počtu cestujících a množství zavazadel jednoznačně zodpovědný pilot, ne všichni letci jsou zvyklí jednat tvrdě s lidmi od showbyznysu. Málokdo dokáže říct celebritám nekompromisně: "Ne!". Svědkové tvrdí, že si pilot i personál stěžovali na množství a hmotnost zavazadel, ale Aaliyah, která pár dní před tím na lince do Miami už jedno zavazadlo ztratila, nechtěla prý žádné nechat na ostrově. Bez zajímavosti však není ani to, že pilot Luis Morales stál dvanáct dní před tím před soudem, kde byl obviněn z krádeže, prodeje kradené věci a držení drog. Za drogy by každý pilot okamžitě přišel o licenci. Letecká federace FAA tuto informaci od soudu však neobdržela, a tak Morales letěl. Osud...?

aaliyah
Aaliyah vydala své první, a hned platinové, album Age Ain‘t Nothing but a Number (1994) ve svých 15 letech. Říká se, že si tehdy vzala svého mentora a později producenta R. Kellyho. Pikantní je, že na oddacím listu je její věk uveden 18. V rozhovorech popírala, že by byla vdaná; Kelly odmítl záležitost komentovat.

V roce 1996 přišlo album One in the Million, jež získalo dvojitou platinu. Pak v roce 1998 zpívala při předávání Oskarů nominovanou píseň Journey to the Past a rovněž zabodovala písničkou Are You That Somebody z filmu Dr. Dolittle.

aaliyah
[Ve filmu Romeo musí zemřít]
O dva roky později přišla její zásadní filmová role v Romeo Must Die (Romeo Musí zamřít) s Jetem Li, a nabídky se začaly hrnout. Letos na jaře pracovala na postavě upírky ve filmové adaptaci literární předlohy Anne Riceové Queen of the Damned (pokračování Interview s upírem).

Nejočekávanější byla její role ve dvou pokračováních vědeckofantastického hitu bratrů Wachowských - Matrix. Zde měla hrát dívku jménem Zee. Dokonce se v Los Angeles zúčastnila předprodukce, nicméně vlastní natáčení už nestihla. Mluvčí Warner Bros. prohlásil, že studio dosud nerozhodlo, kdy - a zda vůbec - její postavu přeobsadí.

Fotogalerie Aaliyah

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Rudolfinum se otřese pod vesmírnými loděmi i dinosaury

Rudolfinum se otřese pod vesmírnými loděmi i dinosaury

24. 5. 2022 | Komerční sdělení / PR | Inzerce

Spock, dinosauři, Neo, Darth Vader a E. T. v Rudolfinu - to bude koncert Filmové filharmonie, na kterém zazní hudba ze sci-fi filmů jako Star Trek, Matrix, Jurský park, E. T. Mimozemšťan, Star Wars a mnoha dalších. Orchestr tak 4. června uzavře sezonu jedním z nejpopulárnějších koncertních témat, která má ve svém repertoáru.
Trailer na Thor: Láska jako hrom tahá esa z rukávu: Christian Bale, Russell Crowe a další

Trailer na Thor: Láska jako hrom tahá esa z rukávu: Christian Bale, Russell Crowe a další

24. 5. 2022 | Trailery | Adam Homola

Zároveň tu ale nechybí ani osudovost, důraz na vztahy, nebo Natalie Portman jako ženský Thor.
Z teaseru na novou Mission: Impossible se vám bude tajit dech

Z teaseru na novou Mission: Impossible se vám bude tajit dech

23. 5. 2022 | Trailery | Adam Homola

Tak tohle je paráda. Cruisovi je skoro šedesát, ale to, co předvádí v nové Mission Impossible, se jen tak nevidí.
Momoa chystá zbrusu novou akční komedii pro celou rodinu

Momoa chystá zbrusu novou akční komedii pro celou rodinu

23. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Jason Momoa se nefláká a skáče z jednoho projektu do druhého. Vedle nového Aquamana totiž chystá i novou rodinnou akční komedii.