Nejen Matrix bez Aaliyah

7. 5. 2007 - 15:26 | Téma | red

Nejen Matrix bez Aaliyah Placeholder | zdroj: tisková zpráva

Dne 25. srpna 2001 zemřela při leteckém neštěsí na Bahamách na ostrově Abaco Aaliyah Dana Haughtonová. Zpěvačka a herečka, která právě začala naplňovat význam svého jména, jenž v arabštině znamená Velebená. Tragédie si vyžádala rovněž životy pilota a osmi členů jejího štábu, včetně manažera Kevina Wallace

aaliyah
Tragédie si vyžádala rovněž životy pilota a osmi členů jejího štábu, včetně manažera Kevina Wallace. Pár hodin před tím zpěvačka dokončila natáčení svého videoklipu Rock the Boat. Ačkoli původně plánovala odletět domů do Států až druhý den větším letadlem, její produkční tým najal dvoumotorovou Cessnu 402B. Po nejistém staru - kolem půl sedmé večer - se letadlo prudce převrátilo na křídlo a narazilo do země asi 70 metrů od ranveje. Po pádu okamžitě explodovalo. Vyšetřování ukázalo, že příčinou havárie bylo patrně silné přetížení stroje.

aaliyah
Ačkoli je za rozhodnutí stran počtu cestujících a množství zavazadel jednoznačně zodpovědný pilot, ne všichni letci jsou zvyklí jednat tvrdě s lidmi od showbyznysu. Málokdo dokáže říct celebritám nekompromisně: "Ne!". Svědkové tvrdí, že si pilot i personál stěžovali na množství a hmotnost zavazadel, ale Aaliyah, která pár dní před tím na lince do Miami už jedno zavazadlo ztratila, nechtěla prý žádné nechat na ostrově. Bez zajímavosti však není ani to, že pilot Luis Morales stál dvanáct dní před tím před soudem, kde byl obviněn z krádeže, prodeje kradené věci a držení drog. Za drogy by každý pilot okamžitě přišel o licenci. Letecká federace FAA tuto informaci od soudu však neobdržela, a tak Morales letěl. Osud...?

aaliyah
Aaliyah vydala své první, a hned platinové, album Age Ain‘t Nothing but a Number (1994) ve svých 15 letech. Říká se, že si tehdy vzala svého mentora a později producenta R. Kellyho. Pikantní je, že na oddacím listu je její věk uveden 18. V rozhovorech popírala, že by byla vdaná; Kelly odmítl záležitost komentovat.

V roce 1996 přišlo album One in the Million, jež získalo dvojitou platinu. Pak v roce 1998 zpívala při předávání Oskarů nominovanou píseň Journey to the Past a rovněž zabodovala písničkou Are You That Somebody z filmu Dr. Dolittle.

aaliyah
[Ve filmu Romeo musí zemřít]
O dva roky později přišla její zásadní filmová role v Romeo Must Die (Romeo Musí zamřít) s Jetem Li, a nabídky se začaly hrnout. Letos na jaře pracovala na postavě upírky ve filmové adaptaci literární předlohy Anne Riceové Queen of the Damned (pokračování Interview s upírem).

Nejočekávanější byla její role ve dvou pokračováních vědeckofantastického hitu bratrů Wachowských - Matrix. Zde měla hrát dívku jménem Zee. Dokonce se v Los Angeles zúčastnila předprodukce, nicméně vlastní natáčení už nestihla. Mluvčí Warner Bros. prohlásil, že studio dosud nerozhodlo, kdy - a zda vůbec - její postavu přeobsadí.

Fotogalerie Aaliyah

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Vin Diesel versus roboti: akční hrdina se pustí do zfilmování jedné hračky

Vin Diesel versus roboti: akční hrdina se pustí do zfilmování jedné hračky

20. 4. 2021 | Novinky | Adam Homola

Vin Diesel si zahraje a rovnou bude i produkovat hranou verzi stolní hry Rock 'Em Sock 'Em Robots.
Seznamte se s novým hrdinou Marvelu, kung-fu mistrem Shang-Chi

Seznamte se s novým hrdinou Marvelu, kung-fu mistrem Shang-Chi

19. 4. 2021 | Trailery | Adam Homola

Koronavirus posunul plány všech velkých filmových studií, Marvel nevyjímaje. Velký odklad se týká i Shang-Chi, který dorazí v září a teď se představuje prvním teaserem.
Madds Mikkelsen si zahraje v Indiana Jones 5

Madds Mikkelsen si zahraje v Indiana Jones 5

19. 4. 2021 | Novinky | Adam Homola

Casting nového Indyho pokračuje a po oblíbené a nesmírně talentované Phoebe Waller-Bridge se k filmu přidává další skvělé jméno.
Liam Neeson si zahraje zabijáka trpícího ztrátou paměti

Liam Neeson si zahraje zabijáka trpícího ztrátou paměti

16. 4. 2021 | Novinky | Adam Homola

Liam Neeson se akčních thrillerů nevzdává, ostatně proč taky. Je to žánr, ve kterém se na stará kolena našel.